AŠ Ikona vmgonline

Su šiomis žiniomis iškepsite skaniausią kalakutą gyvenime!

Dalis kalėdinių Holivudo filmų tikrai yra paremtų tragiškai sudegusio kalakuto gesinimu ar nerimu, kaip, pavyzdžiui, nuostabiai iškepti didžiulį paukštį pirmą kartą gyvenime. Mes žinome, kad pirmas blynas nebūtinai turi būti prisvilęs, todėl dalijamės kalėdinių paukščių kepimo elementoriumi. Kepti kalakutą gali būti lygiai taip pat smagu, kaip ir jį valgyti!

Anot kasmet profesionaliai didžiosioms šventėms pasiruošiančios žurnalo „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorės Elžbietos Monkevič, svarbiausia, kad kalakutas būtų sultingas. Žinoma, yra ir kita gudrybė, kuri padės nepersistengti virtuvėje:

Elžbieta Monkevič (Kerniaus Pauliukonio nuotr.)


„Aš nekepu viso kalakuto. Mums jo per daug… Labiau mėgstu atskiras dalis – filė, šlaunelę. Kadangi šios dalys sveria daug, būna ir po 1,5 kg, tai mūsų šeimai tokio kiekio yra per akis. Apibendrinant, kalakutas labai mėgsta papildomus riebalus, tad jei prieš kepdami užkišite minkšto sviesto (gali būti paskanintas apelsinų žievele, citrinų žievele, prieskoninėmis žolelėmis) po oda, ypač filė, kalakutas bus tik sultingesnis. Taip pat galima krūtinėlę uždengti šoninės riekelėmis. Kepdami būtinai stebėkite vidinę paukščio temperatūrą – storiausioje filė vietoje ji turi būti 73 °C, tai leis neperkepti.“


Kiekvienam paukščiui – kitokia temperatūra

1 kg paukštienos kepame 180 °C temperatūros orkaitėje:

Viščiukas – 50 min. + 30 min. kiekvienam 0,5 kg mėsos;

Antis – 60 min. + 30 min. kiekvienam 0,5 kg mėsos;

Žąsis – 70 min. + 35 min. kiekvienam 0,5 kg mėsos;

Kalakutas (iki 5 kg) be įdaro – 3 val. + 30 min. kiekvienam 0,5 kg;

Kalakutas (iki 5 kg) su įdaru – 3,5–4 val. + 40 min. kiekvienam 0,5 kg.

Rezultatas bus puikus, jei paukščius kepsime iš pradžių aukštoje temperatūroje, o paskui ją palaipsniui mažinsime – pradedant 200 °C, po 15–20 minučių – iki 170 °C, o po to ir iki 160 °C. Prieš baigdami kepti padidinkite temperatūrą iki 200 °C, kad paukštis gražiai apskrustų. Tokioje aukštoje temperatūroje kepkite apie 10–15 min.


Tobulo įdaro paslaptis

Įdaras – paslaptingas paukštis, nes slepiasi paukštyje. Kas išdrįs paneigti?

Paslaptis Nr. 1. Įdaras ne visuomet kepamas paukščio viduje. Didelių paukščių, ypač kalakutų, nepatartina kepti įdarytų, nes įdaras gali neiškepti, o pats paukštis jau gali pradėti degti. Į labai didelių paukščių (nuo 4 kg ir daugiau) vidų geriausia dėl skonio ir kvapo įdėti puselę svogūno, puselę citrinos arba apelsino, kelias šakeles prieskoninių žolelių – tai, kas patinka, o patį įdarą iškepti atskirai: taip ir paukštis geriau iškeps, ir įdaras nebus žalias – ypač jei jis gaminamas iš produktų, kuriuos būtina termiškai apdoroti.


Paslaptis Nr. 2. Ranka galima pakelti odelę nuo paukščio krūtinėlės ir į susidariusią ertmę prikimšti sviesto, sumaišyto su prieskoninėmis žolelėmis, smulkiai supjaustytais česnakais.

Paslaptis Nr. 3. Paukščio galima visai neįdaryti, o pagaminti galantiną – virtą paukštienos (pagal originalų receptą – vištienos) vyniotinį, įvyniotą į paukščio odelę.

Paslaptis Nr. 4. Mes savaip sugriovėme mitą apie įdarus ir paslėpėme jį… Tadaaammm! Keksų formelėje. Ir iškepėme. Sunku buvo atskirti, ar tai – keksas, ar mėsos vyniotinis. Išimti buvo lengva, jei to norėtumėte paklausti.

Siūlome išbandyti šiuos receptus:

  1. Kalakutienos troškinys su daržovėmis

  2. Viščiukas su sviestu ir peletrūnu

  3. Viščiukas, keptas su apelsinais

  4. Viščiukas su kalėdiniais prieskoniais ir konjaku

Daugiau receptų ieškokite žurnale „Verdu ir kepu“!


P. S. Kad šiemet Kalėdos niekam nekeltų jokio streso, „Virtuvės mitų griovėjai“ nusprendė jas atšvęsti anksčiau. Tiksliau – pasirepetuoti. Repeticijos kulminacija – lapkričio 18 dieną. Tiesiogiai iš VMG studijos Jūsų laukia Kalėdų stalo patiekalų receptai, dekoracijos, patarimai ir, žinoma, pašnekesiai. Generalinę Kalėdų repeticiją galėsite tiesiogiai stebėti „AŠ Ikona“, „Virtuvės mitų griovėjų“, VMGonline.lt bei „Verdu ir kepu“ feisbuko paskyrose. Transliacija vyks lapkričio 18 d., nuo 11 iki 18 val.

#antis #kalakutas #Kalėdos #patarimai #viščiukas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg