Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Tautų margumynas: įdomiausios Naujųjų tradicijos

Kone didžiausias kultūrinis šokas patiriamas susidūrus su kitos šalies maistu ir tradicijomis, kurios mums yra nebūdingos. Štai estai per Naujuosius metus nepatingi valgyti septynis kartus per dieną, o anglai padega pyragus…

Kas kitas, jei ne amerikiečiai pirmenybę teikia kalakutui. Į kalakuto vidų sukemšami visi kalėdiniai likučiai ir patiekiama į naujametį stalą.

Paukščius mėgsta ir prancūzai. Jie gamina foie gras – paštetą iš specialiai šertų ančių ar žąsų kepenų. Be to, ruošiama daug užkandžių ir valgoma daug sūrio.

Anglijoje ruošiami mėsos ar saldūs pyragai ir pudingai, kurie yra apliejami romu ir padegami.

Norvegai Naujųjų išvakarėse imasi savotiškų burtų – desertui valgo pudingą su keliais įmaišytais migdolais. Tas, kuris randa migdolą, ateinančiais metais būna itin laimingas. Kartais gaminamas tradicinis patiekalas iš fermentuotos žuvies lutefisk – tai garuose virta menkė, kuri prieš kepant kelias dienas mirkoma vandenyje. Dėl mirkymo žuvis išbrinksta, įgauna drebučių pavidalą. Paruoštos lutefisk negalima valgyti sidabriniais įrankiais – jie pajuoduoja.

Vengrai tiki, kad privaloma paragauti žuvies ar paukštienos – to nepadarius, ateinanti laimė gali išplaukti ar išskristi.

Naujieji Italijoje pasitinkami triukšmingai. Reikia daug vaikščioti, šaukti ir dainuoti. Valgoma gausiai, ypač mėgstama kiauliena. Privaloma suvalgyti bent vieną kiaulienos dešros gabalėlį, kitaip ateinančiais metais nusisuks laimė.

Estai pirmąją Naujųjų metų dieną stengiasi valgyti net 7 kartus! Valgyti reikia gausiai ir įvairių patiekalų.

Apvalios formos simbolizuoja pinigus, visapusiškai turtingus metus ir ramybę – tuo tiki filipiniečiai. Todėl jų stalai nukrauti apvaliais vaisiais, o apranga išmarginta taškeliais.

#naujiejipasaulyje #naujųjųpatiekalai #tradicinėsšventės #naujiejimetai #tradiciniaipatiekalai #naujųjųtradicijos

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg