AŠ Ikona vmgonline

„Shalom“! Vilniuje – dar daugiau beigelių

Vakar popietę Vilniuje pastebimai išaugo beigelių ir beigeliais susidomėjusių žmonių populiacija. Shalom sostinei tarė ir su dviem šimtais šviežių beigelių savo gyvenimą pradėjo košerinio maisto kavinė „Beigelių krautuvėlė“.

„Beigeliai mums reiškia vaikystę, jaunystę ir ateitį. Labai norime, kad jauni žmonės paragautų tikrų beigelių, žinotų, kaip tai yra skanu, ir galėtų vėliau apie juos pasakoti savo vaikams, norime, kad čia ateitų žmonės ir bendrautų. Ne tik apie beigelius ir maistą, bet ir apie gyvenimą, toleranciją, žmones“, – atidarymo metu sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Du mėnesius intensyviai beigelius kepusi kavinės vadovė Jurgita Nagrockytė teigia, kad beigelis nėra jau toks paprastas kepinys.

„Kad beigeliai tinkamai iškiltų ir būtų tokie minkšti, kokius valgome šiandien, nesėkmingai bandžiau 6–8 kartus. Tik iš pradžių gaminimas atrodo lengvas – mano pirmieji iškepti beigeliai buvo kieti ir neįkandami. Beskaitydama knygas ir besimokydama pamėgau žydišką virtuvę. Ji yra įdomi, paslaptinga ir tradiciška – krosnį mums turi įjungti rabinas arba kitas tikintis žmogus“, – sako Jurgita Nagrockytė.

Šią savaitę kavinėje bus galima rasti beigelių su įvairiais įdarais (chacilimu, humusu). Vėliau bus siūlomi saldumynai, tradiciniai pyragai, daugiau užtepėlių. Maistas šioje kavinėje yra gaminamas laikantis itin griežtų tradicijų, prižiūrint rabinui ir įsisavinus košerinio maisto gaminimo taisykles.

„Beigelių krautuvėlė“ – socialinis projektas, vykstantis trečius metus, kurį įgyvendina Lietuvos žydų bendruomenės nariai ir savanoriai. Projekto tikslas – skatinti toleranciją ir įvairių tautų bendravimą. Kavinė – vienas projekto tikslų. Joje siekiama sukurti jaukią, unikalią, tradicijas puoselėjančią erdvę Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams. Naująją kavinę rasite Pylimo g. 4, Vilnius.

Darbo laikas:

I – V 10:00 – 20:00

VI 12:00 – 20:00

VII > 12:00 – 17:00 „Beigelių krautuvėlė“ socialiniame tinkle Facebook.

#nauja #žydiškas #košerinismaistas #beigeliai #kepyklėlė #vilnius #shalom

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg