Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

„Prisilietimas prie širdies“ arba „Dim Sum“ – susipažinkite su užkandžiu, atkeliavusiu iš tolimosios

Ar kada girdėjote apie užkandį „Dim Sum“? Nors jų gimtinė – tolimoji Kinija, „Dim Sum“ galima paragauti ir Lietuvoje. Kas tai per užkandis ir kokią taisyklę reikėtų įsiminti kiekvienam, ketinančiam jo paragauti, VMGonline.lt papasakojo ir parodė „Bizarre“ vyriausiasis šefas Ernestas Viršilas.

Šefas „Dim Sum“ tradiciją palygina su iš Anglijos kilusia „Popiečio arbatėle“, kurios metu patiekiama tiek saldžių, tiek nesaldžių vieno kąsnio užkandžių: „Išvertus iš kinų kalbos, „Dim Sum“ reiškia „prisilietimas prie širdies“. Tad aiškinantis pagal žodžio prasmę, galime galvoti apie komplimentą, nedidelę dovanėlę. O realiai, tai yra smulkių užkandžių grupė.“ Pasak E. Viršilo, iš pradžių „Dim Sum“ valgymas Kinijoje buvo tarsi savaitgalio ritualas arbatos gėrimo metu, tačiau bėgant laikui, pamėgti užkandžiai buvo įtraukti ir į vakarinį meniu.

Pirmiausia į tešlos blynelio vidurį dedamas įdaras, tešlos krašteliai yra sušlapinami.


Po to „Dim Sum“ perlenkiamas, kraštai tvirtai suspaudžiami.


Kaip gi atrodo šie egzotiško pavadinimo savininkai? Šefas atskleidžia, kad lietuviškai juos būtų galima pavadinti tiesiog mažais koldūnais. „Iš išorės yra tešla, o viduje pasirinktas įdaras. Standartiniai yra su krevetėmis ir lašiša, tačiau variantų gali būti pačių įvairiausių“, – sako pašnekovas ir vardija, kokius galima rasti „Bizarre“ restorane: tai „Dim Sum“ su jautienos išpjova, Pekino antimi bei foie gras ir jau minėtuosius tradicinius.

Tada pirštais suformuojamas apvalios formos kukulį primenantis „Dim Sum“ .


Pabaigoje pirštais suformuojama ir sutvirtinama viršutinė dalis, kuri skirta užkandžiui paimti.


Prieš leidžiantis į „Dim Sum“ skonio atradimus, kaip patikina E. Viršilas, pravartu žinoti vieną taisyklę – viršutinės šių užkandžių dalies valgyti nereikėtų: „Žmonės dažnai suvalgo ir tada sako, kad tešla buvo neišvirusi, tačiau taip daroma specialiai. Tai yra vieta už kurios reikėtų užkandį paimti ir merkti į padažą.“

Taip atrodo suformuotas „Dim Sum“ .


Jei norėtumėte šių mažų „koldūnų“ paragauti be jo, įspėjame – paprastai įdaras būna labai karštas, tad padažas čia atlieka ne tik pagardo vaidmenį. „Jis patiekiamas šiltas, tad reikėtų tą koldūnėlį pamirkyti į padažą – taip padažas šiek tiek sušyla, o užkandis atvėsta ir tuomet galima valgyti drąsiai“, – subtilybes aiškina šefas.

#prisilietimasprieširdies #užkandisiškinijos #Bizarre #kinųužkandžiai #dimsum #ernestasviršilas #kinųvirtuvė #kinųužkandis #kaipgaminamidimsum