Festivalis „Burning Man“: ar saujelei prieinamos prabangios vakarienės suderinamos su festivaliu?
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Festivalis „Burning Man“: ar saujelei prieinamos prabangios vakarienės suderinamos su festivaliu?


Tikriausiai ne vienas esate girdėję sklandančių istorijų apie dalyvius iš viso pasaulio traukiantį alternatyvaus meno festivalį Jungtinėse Valstijose „Burning Man“. Pasirodo, į šį renginį traukia ir milijardieriai, kurie pasiruošę mokėti šimtus tūkstančių, kad viso festivalio metu galėtų mėgautis išskirtiniais, privataus šefo ruošiamais patiekalais.

„Burning Man“ šiais metais vyksta nuo rugpjūčio 26-osios ir tęsis iki rugsėjo 3-iosios, tad kaip tik dabar Juodosios uolos dykuma Nevadoje visai neprimena dykumos, o priešingai – savaitei ji tampa namais tūkstančiams festivalio lankytojų. Vienas pagrindinių šios meno šventės principų – „savimi pasirūpinti turi pats“, tai reiškia: atsivežti maisto, vandens, palapinę – visko, ko reikia, kad išgyventum. Ypač svarbu, jog šiame festivalyje pinigai neegzistuoja, todėl pritrūkęs kokio nors produkto ar daikto turi mainytis.
Renginyje pasyvūs stebėtojai nepageidaujami – visi turi aktyviai įsitraukti į meninę veiklą ir jaustis bendruomenės dalimi. Tačiau pastaruoju metu tokiu požiūriu vadovaujasi ne visi festivalio lankytojai. Kaip rašoma „New York Post“, net magnatai iš Silicio slėnio, finansų sektoriaus titanai atvyksta megzti naujų pažinčių ir atsipalaiduoti. Tačiau tai daro milijardierių stiliumi – samdosi šefus, kurie gamintų išskirtinius ir net pačius įnoringiausius dalyvius galinčius patenkinti patiekalus.

„Mano klientai – elitas: pramogų pasaulio garsenybės, milijardieriai, sportininkai, programuotojai, kūrėjai ir panašūs. Jie pasitiki manimi, kiekvienu iš jų rūpinsiuosi dvidešimt keturias valandas per parą. Nesvarbu, ar tai reiškia, kad turėsiu nuraminti, jei bus apsvaigę, ar teks gaminti „Michelin“ žvaigždučių vertą maistą“, – apie savo darbą atvirauja K. Lee.
Ir tai išties nėra lengva užduotis. Ypač turint omenyje, jog šio šefo klientai reikalauja išskirtinių patiekalų. Į festivalį K. Lee atvyksta su šešiais pagalbininkais ir konvojumi sunkvežimių, iš kurių du pasitarnauja kaip šaldytuvai. Virtuvę vyras įsirengia vietoje. Per dieną jam tenka maistą ruošti keturis kartus maždaug dviem šimtams žmonių. Įspūdingi patiekalai, bet ne ką mažiau įspūdinga ir pinigų suma, kurią per festivalio savaitę uždirba šefas. Už savaitę darbo jis prašo nuo 250 tūkstančių dolerių, neįskaičiavus alkoholio.

Lee prisipažįsta, kad dėl klientų visada stengiasi padaryti daugiau nei įprasta. Pernai jis į festivalį atvyko su daugiau nei 100 kilogramų šviežios žuvies. Ir tik tam, kad galėtų pagaminti ypatingus sušius vos 1 procentui ypatingų festivalio lankytojų.

Tiesa, šią ir panašias stovyklavietes kritikuoja dalis į jas patekti negalinčiųjų festivalio dalyvių. Esą tai prieštarauja pamatiniams festivalio principams – atvirumui ir bendruomeniškumui. Tačiau to per daug nesureikšmina, mat atvirų vietų paragauti išskirtinio maisto festivalyje netrūksta. Vis dėlto, dažniausiai renginio dalyviai valgo tai, ką atsiveža patys. Tad kviečiame pasidairyti po festivalį ir įvertinti, kaip skiriasi paprastųjų ir turtingųjų patiekalai legendiniame „Burning Man“.


Parengta pagal: Finedininglovers.com ir Nypost.com.

#šefasKevinLee #garsenybiųmitybafestivaliuose #KevinLee #menofestivalis #BurningManmaistas #festivalis #BurningMan

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg