Tendencija: ateityje valgysime indus ir įrankius (video)

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

Gilės projektai

mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

  Tendencija: ateityje valgysime indus ir įrankius (video)

  Sparčiai populiarėjanti virtuvės naujovė – valgomi stalo indai ir įrankiai. Iki šiol labiausiai pamėgti Rytų Azijoje, iš maistinių ingredientų pagaminti indai plinta ir Vakarų valstybėse.

  Sausam maistu ir skysčiams

  Valgomi virtuvės indai ir įrankiai dažniausiai gaminami iš miltų ir vandens. Štai, pavyzdžiui, „Bakeys“ šaukštams naudojami ryžių, kviečių ar sorgo miltai.

  Žinoma, ši naujovė kulinarijos industrijoje atvira eksperimentams. „Loliware“ siūlo saldžias ryškių spalvų stiklines, pagamintas iš jūros dumblių, nuspalvintas organiškais, iš daržovių ir vaisių išgautais, dažikliais.

  Valgomi indai iš želės.


  Dizainerė Diane Leclair Bisson (Kanada) sukūrė valgomus indus iš želės. Jai sustingdyti naudojamas agaras – augalinės kilmės želatina, kurios specifinės savybės, anot dizainerės, leidžia indams išlaikyti formą net ir įpylus šiltų skysčių. Vis dėlto, Diane Leclair Bisson teigia, kad želės indai labiausiai tinkami salotoms, šaltiems ir sausiems patiekalams serviruoti.

  Pliusai

  1. Dauguma valgomų įrankių bei indų yra pagaminti iš natūralių, organiškai užaugintų ingredientų. 2. Pigu pagaminti. 3. Sudėtyje nėra gyvulinės kilmės produktų, tad tinka veganams. 4. Nereikia plauti indų. 5. Trapi, sausainius primenanti alternatyva. 6. Gamtai draugiškas sprendimas – net nesuvalgius panaudoti įrankiai greitai sunyks arba bus sulesti alkanų paukščių.

  Minusai

  1. Norint iš tiesų suvalgyti įrankius, reikia laikytis nepriekaištingos rankų higienos, kad neplistų mikrobai ir bakterijos bei jų sukeliamos ligos. 2. Valgomi dubenys ar lėkštės turi būti laikomi ant itin sterilaus paviršiaus. 3. Tvirtumas. Valgyti košę – viena, tačiau, kaip įpjauti vištienos krūtinėlę? 4. Menkas atsparumas aukštoms temperatūroms. 5. Gali būti neestetiškos išvaizdos.

  Valgomi indai populiariausi Azijoje.


  Ar valgysime indus…

  Šiuo metu valgomi virtuvės įrankiai daugiausiai naudojami greito maisto restoranuose Azijoje arba parduodami prekybos centruose. Restoranams ši alternatyva dar nepriimtina – vizualiai valgomi indai neprilygsta porceliano ar keramikos gaminiams. Nepaisant pavadinimo, valgomų įrankių pagrindinė funkcija – ekologija. Jais norima pakeisti plastmasinius, aplinką teršiančius vienkartinius indus bei skatinti grūdinių kultūrų produkcijos augimą. Įpratę naudoti valgomus įrankius, saugotume gamtą, taupytume vandenį ir mažintume aplinkos taršą. Ar valgomi įrankiai persikels ir į restoranus, priklauso nuo dizainerių novatoriškumo, technologinių galimybių bei klientų požiūrio.

  #valgomiindai #įrankiai #valgoma #sveika #tendencija #indai #veganiška #skanu #pasaulis #ekologiška

  ATGAL

  PASIDALINTI

  Naujienlaiškis

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg