AŠ Ikona vmgonline

Sportuok ne be reikalo: ką valgyti prieš ir po treniruotės

Sportas ir maistas – aktualios temos šiuolaikiniam aktyviam žmogui. Ką valgyti sportuojančiajam, o dar jei jis yra ir vegetaras? Sportas ir baltymai, atrodo, neatsiejama konstanta. Ar taip yra iš tikrųjų?

Sportuojantis žmogus – tai žmogus be antsvorio, aktyvus, treniruojasi mažiausiai 3 kartus per savaitę, jam rūpi sveikata ir atletiškas sveikas kūnas.

Į „Verdu ir kepu“ klausimus atsako Jolanta Verseckaitė – IKONA.TV sporto rubrikos redaktorė, asmeninė trenerė, kūno dizainerė, sportininkė, fotomodelis, sporto studijos savininkė.

Koks turi būti mitybos režimas? Kada valgyti?

Rekomenduočiau į savo mitybos dienotvarkę įtraukti 3 pagrindinius valgymus, t. y. pusryčiai, pietūs, vakarienė, ir įterpti dar 2 užkandžius – po pusryčių ir po pietų. Kada valgyti, turėtumėte nuspręsti kiekvienas asmeniškai, atsižvelgdami į savo dienotvarkę. Stenkitės nepraleisti pusryčių, visuomet po ranka turėkite užkandį (vaisiai, riešutai), o paskutinį kartą reikėtų valgyti likus bent 2 val. iki miego. Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens: ypač svarbu ryte, ką tik pabudus, ir prieš miegą (per dieną vidutiniškai turėtumėte išgerti apie 2 l).

Jolanta Verseckaitė


Ką galima valgyti prieš treniruotę ir ką po?

Prieš treniruotę maistas turėtų būti lengvai virškinamas, papildomi angliavandeniai padeda palaikyti cukraus kiekį kraujyje ir taip suteikia papildomos energijos. Rekomenduočiau avižas, vaisius, liesą jogurtą, viso grūdo gaminius. Po treniruotės svarbu pasirinkti tokius maisto produktus, kurie turi tiek angliavandenių, tiek baltymų, kurie patenka į nuvargusius raumenis ir greičiau juos atkuria: daržovės, žuvis, liesa varškė.

Ar skiriasi reikalingi maisto produktai priklausomai nuo treniruotės rūšies?

Taip, reikėtų atsižvelgti, ar tai – daugiau ištvermės treniruotė, ar jėgos. Ištvermės sporto atstovams didžioji mitybos dalis turėtų būti sudaryta iš angliavandenių, kad organizmas atlaikytų fizinį krūvį, o jėgos atstovams reikalingi daugiau baltymų turintys maisto produktai.

Kaip paspartinti metabolizmą?

Valgykite dažniau ir neperdirbtą maistą, taip paskatinsite organizmą virškinti ir įsisavinti maistingąsias medžiagas, o tai greitina medžiagų apykaitą. Ir, žinoma, metabolizmą greitina sportas, didelio intensyvumo ir jėgos treniruotės.

Ką jūs valgote pati? Kokie yra jūsų mėgstamiausi desertai?

Mano mityboje gausu daržovių, paukštienos, žuvies, jautienos, vaisių, kruopų, grūdų. Itin mėgstu jūros gėrybes. Esu smaližė, tad išskirti vieno deserto negalėčiau, tiesiog paskutiniu metu labiausiai žavi pistacijų desertai.

Dar daugiau sporto patarimų ir pratimų rasite IKONA.TV !


#sportas #režimas #kaipvalgyti #mityba #lieknėjimas #verduirkepu #kąvalgyti #jolantaverseckaitė

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg