AŠ Ikona vmgonline

Skonio paieškos ore

 1. Skrisdami prarasite saldaus ir sūraus skonių pojūčius. Nustatyta, kad jie sumažėja apie 30 %.

 1.  10 km aukštyje kitaip veikia ne tik skonio, bet ir uoslės receptoriai. Receptorius skrydžio metu veikia drėgmės stygius, žemas slėgis ir triukšmas. Tokiame aukštyje drėgmės lygis lėktuvo salone yra apie 12 %, t. y. sausiau nei daugumoje dykumų.

 1. Kartus, aštrus ir umami (mononatrio glutamatas, dar žymimas E621) skoniai nesikeičia net ir 10 km aukštyje. Taip pat pastebėta, kad tokiame aukštyje umami skonis tik dar labiau sustiprėja. Kardamono, citrinžolės ir kario skonis skrendant irgi intensyvėja.

 1. Būnant lėktuve, dažniausiai užsisakoma pomidorų sulčių ir „Kruvinosios Meri“ kokteilių. Kodėl? Pomidoruose, kaip ir sardinėse, jūros dumbliuose, grybuose, sojų padaže gausu mononatrio glutamato.

 1. Skaniausias desertas skrydžio metu – ledai. Jų skonis vienodai geras tiek virš debesų, tiek kavinėje ant žemės.

 1. Norite skrydžio metu mėgautis šampanu? Tai gali būti sudėtinga. Dideliame aukštyje vynas reaguoja į pasikeitusį slėgį ir ant žemės lengvas vaisių skonio vynas danguje jau tampa itin rūgščiu gėrimu. Norint to išvengti, reikia rinktis kuo mažiau rūgšties ir taninų turintį vyną. Šampanas savyje turi itin daug rūgšties! Tad savo mėgstamo šampano skonio skrisdami lėktuvu galite ir nepajausti.

 1. Patariama vyno užsisakyti skrydžio pradžioje, kai dar nesate praleidę daug laiko sausame lėktuvo salone, o skonio receptoriai vis dar veikia efektyviai.

 2. Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#umami #skoniai #lėktuvas #kruvinojimerė #skrydžiai #kelionės #pasaulis #ledai #vynas

ATGAL

PASIDALINTI

 • Facebook vmgonline.lt
 • Instagram vmg_vilnius
 • YouTube vmg
 • LinkedIn vmg