„The Bubbles. Champagneria“. Šampanas prieinamas daugeliui
mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

„The Bubbles. Champagneria“. Šampanas prieinamas daugeliui

Pastaraisiais metais Vilniaus barų žemėlapį papildė nemažai specializuotų barų ir maitinimo vietų. Senamiestyje pasirinkimą atskiruose baruose gali rasti alaus, vyno, viskio, sidro mėgėjai.

Vilniuje veikia pirmasis ir vienintelis šampano baras, dedikuotas išskirtinai šiam gėrimui. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Vasaros pradžioje pačioje Vilniaus širdyje duris atvėrė ir šampano baras „The Bubbles. Champagneria“. Šampanas žengia koja kojon su visa vyno kultūra ir jos populiarėjimu mūsų šalyje. Geruose restoranuose šampanas vyno kortoje jau yra atskirtas nuo vyno ir jo pasirinkimas neapsiriboja tik keliais žinomais vardais. Barą vilniečiai Lina ir Saulius Galdikai sukūrė pajutę, kad trūksta tokios vietos, kurioje būtų galima neįpareigojančiai išgerti šampano. Viskam, įskaitant asortimento parinkimą, klientų aptarnavimo politiką, personalo mokymus ir šampano kultūros skleidimą apskritai, vadovauja šampano entuziastė Lina.

„Nors šampanas ir nėra pigus produktas, tačiau nebūtinai jis turi būti neįkandamas, perkamas tik buteliais ir tik išskirtinėmis progomis. Norime parodyti šampano ar kitų putojančių vynų pasirinkimo galimybes, priartinti, – tikina L. Galdikienė, drauge su vyru pasirinkusi parodyti kitokią – baro koncepciją ir pasiūliusi vilniečiams pilstomo šampano. – Nors Pietų Europos šalyse champagneria nebūtinai reiškia šampano barą, Lietuvoje 90 proc. žmonių, išgirdę šį žodį, iškart pagalvoja apie šampaną. Šio gėrimo jau dabar turime daug ir įvairaus, bet neplanuojame sustoti.“

„The Bubbles. Champagneria“ taurę putojančio gėrimo galima rasti ir už 4–5 Eur, o Lietuvos rinkoje tai nėra bauginanti kaina“, – teigia p. Galdikienė. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Gėrimai į „The Bubbles. Champagneria“ atkeliauja ir iš didžiųjų gamintojų, ir iš mažesnių šampano ūkių. „Mūsų asortimentas ir kainų politika stebina daugelį“, – sako L. Galdikienė ir priduria, kad „The Bubbles. Champagneria“ taurę putojančio gėrimo galima rasti ir už 4–5 Eur, o Lietuvos rinkoje tai nėra bauginanti kaina. Pilstomi šampanai čia keičiami kas savaitę ir dažniausiai baro lentoje galima matyti 5–6 skirtingus putojančius gėrimus, kuriuos galima ragauti taurėmis.

„Svečiams siūlome rinktis iš beveik 60 rūšių skirtingų šampanų ir dar beveik tiek kitų putojančių vynų: itališką prosecco, ispanišką cava arba prancūzišką cremant. Siekėme sudaryti išskirtinę vyno kortą ir pasiūlyti putojančio gėrimo kiekvienam skoniui ir nuotaikai. Tokio „burbulų“ pasirinkimo sostinėje daugiau nerasite niekur“, – teigia p. Lina ir priduria, kad jie atstovauja beveik visiems į Lietuvą importuojamiems putojantiems gėrimams.

„The Bubbles. Champagneria“ asortimente yra brangesnių, įdomesnių putojančių gėrimų, pavyzdžiui, „Henri Giraud“, „Palmer & Co“, „Bonville“, „Moutard“, taip pat didesniems šampano namams, tokiems kaip „Moët Chandon“, „Veuve Cliquot“, „Mumm“, „Paul Roger“, „Cristal“, atstovaujančių gėrimų. Nors bare itin išryškintas putojančių gėrimų asortimentas, siekiant išlaikyti Pietų Europos tradicijas, „The Bubbles“ šampanerijoje siūloma ir kitų klasikinių kokybiškų gėrimų – vyno, romo, likerio, viskio.

Paklausta, kokia publika renkasi ragauti putojančių gėrimų, p. Lina tikina, kad lankytojo portretą nupiešti būtų sunku. „Sutinku vis daugiau žmonių, kurie dievina šampaną ir, svarbiausia, tikrai daug apie jį išmano. Dažnas svečias iš anksto žino, kokį gėrimą nori ragauti, kokį šampano stilių labiau mėgsta. Tačiau ateina ir tokių, kurie dar tik nori susipažinti su šampanu, ir aš labai džiaugiuosi, kad pirmajai pažinčiai renkasi mūsų barą. Tokiems „pradedantiesiems ragautojams“ siūlome pradėti nuo lengviausio šampano, kad nebūtų labai intensyvus, kad neišgąsdintų“, – sako šampanerijos šeimininkė, taip pat organizuojanti šampano degustacijas, kurias veda šio gėrimo žinovai, tokie kaip Jolanta Smičienė, Gintautas Jašinskas ir kiti.

Vakaroti į „The Bubbles. Champagneria“ (baras dirba nuo 17 val. kasdien) žmonės ateina tiek poromis, tiek ir didesnėmis kompanijomis. Šeimininkė juokdamasi pasakoja, kad kartą svečias pats buvo maloniai nustebęs savo atradimu, kodėl renkasi šią vietą: „Juk kur šampanas – ten ir moterys.“ Tiesa, į šampaneriją ragauti „burbulų“ renkasi tiek moterys, tiek vyrai. Beje, dažniau solidesni, šampaną vertinantys ne tik kaip moterišką gėrimą, tačiau tiesiog kaip gerą vyną.

„Baro interjerą ir įvaizdį kūrėme norėdami atsisakyti ne tik tradicinės vyninės įvaizdžio, bet ir su šampanu siejamos prabangos, blizgesio. Todėl tarpusavyje šią vietą vadiname moteriška pub’o atmaina. Tikime, kad gerai čia jaučiasi ir tie, kurie po darbo su kolegomis užsuka pokalbiui prie taurės vyno, ir tie, kurie užsuka aperityvo prieš keliaudami prabangesnės vakarienės ar pasilinksminti į klubą. Siekiame būti labai demokratiški ir norime, kad visi mūsų svečiai jaustųsi gerai“, – šampanerijos viziją pasakoja p. Lina.


„The Bubbles. Champagneria“ Vilniaus g. 35, Vilnius tel. ( 8-647) 72557

Darbo laikas: I–VII 17.00–2.00 val.

„The Bubbles. Champagneria“ „Facebook“ profilis

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#mieste #prosecco #putojantisvynas #skaniosvietos #cava #baras #šampanas #šampanerija #cremant #vynas #thebubbles #vilnius #gėrimai

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg