AŠ Ikona vmgonline

Reidas Trakuose: kiek ten išleisite kibinams?

Atšilus orams Trakai kasmet prisipildo tiek vietinių, tiek užsienio svečių. Šis miestelis patogus pabėgti nuo miesto ir triukšmo, o gyvenantiems aplink – prasiblaškyti. Ten atvažiavus neišvengiama ir vieno populiaraus užkandžio – kibinų. Pasivaikščiojome ir pasižvalgėme, kokios jų kainos šiemet. Paieškos per daug neišvargino – visos šešios mūsų aplankytos vietos susispietusios beveik toje pačioje Karaimų gatvėje.

Į Lietuvą XIV a. kunigaikščio Vytauto kvietimu atvykę karaimai įsikūrė daugiausiai aplink Trakus ir įkūrė bendruomenę, kuri, nors ir nedidelė, vis dar čia tebegyvena. Avienos sriuba šorpa, pyragas kiubėtė, čanachai – karaimų kulinarinis paveldas kur kas platesnis ir kibinais nesibaigia. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad jie yra populiariausi. Pyragėlius patogu valgyti, išsinešti, o ir kaina, palyginus su kitais patiekalais, įkandama daugeliui.

Kainų palyginimui pasirinkome 3 skirtingas kibinų rūšis. Teikiantiems prioritetą autentikai ir tradicijoms priminsime, kad tikrieji karaimų kibinai yra su kapotos avienos įdaru (sultinio prie jų nereikia). Todėl šią rūšį atrodė būtina įtraukti į sąrašą. Kibinai su kiauliena, nors ir netradiciniai (karaimai kiaulienos nevalgo), tačiau, mūsų požiūriu, populiarūs ir turintys savo auditoriją. Vegetariškus įtraukėme kaip alternatyvą – įdomu palyginti, su kokiais įdarais jie ruošiami, ar kaina ženkliai skiriasi nuo mėsiškų.

Jokios diskriminacijos – žygiuokim pagal abėcėlę. Kainų lentelę rasite apačioje.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Bona Pizzeria & Lounge / Karaimų g. 53A

Karalienės Bonos vardu pavadinta picerija, įsikūrusi kartu su „Apvalaus stalo klubo“ restoranu ir viešbučiu, žvelgia tiesiai į Trakų pilį. Iš čia atsiveria vienas gražiausių (jei ne pats geriausias) vaizdų į pilį. Tai, tikriausiai sutiksite, irgi svarbu, jei norite valgyti vietoje. Kibinas su aviena – brangiausias iš šešetuko. Vegetarišką kibinų porciją sudaro du, o jų įdare – varškė ir saulėje džiovinti pomidorai. Šiek tiek kitaip nei įprasta. Dažniausiai randami būna su varške ir špinatais.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Kybynlar / Karaimų g. 29

Įdomu, o gal net pagirtina, kad kibinų su kiauliena, kurių karaimų virtuvėje tradiciškai nėra, čia ir nerasite. Bet tikriausiai kitaip ir būti negali, nes „Kybynlar“ – karaimų tautinių patiekalų restoranas.

Sprendimui priimti 5 rūšys mums skamba pakankamai. Kibinų kainos – vienos aukštesnių, bet galbūt tai atsiliepia skonyje ir ingredientų kokybėje.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Kiubėtė / Trakų g. 2D

Tradicinio karaimų pyrago pavadinimu besivadinanti kavinė siūlo 7 rūšių kibinus. Pigiau nei „Kybynlar“, kainos vidutinės.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Markizas / Karaimų g. 25

Beveik dvidešimtmetį veikiančioje kavinėje-bare „Markizas“ kibinų kainos – vienos žemesnių. Čia kiaulienos ir vegetariški kibinai su daržovių įdaru yra pigiausi. Tiesa, jie parduodami po du, todėl kainas padalijome pusiau. Keliame prielaidą, kad jei parduodami po du, jų dydis (svoris) gali būti mažesnis nei kitur.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Senoji kibininė / Karaimų g. 65

Ne veltui senoji – šioje vietoje kibininė išdygo dar 1979 m. Kibinų rūšių siūlo daugiausiai iš visų – net 15, tarp jų – yra saldžių (su varške ir šokoladu), trys pasirinkimai vegetarams (su grybais, daržovėmis ir špinatais bei varške), egzotiškesne mėsa (elniena). Kibinas su vištiena yra be svogūnų – tiems, kurie jų nelabai mėgsta. Tikriausiai tai, kad „Senoji kibininė“ veikia ne tik Trakuose, bet ir automagistralėje, autobusiukuose ir kavinėse Vilniuje, leidžia taikyti žemesnes kainas. Beveik visų mūsų lyginamų rūšių (išskyrus vegetariškus) kibinai čia yra pigiausi.

Trakų dvarelis / Karaimų g. 54A

Ko gero, naujausia iš visų šešių aplankytų vietų – Totoriškių ežero pašonėje esantis „Trakų dvarelis“. Restoranu prisistatančioje vietoje kibinų kainos panašios į „Markizo“, taigi link žemesnių.Vieta Su aviena, EurSu kiauliena, EurVegetariškas, EurBona Pizzeria3,52,72 vnt. – 2,7Kybynlar2,9neturi (su jautiena – 2,6)2,2Kiubėtė2,81,81,6Markizas2 vnt. – 4,8 (2,4)2 vnt. – 3,6 (1,55)2 vnt. – 3 (1,5)Senoji Kibininė2,21,61,9Trakų dvarelis2,41,81,8

Plačiau apie karaimų virtuvę ir tai, kokie yra autentiški kibinai, galite paklausyti radijo laidoje „Skonio iššūkis“ ČIA.

Kur Trakuose kibinus valgote jūs? Rašykite komentaruose.

#kibinassuaviena #karaimai #kibinųkainos #kainos #reidas #vegetariškaskibinas #senojikibininė #kiubetė #trakųdvarelis #kiekkainuoja #kibinųreidas #kibinai #kibinas #Trakai #markizas #kybynlar #kainųpalyginimas #reidastrakuose #bonapizzeria

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg