Renkamės geriausią pjaustymo lentelę: į ką atkreipti dėmesį?
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Renkamės geriausią pjaustymo lentelę: į ką atkreipti dėmesį?

Nesvarbu, ar įsikuriate naujame būste, ar keičiate interjerą, ar nusprendėte pradėti profesionaliai gaminti, pjaustymo lentelė yra būtinas kiekvienos virtuvės atributas. Nuo pjaustymo lentelės priklauso ne tik jūsų stalviršio būklė, bet ir peilių bei gaminamo maisto kokybė. Kam neseniai teko susidurti su pjaustymo lentelių pirkimu, žino, kad pasirinkimas šiuo metu yra begalinis, tad kaipgi nepasimesti tarp kainų, spalvų ir medžiagų?

Medinės lentelės

Medinės pjaustymo lentelės yra ekologiškas pasirinkimas. Jos gaminamos iš medžio liekanų, drožlių ir skeveldrų, tad šios lentelės garantuoja, jog medis buvo nukirstas ne šiaip sau ir visos jo dalys buvo panaudotos. Medinės pjaustymo lentelės tinka tiems, kurie bijo, kad pjaustant atšips peiliai, mat medinės lentelės yra pakankamai minkštos. Geriausia rinktis klevo arba buko lenteles – jos atspariausios įpjovimams, tad tikrai bus ilgaamžės. Medinių pjaustymo lentelių negalima plauti indaplovėje ir, norint išvengti chemikalų patekimo į lentelę, geriausia naudoti natūralius indų ploviklius. Vertinimas: 4 balai iš 5.

Bambukinės lentelės

Bambukas yra bene ekologiškiausias ir protingiausias pasirinkimas. Kadangi bambukas yra patvari ir atsinaujinanti medžiaga, kuriai apdoroti nenaudojami chemikalai, bambukinės lentelės tikrai nebus kenksmingos jūsų sveikatai. Bambukas iš aplinkos absorbuoja dar mažiau skysčių ir chemikalų nei medinės lentelės, todėl renkantis tarp medinės ir bambukinės pjaustymo lentelės, šioji turbūt nugalėtų, jei ne faktas, kad bambukas yra tikrai tvirta medžiaga, kuri stipriai gali pakenkti jūsų peiliams. Vertinimas: 4,5 balo iš 5.

Plastikinės lentelės

Dauguma klaidingai mano, kad plastikinės pjaustymo lentelės yra higieniškiausios, jose nesikaupia nešvarumai ir kvapai. Deja. Mičigano universiteto mokslininkai neseniai paskelbė tyrimų duomenis: plastikinių pjaustymo lentelių paviršiuje kaupiasi daugiau bakterijų negu medinių lentelių. Ir nors šias lenteles galima plauti indaplovėje, o pakankamai nauja plastikinė lentelė gali būti dar ir dezinfekuojama, pjaustymo metu pažeistų vietų steriliai išvalyti neįmanoma. Kai pjaustote maistą ant plastikinių lentelių, derėtų turėti omenyje dar ir tai, kad pjaustymo metu pažeistas plastikas nuo peilio persikelia ant jūsų maisto. Nors plastikinės lentelės, palyginus su kitų medžiagų lentelėmis, yra tikrai pigios, jas geriausia rinktis nebent maisto patiekimui, sumuštinių tepimui ar labai švelniam pjaustymui, t. y. plastikines lenteles rekomenduojama naudoti, jei nėra pažeidžiamas jų paviršius. Vertinimas: 3 balai iš 5.

Marmurinės ir stiklinės lentelės

Marmurinės ir stiklinės pjaustymo lentelės neturi porų, į kurias skverbiasi nešvarumai, jas galima plauti indaplovėje ir jos atrodo dailiai interjere, tačiau specialistai jų nerekomenduoja. Kodėl? Šios lentelės išties gadina peilius, jas naudodami nespėsite galąsti ar net keisti peilių. Tad tikrai vertėtų pagalvoti, ar grožis tikrai visada vertas aukų – atšipusių peilių. Vertinimas: praktiškumo atžvilgiu – 2,5 balo iš 5, grožio – 5 balai iš 5.

Alfo Ivanausko pasirinkimas:

„Aš renkuosi stambaus medžio lenteles ir jas dažnai keičiu, tarsi dantų šepetukus. Manau, kad kiekvieną sezoną reikia atnaujinti ne tik garderobą, bet ir lenteles. Nebūtina jų pirkti naujų, kartais užtenka nušlifuoti, padengti aliejais ir pan. Kai nereikia daug pjaustyti, smulkinti ar kapoti ir produktas nedažo, naudoju marmurines pjaustymo lenteles. Taip, jos bukina peilius, tačiau interjere visada atrodo nepriekaištingai.“

Dydis – svarbus aspektas

Visada galite pjaustyti smulkius produktus ant didelių lentelių, tačiau pjaustant stambius produktus ant mažų teks gerokai pavargti. Todėl galvokite vienu žingsniu į priekį ir rinkitės didesnes pjaustymo lenteles. Vis dėlto, nereikėtų pasiduoti didybės manijai ir įsigyti pačią didžiausią lentelę parduotuvėje, nebent atrasite jai vietą ir sutalpinsite ją į kriauklę. Pirkdami kiekvieną naują įrankį savo virtuvei, įsivaizduokite ne tik kaip jį naudosite, bet ir kur dėsite panaudoję, antraip perkrausite virtuvę nepraktiškais daiktais.

Norint, kad pjaustymo lentelės ilgai tarnautų…

…rekomenduojama turėti atskiras lenteles skirtingiems produktams pjaustyti. Pirkdami dvipuses lenteles sutaupysite, tuomet skirtingus paviršius galėsite naudoti skirtingiems produktams, tik nepamirškite pasižymėti, kurį kam naudojate. Norint sutaupyti, galima rinktis ir lenteles, kuriose ne taip stipriai kaupiasi bakterijos ir jas labai gerai valyti. Nors kai kurių medžiagų lenteles galima plauti indaplovėje, iš tiesų derėtų jas visas plauti rankomis. Kai kurioms lentelėms suteikiama garantija, tad jas pažeidus indaplovėje jokios garantijos nebegalioja. Geriausia lenteles plauti po bėgančiu šiltu vandeniu, natūraliais plovikliais, švelniai šveičiant.

Prieš pradėdami naudoti medinę lentelę, ištepkite ją aliejumi: pamirkykite kempinėlę į aliejų, kurį naudojate maisto gamybai (sveikiausias pasirinkimas – alyvuogių aliejus), ja švelniais judesiais tapšnokite lentelės paviršių taip padengdami visą lentelę (jei lentelė dvipusė – abi jos puses). Prireiks maždaug 3–4 tokių sluoksnių, po kiekvieno padengimo palikite lentelę apie pusę valandos nudžiūti.

Nepamirškite, kad tam, jog lentelė ilgai tarnautų, svarbiausia higiena. Nepalikite neplautų lentelių ilgą laiką, neištepkite lentelių nešvariomis rankomis ar sunkiai išsivalančiomis medžiagomis ir nepamirškite kartkartėmis atsinaujinti. Juk virtuvėje žymiai maloniau dirbti, kai ji ir įrankiai joje – tvarkingi.

#virtuvėsįrankiai #lentelės #alfopatarimai #lentelė #pjaustymolentelės

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg