AŠ Ikona vmgonline

Raudonosios rudens gėrybės: šios uogos padės ir sveikatai, ir nuotaikai

Rudenį šios uogos retai praslysta pro akis ir savo sodriu raudoniu nudažo peizažą. Tikriausiai nesunkiai atspėjote, kad omenyje turime putino uogas. Jos garsėja naudingųjų medžiagų užtaisu, kuris, šąlant orams, ypač reikalingas organizmui. Ar jau metas jas skinti, kaip laikyti ir ką paruošti? VMGonline.lt apie tai papasakojo savo ūkyje „Genutės uogainė“ putinus auginanti Genutė Sakalauskienė.

Paprastai geriausias metas rinkti putino uogas būna rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje, tačiau jei šiais metais jomis dar neapsirūpinote, turėtumėte suskubti, mat uogos sunoko itin anksti. Pašnekovė įspėja, kad nesnaudžia ir įvairūs kenkėjai, todėl rasti nepažeistų uogų vis sunkiau. „Putino uogas rekomenduojama skinti po šalnų, nes kai jos pašąla, praranda tas nuodingąsias medžiagas, kurių šiek tiek turi. Tačiau jas galima įdėti ir palaikyti šaldiklyje, tuomet efektas bus toks pat“, – patarimais dalijasi ūkininkė.

Putino uogos pasižymi tokia vertingųjų medžiagų gausa, kad galima daryti paprastą prielaidą – kiekvienas, valgantis šias uogas, organizmą aprūpina įvairiapusiškai. „Jau nuo senovės žinoma, kad pirmiausia putino uogos yra vaistas nuo kosulio. Tikrai padeda, jeigu neatsikosėjate, ir labai tinka vaikams. Kadangi auga natūralioje gamtoje, turi daug veikliųjų medžiagų, antioksidantų, taip pat kalio. Jos labai naudingos širdžiai, ją stiprina, reguliuoja kraujo spaudimą“, – vardija Genutė.

Deimantės Dubauskaitės nuotr.


Jei tarp paminėtų naudingųjų medžiagų dar neradote tų, kurios svarbios jums, tęsiame sąrašą. Putino uogose gausu vitamino C, A, E, P, K, geležies, įvairių organinių rūgščių, jas vartodami stiprinate imunitetą. Šios uogos gali atskubėti į pagalbą ir susirgus, mat jose yra medžiagų, kurios naikina ligas sukeliančias bakterijas, skatina prakaitavimą, mažina uždegiminius procesus, valo kraują. Teigiama, kad šios uogos mažina ir cholesterolio kiekį.

Putino uogas verta pasitelkti į pagalbą ir tiems, kurie jaučia nuovargį. Jos taip pat ramina nervus, padeda greičiau užmigti, jei kankina nemiga, mažina galvos skausmą. Dėl turimos kofeino rūgšties šios uogos suteikia energijos ir aktyvumo, kelia nuotaiką.

Vis dėlto, tam tikrais atvejais putino uogų vartoti nerekomenduojama. Šių gamtos gėrybių vengti reikėtų žmonėms, kurių žemas kraujo spaudimas, mat šiose uogose esančios medžiagos jį mažina. Taip pat putino uogas reikėtų aplenkti besilaukiančioms moterims, bent jau pirmąjį nėštumo trimestrą, manoma, kad jos gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą. Sergantiems inkstų ligomis, podagra, kenčiantiems nuo artrito, trombozės putino uogos taip pat nėra geriausias pasirinkimas.

Deimantės Dubauskaitės nuotr.


Šias uogas galima naudoti įvairiais pavidalais – gaminti uogienes ir gardinti jomis patiekalus, dėti į arbatą ar paprasčiausiai profilaktiškai valgyti po šaukštą. Ūkininkė Genutė atkreipia dėmesį, kad nemažai žmonių šias uogas naudoja neišėmę sėklyčių: „Aš rekomenduočiau sėklytes pašalinti, nes jose yra šiek tiek tų nuodingų medžiagų, tikrai nelabai jos vertingos.“

Pašnekovė siūlo visai paprastą šių uogų paruošimo būdą: pertrintas uogas tereikia sumaišyti su medumi. Proporcija tokia, kad pusę kiekio sudarytų uogos, pusę – medus. Tokį produktą, laikant šaldytuve, reikėtų sunaudoti per 6 mėnesius. „Jeigu norite, kad vartoti galėtume ilgiau, pasigamintą masę galite užsišaldyti“, – pataria ji.

Genutė patikina, kad šitaip paruoštose uogose kartumas vos jausis, tačiau tiems, kurie jį pajutę nori raukytis, ūkininkė primena – kartumas naudingas kepenims, skatina tulžies išsiskyrimą.

#putinouoga #GSakalauskienėsūkis #GenutėSakalauskienė #putinouogos #putinai #kągamintiišputinouogų #putinouogųpanaudojimas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg