Tarp meilės ir neapykantos: anyžių labiausiai mėgo visiems žinomas matematikas
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Tarp meilės ir neapykantos: anyžių labiausiai mėgo visiems žinomas matematikas

Anyžius – tai skonis, kurio dėl neigiamų ar teigiamų kulinarinių įspūdžių nepamiršta niekas, taip pat visi turi nuomonę, patinka jis jam ar ne. Kulinarijoje anyžiai yra suprantami kaip augalo, turinčio kvapnius lapus ir stiebus, primenančius saldymedį ir peletrūną, sėklos. Augalo lapai dažniausiai yra naudojami kaip vaistinės žolelės, o sėklos jau yra įsitvirtinusios kulinarijoje.

Kandusis anyžius yra kilęs iš Viduržemio jūros regiono ir buvo intensyviai auginami egiptiečių. Yra žinoma, kad Rytuose anyžiumi, kaip ir kitais prieskoniais, buvo mokami mokesčiai. Senovės romėnai anyžiais paskanintu pyragu baigdavo savo sočiausią dienos patiekalą, taip norėdami pagreitinti virškinimą. Didžiausiu anyžiaus gerbėju istorijoje yra laikomas matematikas Pitagoras, liaupsinęs anyžiaus šaknies, lapų ir sėklų vartojimą, norint išvengti epilepsijos priepuolio. Hipokratas anyžiumi gydydavosi gerklės skausmus.

Tik praėjus viduramžiams anyžiai buvo pradėti auginti ir Centrinėje Europoje. Anyžius yra gana išlepęs ir savo sėklas subrandina tik labai šiltomis vasaromis, todėl šią dieną jis dideliais kiekiais yra auginamas Pietų Rusijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje, Maltoje, Ispanijoje, Italijoje. Tose pačiose šalyse yra ypač vertinamas anyžių likeris, kurį praskiedžiant šaltu vandeniu yra mėgaujamasi per karščius.

Anyžiai virtuvėje gali būti naudojami gryni arba malti. Ypač dažnai jie yra sudėtinė kepinių ir desertų, saldainių dalis. Pavyzdžiui, gaminant itališkus biscotti sausainius nėra apsieinama be anyžių ekstrakto, anyžiai dedami ir į mėsiškas dešreles. Taip pat šios sėklos yra tokių alkoholinių gėrimų, kaip sambuka ar absentas, pagrindas.

#anyžius #Istorija #panaudojimas

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg