Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Revoliucija tradicinėje virtuvėje: blynus jau galima ir atsispausdinti

Norime mes to ar ne, nauji technologiniai išradimai vis labiau įtraukiami į mūsų kasdienes veiklas. Sugalvojama vis daugiau būdų ir idėjų, kaip pasilengvinti įprastus darbus ir taip sutaupyti laiko bei energijos. Net toks, rodos, elementarus procesas, kaip, pavyzdžiui, blynų kepimas, tampa vis labiau modernizuotas. Nustebtumėte, kokiomis inovacijomis siūlo pasinaudoti šiandienos atradėjai, siekdami paversti blynų kepimą greitu ir lengvu, tačiau labai kūrybišku procesu.

Sunku patikėti, tačiau naujosios technologijos tikrai suteikia tokią galimybę. Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančio atradėjo, norėjusio tiesiog nudžiuginti savo dvi dukras, sukurtas blynų „spausdintuvas“ nustebino visą pasaulį. Šis „spausdintuvas“ suteikia galimybę pačių sukurto piešinio vaizdą perkelti į pusryčių lėkštę. Toks užsiėmimas sukėlė žaibišką susidomėjimą ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų, mat ši netradicinė veikla lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, suteikia galimybę daugiau laiko praleisti su šeima ar draugais, kuriant išskirtinius, skanius meno kūrinius.

Išradimas veikia tokiu principu, kuomet nuosavame kompiuteryje pačių nupiešiamas paveikslėlis (gali būti ir nuotrauka ar skenuotas piešinys). Galima netgi pasirinkti, kurios linijos bus piešiamos pirmiausiai – jos bus ryškesnės, nustatyti dydį, šešėlių atspalvius. Jau paruošta tešla įpilama į specialų indą, aparatas prijungiamas prie kompiuterio ir tuomet jis jau visą darbą atlieka už jus. Išsikepti savo svajonių blyną jums užtruks vos 30 sekundžių. Sukurtą blynų dizainą norėsite panaudoti ne vieniems pusryčiams? Ne bėda! Kiekvieną piešinį galite išsaugoti: įkelti jį į integruotą atmintinę ir panaudoti vėliau.

Alternatyvą šiam amerikiečių išradimui pristatė ir inovatyvūs Lietuvos kūrėjai. VGTU „LinkMenų Fabriko“ dirbtuvėse gimė kūrybinį džiaugsmą pajausti leidžiantis blynų „spausdintuvas“ (ploteris). Jis sukurtas taikant naujausias CNC technologijas (angl. computer numerical control), dėl kurių blynų dizainas atspausdinamas tiesiai iš kompiuterio.

Kol šis unikalus išradimas vis dar tobulinamas ir mūsų lietuviškoje virtuvėje nėra įprastas, siūlome išbandyti kitą, originalų įprastų blynų pateikimo variantą, kuris pakels nuotaiką šaltais žiemos rytais. Blynų „spausdintuvo“ alternatyvą nesunkiai galite pasigaminti patys ir tai jums nieko nekainuos! Tiesiog paimkite seną kečupo, ar kitą panašios formos, buteliuką (svarbiausia – siauru galu), pripildykite jį blynų tešla (tam netgi puikiai tiks blynams skirti miltų mišiniai, sumaišyti su vandeniu arba pienu ant pakuotės nurodytomis normomis) ir „pieškite“ tiesiai ant įkaitintos keptuvės.


Tokių vaizdo įrašų „Youtube“ galite rasti ir daugiau, paieškos langelyje įrašę „pancake art“ (liet. blynų menas).

#blynai #išradimas #užgavėnės #VGTU

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg