Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Populiarieji afrodiziakai: kuriais jų verta pasitikėti ir kodėl?

Afrodiziakai – senovės graikų grožio ir meilės deivės Afroditės vardu pavadintos įvairios augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, skatinančios lytinį potraukį, aktyvumą ir potenciją. Ar šiais laikais jie vis dar svarbūs? Ir kokie afrodiziakai laikomi populiariausiais?


avokadas blokelis

Nepadoriai gražūs

Kokie produktai laikomi afrodiziakais? Pirma mintis, šovusi į galvą – kurie savo išvaizda sužadina aistras. Pavyzdžiui, bananai (apie aliuziją į falą nekalbėsime) dar vadinami natūraliais antidepresantais, dėl nuotaiką keliančių savybių. Juk bananuose esama triptofano – ši aminorūgštis skatina laimės hormonų išsiskyrimą, slopina daugelį depresijos požymių, mažina dirglumą. Be to, bananuose daug seksualinių hormonų gamybai reikalingo vitamino B. Kitas erotiškai atrodantis gardėsis – avokadas. Nepaisant kitų naudingų savybių, mažina širdies ligų riziką. O juk beveik viskas, kas gerina širdies veiklą ir kraujotaką, taip pat priskiriama prie afrodiziakų. Ką primena austrės, irgi nereikia atskirų komentarų, tačiau verta paminėti ir tai, kad austrėse nepaprastai gausu omega 3 riebalų rūgščių (išskirtinis rūgščių privalumas – kova su bloga nuotaika). Medžiagos, esančios austrėse, skatina testosterono gamybą ir padidina moterų bei vyrų libido. Maža to, cinkas skatina hormono dopamino gamybą, o jis padeda atsipalaiduoti.


petrazole 484 krapas prieskoniai

Prieskoniai ir prieskoninės žolelės

Niekam ne paslaptis, kad Kamasutros tėvynė – Indija, kurios naudojami prieskoniai irgi pelnytai priskiriami prie afrodiziakų. Pradėkime nuo gvazdikėlių ar vanilės, kurie sužadina geismą, suaktyvina centrinę nervų sistemą ir suteikia aktyvumo. Tada paplokime šafranui – Kanados mokslininkai, atlikę tyrimą su šiuo prieskoniu, nustatė, kad tai vienas veiksmingiausių afrodiziakų pasaulyje, kaip ir ženšenis. Nepamirškime ir prieskoninių žolelių, o dar tiksliau – bazilikų, krapų, kalendrų, kurie ne veltui laikomi vaisingumo ir aistros simboliais, aktyvinančiais lytinę jėgą. Beje, Kamasutroje rašoma, kad prieš lytinį aktą vertėtų suvalgyti patiekalą su ryžiais, taigi indų virtuvės maistas Valentino dienos proga būtų pats tas.


_PCK5806_2 kiausiniai

Įdomūs pasirinkimai

Ypač didelis dėmesys afrodiziakų istorijoje skirtas ir kiaušiniams. Štai meilės nuotykiais pagarsėjęs Prancūzijos karalius Henrikas IV savo potenciją gerino kasryt išmaukdamas stikliuką konjako, skiesto su kiaušinio tryniu. Trynį sumaišę su alumi, seksualines galias stiprino ir keltai. Ne ką mažiau populiaru buvo senovės medžiotojams gerti skystus paukščių – kurapkų, fazanų ar putpelių – kiaušinius. Jau daugybę šimtmečių manoma, kad vyriški lytiniai organai gerina potenciją, štai kodėl Valentino dienos proga įsimylėjėliai dažniau užsisako jaučio sėklidžių ar penio. VMG komanda kartą jau domėjosi patiekalais su gyvūnų genitalijomis, o kai kurie komandos nariai tų gėrybių net paragavo.


šokoladinis

Šokoladas: už ar prieš?

Šokoladas – geros nuotaikos variklis. Tai – faktas, kaip riebus Užgavėnių blynas. Be to, šokolade esantys elementai (iš kurių išskirtinas fenetilaminas) padeda kovoti su stresu, didina darbingumą, pralinksmina, suteikia energijos. Taigi, iš dalies jis galėtų būti priskiriamas afrodiziakui. Iš kitos pusės, tyrimus su šokolado poveikiu seksualiniam susijaudinimui atlikę mokslininkai pabrėžė, kad tai produktas, kuris labiau veikia kaip placebas: veikia dėl to, kad žmogus yra tuo veikimu įsitikinęs.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Seksologas tikina: „Seksualūs patiekalai egzistuoja“

Vienas garsiausių Lietuvoje seksologų Viktoras Šapurovas, daugiau nei 30 dirbantis šioje srityje, tikina, kad maistas nėra pats svarbiausias seksualiniam gyvenimui, bet be jokios abejonės turi jam įtakos. Anot seksologo, alkanas ar persivalgęs žmogus norės mažiau mylėtis nei skaniai ir saikingai pavalgęs. „Ar afrodiziakai veikia? Galbūt ne tiek suvalgytų afrodiziakų cheminis poveikis svarbus lytiniam gyvenimui, kiek patiekalų, maisto produktų išvaizda, kokius prisiminimus valgomas maistas sužadina. Pavyzdžiui, kai pasižiūri į kokią midiją ar jūrų gėrybę, tau gali kelti fantaziją, priminti mylimos moters organus. Jas valgydami įsimylėjėliai susižvalgo ir džiaugiasi.“

Jei ieškote įkvėpimo vakarienei, ČIA rasite išsamų afrodiziakų sąrašą.

Jei norite pakeli ūpą, seksualiausios maisto reklamos skuba jums į pagalbą.

Jei domitės lytine sveikata, patiks straipsnis apie produktus sveikai ir laimingai makščiai.

#avokadas #austrės #seksualus #seksas #bananas #afrodiziakai #midijos

ATGAL

PASIDALINTI