AŠ Ikona vmgonline

Saldus žurnalo „Verdu ir kepu“ reidas: įvertino prekybos centruose siūlomus plokštainius

„Verdu ir kepu“ pildo naująją rubriką ir po prekybos centrų mišrainių degustacijos leidžiasi į parduotuvinių plokštainių reidą. Šie gardumynai darosi vis populiaresni, nes juos patiekti ir padalinti į atskiras porcijas yra išties patogu, puošti taip pat paprasta, be to, galima papuošti ir kaip tortą. Dar vienas patogumas – plokštainius tikrai lengviau transportuoti nei tortą. Tad kurgi ieškoti gardžiausių plokštainių?

Tikslas: išsiaiškinti skaniausius prekybos centrų siūlomus plokštainius.

Testavimo objektas: degustavome po 5 kiekvieno prekybos centro siūlomus plokštainius. Rinkomės, mūsų nuomone, populiariausius skonius.

Aplankyti Vilniuje esantys prekybos centrai:

IKI, Mindaugo g. 25, Vilnius

„Maxima XX“, Naugarduko g. 84, Vilnius

„Hyper Norfa“, Ukmergės g. 151, Vilnius

RIMI, Jeruzalės g. 4, Vilnius

Pirko žurnalo vyr. redaktorė Elžbieta.

Apie pasirinkimą:

Buvo pirkti prekybos centrų, išskyrus NORFOS, konditeriniuose cechuose gaminti sveriami plokštainiai. NORFOS prekybos centrai Vilniuje konditerijos produktų negamina. Tortai, plokštainiai, sausainiai kepami centralizuotai Kėdainiuose, įmonėje RIVONA, kuriai priklauso NORFOS tinklas ir iš kur gaminiai pristatomi į šiuos prekybos taškus. Gaminiai pristatomi sufasuoti, tad pasirinkimo nupirkti mažesnį kiekį nėra.

Elžbieta: „Stengiausi pasirinkti populiariausių ir ryškiausių skonių plokštainius – šokoladiniai, jogurtiniai, vaisiniai, tiramisas – praktiškai kiekviename aplankytame prekybos centre galima buvo rasti tokio skonio plokštainių, dažnai net vienodais pavadinimais: „Naujiena“, „Tiramisu“, „Vaisinis“. Taip pat neatsispyriau pagundai pasiūlyti paragauti komandai absoliučiai naujo skonio plokštainio iš RIMI prekybos centro ir atsvarai – labai klasikinio, gyvuojančio jau labai daug metų (mažiausia 30 metų – tiek esu susijusi su profesionalia konditerija ir prisimenu šio plokštainio gaminimą anuometiniuose konditerijos cechuose), todėl labai nustebau jį pamačiusi parduotuvės šaldytuvo vitrinoje – tai konditerijos senbuvė „Magdė“, kuri RIMI parduotuvėje vadinama „Raseinių Magde“.

Apie logistiką:

Jokio ypatingo plano, kokias parduotuves aplankyti, nebuvo – svarbiausia, kad jose būtų konditerijos skyrius. Buvo atrinkti Vilniuje esantys prekybos centrai pakeliui iš Naujamiesčio į VMG būstinę (Visorių g.). Centrai buvo pasirinkti ir pagal parkavimo galimybę. Pakeliui taip pat buvo ir Mindaugo g. „Maxima XXX“, bet apvažiavus 2 kartus aplinkui laisvų parkavimo vietų nebuvo rasta, tad tiko netoliese esanti „Maxima XX“ Naugarduko gatvėje. Visur parkavimas buvo patogus ir vietų buvo. Veiksmas vyko pirmoje dienos pusėje, tad parduotuvėse buvo gana nemažai žmonių.

Eilės:

Eilių prie paties konditerinio skyriaus nebuvo, IKI PC skyriuje nebuvo ir pardavėjos, bet paspaudus iškvietimo mygtuką pardavėja atėjo nedelsdama.

IKI – pirkta savitarnos kasoje, eilės nebuvo.

MAXIMA XX – 4 žmonės priešais, dirbo dvi kasos.

NORFA – dirbo trys kasos, prie kasų žmonių buvo daug.

RIMI – pirkta savitarnos kasoje, eilės nebuvo.

Jūratės Ivanauskaitės-Valantinės nuotr.


Aptarnavimas:

Visuose prekybos centruose sutiktas personalas – malonus ir profesionalus. Maloniai nustebino tai, kad visose parduotuvėse pačios pardavėjos buvo smagiai nustebintos mano pasirinkimais, o po to pradėjo siūlyti ir rekomenduoti produkciją. Darbuotojos visos be išimties buvo draugiškai nusiteikusios. Labai nuoširdžiai pajuokavom, pabendravom, man buvo suteikta visapusiška informacija apie plokštainius. Taip pat „Maxima“ prekybos centre darbuotoja nė kiek neparodė nepasitenkinimo, kai aš negalėjau pasirinkti tarp gausos, net atsisakiau vieno plokštainio kito naudai – taip sakant, įjungiau kaprizingą pirkėją. Nuostabi profesionalė, sugebėjusi man pasiūlyti tokį plokštainį, kurio tikrai reikėjo. Taip pat norėčiau išskirti RIMI parduotuvės asortimentą – labai platų ir labai įvairų, labai šiuolaikišką, kaip man atrodo, labai operatyviai atsižvelgiantį į vyraujančias tendencijas. Kažkas ten tikrai laiko ranką ant pulso. Neskaitant gana plataus pasirinkimo veganiškos produkcijos, RIMI netgi galima įsigyti įvairių skonių zefyrų, gamintų ne masiškai, konditeriniuose fabrikuose, o vadinamuosius „artisan“ saldumynus – kaip mažose kepyklėlėse.

Degustatoriai:

VMG komanda, pagrindiniai komentuotojai – VMG idėjinis lyderis Alfas Ivanauskas, „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė Elžbieta Monkevič, VMG prekės ženklo vadovė Rima Aukštuolytė ir Vilniaus restorano „Prancūzai“ virtuvės šefas Paulius Janušas. Taip pat degustavo visi tuo metu lofte buvę komandos nariai. Pasirinkimas buvo tikrai sudėtingas, nors skonio nugalėtojas buvo išrinktas absoliučia dauguma balsų. Iš asmeninės mano patirties, praeitą kartą testuoti mišraines buvo lengviau. Tiek daug įvairaus saldumo – išbandymas nėra paprastas, net didelis puodelis kavos negelbėjo.

ĮSPĖJAME: šiame teste vertiname tik skonį, neanalizuojame sudėties.

VMG išrinktas nugalėtojas – IKI prekybos tinklo plokštainis su vyšniomis, 1 kg kaina – 7,49 Eur.

Visi ragavusieji pažymėjo gaivumą, gerai subalansuotą skonį.

Alfas: „Mėgstu vyšnias, pyragai, plokštainiai, kuriuose daug vyšnių, man labai patinka. Šiame plokštainyje jaučiasi natūralios vyšnios, jos maloniai rūgštokos, skonis ryškus, nėra užgožtas kitų skonių, taip pat puikiai subalansuotas jų kiekis – dominuoja, bet kartu apgaubtos kitų ingredientų.“

O kurie dar plokštainiai buvo įvertinti geriausiai? Atsakymą rasite naujausiame žurnalo „Verdu ir kepu“ numeryje.


#plokštainiai #elžbietamonkevič #reidas #prekyboscentrųdesertai #plokštainiųreidas #Profitroliųšokissuplombyroskoniokremu #prekyboscentrųplokštainiai #plokštainiųdegustacija #plokštainisnaujiena #tiramisas #verduirkepu #tiramisu

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg