Sūrių įrankių įvairovė: kuris kam skirtas?
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Sūrių įrankių įvairovė: kuris kam skirtas?

Peilis – nepamainomas įrankis kiekvienoje virtuvėje. Nepamainomas jis ir sūrių pasaulyje. Peilių būna visokių formų, pagamintų iš įvairių medžiagų ir skirtingos paskirties. Sūrių pasaulyje yra gausybė tekstūrų, todėl ne kiekvienai iš jų tiks vienas vienintelis įrankis. Apie peilių įvairovę, kaip teisingai jais naudotis bei kokie peiliai kam skirti, VMGonline.lt papasakojo „SAY CHEESE“ sūrio ekspertė Aurelija Palivonienė.

Pasak pašnekovės, kietuosius sūrius geriausia yra ne pjaustyti, o skaldyti, nes retas kuris atsipjaus dailiai. Tam tinkamiausi įrankiai – mini kirvukai, peiliai užapvalintais galais. Šiai sūrių kategorijai Aurelija siūlytų rinktis stabilią, tvirtą ir maloniai rankoje nugulančią peilio rankeną.

O štai puskiečiai sūriai – universaliausias sūrių tipažas. Jam tiks dauguma peilių, nors labai rekomenduotina išbandyti obliuką – juo galima tolygiai ir gražiai atpjauti sūrio riekelę, kurios storis priklausys nuo to, kaip stipriai įrankis bus įspaustas.

„Minkštiesiems, pelėsiniams sūriams rekomenduotina naudoti kuo siauresnės geležtės peilius. Taip yra todėl, kad kuo mažiau peilio ploto liesis su sūriu, tuo dailiau atsipjaus gabalėlis. Naudojant storą geležtę, sūris prie jos lips. Kitas variantas – peiliai, kurių geležtėje yra skylių, nes jos taip pat padeda sumažinti sąlytį su sūriu“, – įrankių ypatybes atskleidžia „SAY CHEESE“ ekspertė.

Kalbant apie tepamuosius sūrius, jiems geriausia naudoti peilio formos menteles. Tai gali būti metaliniai, plastikiniai ar mediniai peiliukai, kurių pagrindinė paskirtis yra ne pjauti, o tolygiai ir gražiai užtepti produktą ant duonos riekelės. Šie peiliukai dažniausiai yra buki, todėl tinkami tik tepimui.

Sūrių įrankiai. Valerijos Stonytės nuotr.


Be peilių, sūrių pasaulyje dažnai sutinkami ir tokie įrankiai kaip „Raclette“ kepimo plokštė, fondiu indas, „Tete de Moine“ pjaustyklė.

„Raclette kepimo plokštė – tai maža metalinė keptuvėlė, kurioje labiausiai tinka lydyti plautos žievės sūrius“, – apie įmantresnius įrankius pasakoja Aurelija. „Įrankio pavadinime yra minimas žymus Šveicariškas sūris „Raclette“, kurio skoninės savybės geriausiai atsiskleidžia jį pakaitinus. Šį įrankį patariame naudoti lengvai ir gerai besilydantiems sūriams, tokiems kaip „Rablochon“, „Morbier“, „Taleggio“, „Saint Nectaire“ ir, savaime suprantama, „Raclette“. Pačią keptuvėlę galite naudoti ant grilio ar virš žvakučių, būna ir elektrinių plokščių. Išsilydžiusiu sūriu apliekite skrebutį, karštas bulves ar daržoves – pabandę nepasigailėsite.“

Pereinant prie šveicariško sūrio fondiu, šis žinomas turbūt visame pasaulyje. Tai išsilydęs, tąsus sūrio ir vyno mišinys kuriuo paprastai mėgaujamasi į jį merkiant mėsas, bulves, duonos skrebučius, daržoves ar vaisius. Patys fondiu indai yra lyg mini puodai, kurie, siekiant išlydyti sūrį ir palaikyti jį karštą, yra nuolatos kaitinami arba specialaus degaus skysčio/želė, arba žvakučių pagalba. Kaitinimo elementas priklauso nuo indo talpos, kurios pasirinkimas taip pat gana gausus – nuo indų dviem iki indų didelėms kompanijoms.

Galiausiai, verta pristatyti „Tete de Moine“ pjaustyklę, kitaip žinomą kaip „Girolle“ – tai 1982 metais sukurtas įrankis, skirtas kuo ploniau atpjauti Šveicarišką puskietį sūrį „Tete de Moine“. Šiai pjaustyklei tinka dar keletas sūrių, pavyzdžiui, „Marotte“, „La Basquaise“. „Girolle“ drožia sūrį labai dailiomis, popieriaus plonumo „gėlytėmis“, primenančiomis gvazdikus – taip sūris geriausiai atskleidžia savo skonines ir aromatines savybes.

„Nors sūriui tinkamų įrankių yra gausu, rinkitės pagal tai, kokius sūrius dažniausiai vartojate, o kilus klausimams – nepabijokite kreipkitis į ekspertus“, – paskutinį patarimą pateikia „SAY CHEESE“ ekspertė.

#sūriai #puskiečiaisūriai #sūriųįrankiai #AurelijaPalivonienė #sūriųobliukas #peiliaisūriams #sūriofondiu #Girolle #SayCheese #sūriomentelės #kietasissūris #TetedeMoinepjaustyklė #TetedeMoine #sūriųpeiliai

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg