AŠ Ikona vmgonline

Spalvotojo Stambulo magija

Ryškių spalvų nutvieksti prekystaliai atkreipia net ir labiausiai išsiblaškiusio praeivio dėmesį. Viename didžiausių pasaulyje Stambulo prieskonių turguje „Mısır Çarşısı“ (liet. Egipto turgus) galima vaikščioti valandų valandas ir nieko nepirkti arba pasiduoti „specialių pasiūlymų tik Jums“ monologui ir pasinerti į kvapų bei skonių karalystę.

Vietiniai apsipirkinėja Stambulo prieskonių turguje (Alfo Ivanausko nuotr.)


DALIS, TAPUSI CENTRU

„Mısır Çarşısı“ prekyvietė įkurta 1597 metais kaip Naujosios mečetės dalis. Vieta nuomota vietiniams prekybininkams, kad šie pritrauktų žmonių ir mokėdami nuomą išlaikytų Stambulo mečetę. Prekyvietės erdvėje taip pat veikdavo mokykla, hamamas ir ligoninė. Turgus pavadintas „Mısır Çarşısı“ (liet. Egipto turgus) dėl to, kad prekėms iš Egipto buvo taikomi dideli mokesčiai – tai padėdavo išlaikyti daug kainavusią mečetę. Prieš kelis šimtmečius „Mısır Çarşısı“ buvo paskutinio sustojimo vieta keliaujantiems kupranugariais Šilko keliu iš Kinijos, Indijos ir Persijos.

NUO ARBATOS IKI IKRŲ

Stambulo turguje gausu ne tik prieskonių, bet ir vietinių gardumynų, pavyzdžiui, lukumų (angl. Turkish delight), ikrų, džiovintų žolelių ar vaisių, riešutų, įvairių suvenyrų. Turguje savus kelius mina ir kasdien čia užsukantys vietiniai gyventojai, ir pirmą kartą Stambule besilankantys turistai. Kasmet augančiame turguje ne tik perkama-parduodama, tai – ir susirinkimų, bendravimo vieta. Nepraleiskite progos vienu kitu juokeliu persimesti su pardavėjais, ir namo grįšite besišypsodami.

KAIP APSIPIRKINĖTI STAMBULO PRIESKONIŲ TURGUJE?

  1. Ragaukite prieš pirkdami. Stambulo prieskonių turgus toks didelis, kad tos pačios rūšies prieskonių kainos gali skirtis keliomis dešimtimis lirų. Todėl ragaudami ir uostydami pajausite skirtumą tarp tikrai kokybiškos prekės ir prastesnės.

  2. Sekite vietinius. Įsidėmėkite, kur apsipirkinėja vietiniai, ir kopijuokite jų elgseną. Kartais prekystaliai, kurie skirti vietiniam pirkėjui, o ne turistui, gali atrodyti ne tokie patrauklūs, tačiau vien išvaizda nepasikliaukite.

  3. Prašykite, kad supakuotų vakuuminėje pakuotėje. Dauguma prekyviečių siūlo šią paslaugą nemokamai. Tokia pakuotė padės išlaikyti prieskonius ar kitus produktus šviežius ilgą laiką.

  4. Mokėkite turkiškomis liromis. Mokėdami užsienio valiuta, rizikuojate parodyti prekeiviui, kad esate nepasiruošęs ir mažai išmanote vietines kainas. Todėl greičiausiai smarkiai permokėsite už pasirinktą prekę.

VIETA

Stambulas, Turkija. Eminönü rajonas.

DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–šeštadieniais: 9–19 val. Sekmadieniais: 10–18 val. Nedirba valstybinių ir religinių švenčių dienomis.

#didžiausiasprieskoniųturgus #Stambulas #turkiškiprieskoniai #turkiškisaldumynai #Prieskoniųturgus #lukumas #MısırÇarşısı

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg