Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Stebuklai: Italija Vilniuje, arba kaip meilė kavai nugalėjo darbą banke

VMG skelbia pirmieji: Vilniuje atsirado nauja vieta, kurioje galėsime mėgautis skania, prašmatnia kava, įtiksiančia net ir išrankiesiems italams!

Valerijos Stonytės nuotr.


Vaikštant Vilniaus gatvėmis akivaizdu – nuo kavos troškulio čia tikrai nemirsi. Nors 2018-ųjų prognozės palankesnės arbatai (teigiama, kad ji populiarumu aplenks kavą), tikriausiai nė vieno prisiekusio kavos mylėtojo tai neprivers išduoti savo meilės objekto. Be to, kavos mylėtojai ieško vietų, kur galėtų gerti gerą kavą. Ir čia prieiname prie mūsų straipsnio herojų – Ramunės Vaitekonytės ir Julijos Pangonienės, buvusių „Luminor“ rinkodaros projektų vadovių, kurios po beveik 1,5 metų trukusio pasiruošimo Vokiečių gatvėje atidarė rūšinės kavos namus „Italala Caffé“.

Valerijos Stonytės nuotr.


Italijos skonis, kuris nustebins ir pačius italus

Jei  nors kartą Italijoje gėrėte espresso, jo skonio nepamiršite niekada. Lietuviai tą skonį apibūdintų vienu žodžiu – degutas. „Italala Caffé“ šiuo klausimu nustebins – kava tiekiama iš Italijos, bet tiekėjai yra netradiciniai – atstovaujantys moderniąją kavos kryptį. Tai reiškia, kad rūgštesnės kavos mėgėjai galės mėgautis visa skonių palete. O kavos gurmanai – 10 kavos rūšių kava, „Aeropress“, „V60“ ir net lietuviškuoju kavinuku „Bro“, kurį sukūrė Emanuelis Ryklys.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Įsikūrėme Vokiečių gatvėje, kurioje lankosi daug turistų. Ši lokacija įpareigoja“, – sako Ramunė.

Beje, pagal nuotaiką ir orą galite rinktis ne tik kavą, bet ir iš Italijos tiekiamą arbatą – čia jos yra 12 rūšių. O smaližiai ras šviežių kruasanų, pyragėlių, granolų ir biskočių.

Valerijos Stonytės nuotr.


(Ne)lengvas baristų gyvenimas

Julijos ir Ramunės domėjimasis kava prasidėjo dar dirbant banke, kai kartą apsilankė kavinėje „Taste Map“. Abi sako, kad ten suprato, jog kava gali būti skani ir kokybiška. Po to prasidėjo intensyvus domėjimasis kava – VMGonline.lt lankėsi atidarymo išvakarėse, o verslininkės nesustodamos pasakojo apie skirtingas pupeles, jų auginimo ir paruošimo būdus, atsiskleidžiančius skonius.

Valerijos Stonytės nuotr.


Paklaustos, kodėl pavadino kavinę „Italala Caffé“, moterys susižvalgo ir juokiasi: „Dėl žodžio pradžios, matyt, klausimų nekyla – kalbama apie Italiją. O „lala“ reiškia lengvą, saldų gyvenimą.“

Ir tas lengvumas jaučiasi visur, net interjere. Kavinės langai atsiveria į Vokiečių gatvę, prie jų įrengti staliukai, o vietoje kėdžių – sūpynės. Vyrauja šviesios, žemiškos spalvos ir paprastumas.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Norėjome sukurti vietą, kur svečiai jaustųsi kaip namie. Kur nebūtų jokių įsipareigojimų. Pradžioje pačios dirbsime ir darysime kavą kiekvieną dieną, nes norime pajusti visą procesą“, – sako Ramunė ir Julija, kurioms pagalbininkai padės tik palaikyti tvarką ir nunešti puodelius.

Valerijos Stonytės nuotr.


Viena kavinė pakeitė kitą

Abi džiaugiasi artimųjų palaikymu ir aktyviu prisidėjimu, visgi atvirauja – buvo ir kritiškesnių nuomonių, nes juk keista, kai žmogus darbą 16-ame dangoraižio aukšte iškeičia į kavinę, kur pačiam dar ir prie baro teks stovėti.

„Gali daryti arba… nedaryti, – nukerta Ramunė. – Riziką pasvėrėme ir įvertinome. Suprantame, kad gali ir nepasisekti, bet gavome unikalios patirties, apie kurią net negalėjome pagalvoti. O samdomą darbą rasime bet kada.“

Valerijos Stonytės nuotr.


Moterys neslepia, kad tik pradėjusios generuoti verslo idėją, excel faile pasiekė 50 tūkst. eurų sumą, vėliau, jau ėmusis veiksmų, ji išaugo du kartus. Žinoma, sudėtingiausia buvo rasti patalpas, nes bet kokių rinkodaros specialistės nenorėjo. Ironiška, kad joms atiteko patalpos, kuriose prieš tai franšizės principu veikė „Second Cup Cafe“. Taigi, viena kavinė pakeitė kitą, bet Julija ir Ramunė tiki, kad, atidarius kavinę, svarbiausia ne daryti viską teisingai techniškai, bet mylėti kavą ir, be abejonės, svečius.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Žmonės pavargę nuo didelių kainų ir didelių ženklų, todėl ieško kokybės – nori pajusti tame kavos puodelyje daug daugiau skonio. O svetingumas lemia 50 ar net daugiau procentų sėkmės. Svarbu, kad žmonės norėtų grįžti, todėl reikia atrasti ryšį su savo lankytoju – mes norime sukurti tikrą svetingumo kultūrą“, – sako naujosios baristos.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Italala Caffé“ darbo laikas: darbo dienomis nuo 7 iki 20 val., savaitgaliais – nuo 8 iki 20 val.

Adresas: Vokiečių g. 1, Vilnius.

Feisbuko paskyra ČIA.

#kava #naujavieta

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg