AŠ Ikona vmgonline

Sūrio ridenimas – tradicinis britų užsiėmimas (video)

Vakar Anglijoje, netoli Glosterio miesto, surengta tradicinė kasmetinė sūrio ridenimo šventė. Varžybų esmė – nuridenti nuo kalno apskritą „Double Gloucester“ sūrį, paskui kurį dalyviai nuo kalvos leidžiasi bėgdami ir ridendamiesi. Kiekvienas dalyvis turi savo taktiką kaip greičiau pavyti kalnu besiritantį 4.5 kg sūrį. Laimi tas, kuris pirmas nusileidžia nuo maždaug 200 metrų Kuperio (angl. Cooper) kalvos.

Nors po 2011 m. dėl nuolatinių traumų oficialiai šis čempionatas nustotas rengti, sūrio ridenimo entuziastai ir toliau savarankiškai inicijuoja tradicinę šventę, o dalyviai yra iš anksto įspėjami dėl galimo pavojaus ir sužalojimų besivaikant sūrį.

Tradicinis Glosterio sūris valgomas su krekeriais.


Net 15 kartą nugalėtoju tapo britas Chrisas Andersonas. Vietinių pamėgta ekstremali šventė pastaraisiais metais globalėja – sulaukia dalyvių iš įvairių šalių.

Nugalėtojui atiteko garsusis Glosterio (angl. Gloucester) sūris. Tai puskietis karvės pieno sūris gaminamas nuo XVI a. Glosterio mieste Anglijoje. Šis sūris būna dviejų rūšių: mažiau riebus ir riebesnis. Mažiau riebus sūris yra trapesnis, lengvesnės tekstūros, o riebesnis yra ilgiau brandinamas, jo skonis turtingesnis, ryškesnis ir šiek tiek sūresnis.

#glosteris #čempionatas #didžiojibritanija #sūrioridenimas #glosteriosūris #ChrisAnderson #anglija

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg