Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

„Rosehip Bistro“: veganiškas maistas rausvoje neoninėje šviesoje

Dabar, kai Vilniuje viena po kitos užsidaro veganiškos kavinės – pavyzdžiui, augalinio maisto restoranas „Alive“ ar picerija „Kaimynai“ – į šią nedidelę rinką penktadienį įžengia naujas žaidėjas. Erškėtuogių, žinomų kaip supermaisto, pavadinimą „Rosehip Bistro“ jam parinkusi įkūrėja Gintautė Elena Kuraitė užtikrintai teigia savo idėja tikinti. Ji pati ne vienerius metus yra veganė.

Įdomu ir tai, kad Gintautės sesuo Ona kartu su vyru Adomu yra atidarę ne tik veganų pamėgtą kavinukę „Chaika“, apie kurių nuostabiuosius keksiukus ir pyragus jau sklando legendos. Ar galima tikėtis aukščiausios klasės veganiškų desertų ir čia? Tikimybė šią vietą pamilti dėl saldumynų yra!

Anastasijos Zaburdiajevaitės nuotr.


Šalia Bernardinų parko esančioje vietoje anksčiau veikė vaikiškų drabužių parduotuvė. Lokacija sufleruoja, kad į erškėtuogės bistro užsukti galėtų parko lankytojai, turistai, Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentai, kurie iki šiol pertraukas „stumdavo“ „Strange Love“ arba Pilies gatvės pradžioje esančiuose kavos baruose.

Anastasijos Zaburdiajevaitės nuotr.


Veganiško bistro atidarymo fiestą pradėjome nuo šilto avižų pieno gėrimo su ciberžole ir imbieru, vėliau ragavome užkandžio, salotų, mėsainio ir, žinoma, deserto. Rausvos spalvos netrūksta (gal ji skatina apetitą?): lėkštės, meniu, dairydamiesi pastebėjome, kad iškabos spalva baltas servetėles nuspalvino rausvai.

Po užkandžio ir salotų raundų, mėsainio su stambiuoju duonmedžiu laukėme su nekantrumu, nors jau pilnu pilvu. Šiaip ar taip, pastarojo skonis mus nuginklavo. Užtikriname, jo dydis nenuvils net ir mirtinai išalkusių valgytojų.

Bistro įkūrėja Gintė Kuraitė. Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Gintė sako, kad artimiausiu metu bistro meniu pasipildys veganiškais alkoholiniais gėrimais, atsiras dienos pietų ir vakarinis valgiaraščiai. Pastarajame bus rizotai, makaronų patiekalai ir panašūs comfort food kategorijos reikalai.

Rūkytos morkos ir kreminio sūrio mini sumuštiniai (aka veganiška lašiša). Čiabata, ilgai marinuota morka su jūržolėmis, sojų kremas, sezamų sėklos. Preliminari kaina – 4,50 Eur.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Cezario salotos. Romaninių salotų lapai, duonos skrebučiai, anakardžių česnakinis padažas, rūkytas skrudintas tofu, veganiškas parmezanas, vyšniniai pomidoriukai, kaparėliai, citrina. Preliminari kaina – 5–6 Eur.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Plėšyto stambiojo duonmedžio mėsainis (įprastai bus patiekiamas su bulvytėmis). Bandelė su sėklomis, stambusis duonmedis su rudaisiais pievagrybiais naminiame pomidorų padaže, saulėje džiovinti pomidorai, agurkas, kopūstų ir morkų salotos su majonezu (angl. coleslaw). Preliminari kaina – 6–7 Eur.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Kokosų pieno panakota su avietėmis ir šilkmedžio uogomis.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Pirmas žvilgsnis į meniu. Kainų jame kol kas nėra, tačiau yra išvardyti patiekalai. Valgiaraštį, kuriame šmėžuoja ne kiekvienam mėsavalgiui suprantami žodžiai, sudaro keletas užkandžių (tofu nuggets, načos, apkrautos bulvytės (taip, mums irgi skamba šiek tiek keistai), tarsi prie interjero priderintas rožinis humusas ir kiti), sumuštiniai (tempeh, pupelių kukulių, tofu bacon), salotos (Cezario, bolivinės balandos (kinvos) ir lapinio kopūsto meksikietiškos, azijietiškos), mėsainiai (meksikietiškas, traškaus tofu ir plėšyto stambiojo duonmedžio (angl. jackfruit)) ir desertai. Gintautė žada, kad pastarajame skyrelyje visuomet bus panakotos ir braškių torto (3–4 Eur).

Adresas: B. Radvilaitės g. 7, Vilnius

Darbo laikas: Pirm.–Ketv. 11:00–21:00, Penkt. 11:00-22:00, Šešt. 10:00-22:00, Sekm. 10:00–17:00.

„Facebook“ paskyra ČIA.

#veganai #jackfruit #stambusisduonmedis #GintautėElenaKuraitė #veganiškasbistro #GintėKuraitė #chaika #rosehip

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg