AŠ Ikona vmgonline

Specialus Alfo reportažas iš Milano: dėl šios naujos vietos italai kraustosi iš proto

Istorinis įvykis: JAV kavos milžinė „Starbucks“ žengė į espreso kavos gimtinę ir atidarė pirmąją kavinę Milane. Daugiau nei 25 tūkst. kavinių visame pasaulyje turintis kavos tinklas nepasikuklino ir įsikūrė įspūdingame pastate šalia garsiosios Milano katedros. VMG idėjinis lyderis Alfas Ivanauskas apsilankė „Reserve Roastery“ ir tiesiai iš įvykio vietos dalijasi įspūdžiais bei nuotraukomis.

Naujojoje kavinėje apsilankęs Alfas savo akimis įsitikino, kad žmonės į šią vietą plūste plūsta – jei ne trokšdami paragauti čia ruošiamos kavos, tai iš smalsumo. „Eilės didžiulės, kaip prie galerijos ar muziejaus, pietų metu reikia laukti mažiausiai 40 minučių“, – pasakojo jis.

Naująją vietą „Starbucks“ jau dabar tituluoja pačia gražiausia iš jų turimų kavinių visame pasaulyje. Įspūdingo dydžio (daugiau nei 2 tūkst. kv. metrų) erdvėje, kurioje anksčiau veikė paštas, įrengta ne įprasta „Starbucks“ kavinė, bet ir pupelių skrudinimo cechas. Besimėgaudami kava ir maistu lankytojai turi galimybę stebėti kavos pupelių skrudinimo procesą. Tokia „Starbucks“ kavinė-cechas Europoje – pirmoji, o pasaulyje – trečioji. Kitos dvi veikia įmonės būstinėje Sietle bei Šanchajuje.

„Tokie pavyzdžiai dar kartą įrodo, kad net didelis tinklas vis tiek gali būti įdomus ir išskirtinis, tereikia turėti unikalų konceptą“, – įsitikinęs Alfas.

Alfo Ivanausko nuotr.


Vis dėlto, ekspertai spėlioja, kaip naujajai amerikiečių tinklo kavos karalystei seksis ilgametes šio gėrimo tradicijas turinčioje šalyje. Sunkumų gali kilti dėl kelių priežasčių. Kaip žinoma, atidaryti savo kavinę Italijoje „Starbucks“ bandė ir planavo jau ne vieną dešimtmetį, bet šį procesą stabdė faktas, kad Italijoje siūloma kava visur ruošiama nepriekaištingai. Net paprasčiausiose greitkelio kavinėse ji geresnė nei daugybėje prabangių restoranų bet kuriame pasaulio kampelyje.

Alfo Ivanausko nuotr.


Be to, vietos baruose bei kavinėse kokybiška kava siūloma už kur kas mažesnę kainą nei „Starbucks“. Pavyzdžiui, naujoje kavinėje puodelis espreso kavos atsieis 1,8 Eur, kai vidutiniškai Milane kaina neperžengia 1 euro ribos, o už kapučiną teks pakloti apie 4,50 Eur. Manoma, kad „Starbucks“ kavinei gali sunkiai sektis privilioti ir skubančius Milano gyventojus, kurie dažniausiai espreso puodelį išgeria nedidelėje ir jaukioje kavinukėje stovėdami prie baro. Ar jie sugebės įsileisti amerikietišką atmosferą į šventą savo dienos ritualą?

Alfo Ivanausko nuotr.


Tačiau nepaisant to, kad vyresnės kartos italai šio visame pasaulyje pažįstamo prekės ženklo atėjimą vertina skeptiškai ir, tikėtina, liks prisirišę prie tradicijų, jaunoji karta džiūgauja ir gali būti, kad jau visai netrukus naujasis „Starbucks“ taps viena populiariausių jaunimo susitikimo vietų Milane.

„Jeigu milaniečiai dėl espreso kavos puodelio čia neis, užsieniečių ir turistų tikrai netrūks. Jau dabar matyti, kad ši vieta bus naujas turistų traukos centras, kur visi nori apsilankyti, nusifotografuoti, dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir, žinoma, išgerti kavos. Manau, jei naujasis „Starbucks“ nepelnys milaniečių simpatijų, tikrai išgyvens iš turistų“, – mintimis dalijasi prieš kelias dienas čia lankęsis Alfas.

Alfo Ivanausko nuotr.


Kol kas, kaip pastebi VMG idėjinis lyderis, dėl milžiniško lankytojų srauto darbuotojai nespėja suktis, atrodo pasimetę, todėl aptarnavimas prastas. Tačiau viską atperka žadą atimanti aplinka, kuri, pasak jo, tiesiog fantastiška. Tiems, kurie artimiausiu metu ketina vykti į Milaną ir planuoja užsukti į naująją vietą, Alfas turi patarimą: „Apsišarvuokite geležine kantrybe ir laukite, o kol lauksite – fotografuokite ir grožėkitės. Pasijuskite ypatingai ne dėl aptarnavimo, o dėl įspūdingos aplinkos.“

Daugiau Alfo kelionių įspūdžių ieškokite jo „Instagram“ paskyroje ir portalo VMGonline.lt skiltyje Alfas keliauja.

Adresas: Piazza Cordusio, 3, 20123 Milanas, Italija

Naujojo „Starbucks“ paskyra „Facebook“ ČIA .

#ReportažasišMilano #StarbucksItalija #AlfasIvanauskas #Milanas #StarbucksItalijoje #StarbucksMilane #starbucks #pirmasisStarbucksItalijoje

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg