AŠ Ikona vmgonline

Populiariausių spalvų gidas + idėjos interjerui

Kasmet kardinaliai keisti savo namų interjerą vos papūtus naujiems tendencijų vėjams gali būti pernelyg keblu, todėl daug paprasčiau interjerą papildyti visų matomomis ir buičiai reikšmingomis detalėmis. Reaguodami į pasaulyje plintančias naujienas skandinaviško interjero lyderiai „Iittala“ nuolatos atnaujina ir papildo spalvų paletę. Ne išimtis ir eksperimentų bei spalvų variacijų kupini 2016 m.

Pirmą kartą metų spalvomis buvo paskelbtos ne viena, o dvi spalvos. Madingiausiuose pasaulio interjeruose vyrauja švelnios rožinio kvarco („rose quartz“) ir rami melsva („serenity“) spalvos. Anot Pantone spalvų instituto vykdančiosios direktorės Leatrice Eiseman, sujungtos kartu rožinė kvarco ir rami melsva spalvos demonstruoja neatsiejamą šiltesnių rožinių tonų ir vėsesnės mėlynos balansą, atspindi raminantį tvarkos ir taikos pojūtį. Lengvi ir gaivūs tonai tarsi sukelia atpalaiduojančią nesvarumo būseną, mažinančią maištingas ir chaotiškas mintis bei stresą.

Lašišos rausvumo „Aalto“ vaza („iittala“ nuotr.)


Šviesiai mėlynas „Kastehelmi“ dubuo („iittala“ nuotr.)


Nesvarbu, švelnesnis ar grubesnis paviršius, šių spalvų derinys suteikia objektui ramybės įspūdį. Šalti suomiški metalo ir blizgumo turintys gaminiai lengviau derinami su žaliais bei rožiniais, sodriai rudais tonais ir visomis geltonos bei purpurinės spalvų atmainomis. Skirtumas tarp šios rožinės ir praeityje populiarių rožinių atspalvių – šiais metais joje mažiau lytiškumo, todėl spalva ypač greitai pritampa namų interjere.

Lašišos rausvumo „Vitriini“ dėžutė („iittala“ nuotr.)


Mados ir dizaino bendruomenės, taip pat ir vartotojai, keletą sezonų buvo įsimylėjęs oranžinę. Tačiau šį pavasarį į pirmas vietas veržėsi persikinio aido („peach echo“) atspalvis, žadinantis draugiškumą, šilumą ir pasiekiamumą. Tai – vienas žaismingiausių tonų oranžinių spalvų šeimoje, bet interjere oranžinių atspalvių amplitudė svyruoja nuo terakotos iki persikinių tonų.

Raudonojo molio spalvos dubuo „Letti“ („iittala“ nuotr.)


„Tansii“ lėkštė („iittala“ nuotr.)


Jūrų įkvėpta mėlyna, nardymo mėlyna („snorkel blue“) atstovauja tamsiai mėlynų spalvų grupei, tačiau linksmesniame, energingesniame kontekste. Pačios spalvos pavadinimas suteikia užuominą apie atpalaiduojančias atostogas ir drąsina į jas kuo greičiau pasinerti.

Mėlyna „Teema“ lėkštė („iittala“ nuotr.)


Trolių Mumių puodelis („iittala“ nuotr.)


Nesvari ir erdvi, kaip ir mėlynas dangus virš mūsų, rami melsva („serenity“) ramina ir suteikia atokvėpio net ir neramiais laikais. Transcendentinio mėlynumo, rami melsva natūraliai sukuria erdvės pojūtį.

„Kastehelmi“ indas biriems produktams („iittala“ nuotr.)


„Maribowls“ dubenėlis („iittala“ nuotr.)


Nors didžioji dalis pavasario / vasaros paletės tendencijų linksta prie ramybės, siekiant kontrasto įvedami keli nukrypimai nuo pagrindinės temos. Tarsi šviečiantį švyturį, lydintį į saulėtas vietas ir laimę, dizaineriai naudoja vėdryno („buttercup“) spalvą.

„Toikka“ paukštis („iittala“ nuotr.)


„Nappula“ žvakidė („iittala“ nuotr.)


Žalsvai melsvas moliusko kiauto („limpet shell“) atspalvis yra aiškus, švarus ir apibrėžtas. Įtaigaus aiškumo ir šviežumo, patyręs šiuolaikinių mados tendencijų įtaką, jis sukelia sąmoningą ramybės būseną.

„Aalto“ stiklinė („iittala“ nuotr.)


Vandens žalumo „Kartio“ ąsotis („iittala“ nuotr.)


Kaip ir bet kuriuo metų laiku, pavasario–vasaros laikotarpiu kyla neutralių spalvų poreikis. Pagrindinis subtilus alyvinis („lilac gray“) atspalvis suteikia savitumo ir išskirtinumo klasikinei pilkai spalvai.

Pilka „Lempi“ stiklinė („iittala“ nuotr.)


„Aalto“ žvakidė („iittala“ nuotr.)


Energinga fiesta („fiesta“) spalva – tarsi įspūdžių pranašas. Stipri ir ugninga geltona spalva pagrįsta raudona, gyvybinga fiesta akivaizdžiai kontrastuoja su raminančia, švelnesnės prigimties šio sezono palete.

„Kartio“ vaza („iittala“ nuotr.)


Raudonas „Kassa“ židinys („iittala“ nuotr.)


Pereinamoji spalva, kuri veda mus per sezonus, šalta kava („iced coffee“) – tai dar vienas stiprus neutralus šio sezono tonas. Su savo natūralia žemiška kokybe, minkštumu ir subtilumu šaltos kavos spalva sukuria stabilų pagrindą visai likusiai šio sezono paletei.

Smėlio spalvos „Kastehelmi“ dubuo („iittala“ nuotr.)


„Kartio“ stiklinė („iittala“ nuotr.)


Žalias spindulys („green flash“) – šio spindinčio atspalvio populiarumas atspindi nenugalimą gamtos įtaką net miesto aplinkai ir tendenciją, įkvepiančią dizainerius.

Smaragdinis „Kastehelmi“ dubuo („iittala“ nuotr.)


„Toikka“ paukštis („iittala“ nuotr.)


Šiuos ir daugiau „iittala“ gaminių rasite ginalasinterjeras.lt

#metųspalvos #tendencijos #namai #ginalasinterjeras #idėjos #interjeras #indai #iittala

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg