Plastikinės eros pabaiga. Pasaulį gelbėja jūrų dumbliai
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Plastikinės eros pabaiga. Pasaulį gelbėja jūrų dumbliaiPer metus amerikiečiai išmeta apie 35 milijardus plastikinių butelių, kuriems suirti reikia 450 metų, o Lietuva – viena iš daugiausiai plastikinių maišelių sunaudojančių šalių Europos Sąjungoje. Būdą, kaip būtų galima išspręsti šią problemą, atrado studentas iš Islandijos, praneša interneto svetainė Emgn.com.

Islandijos sostinėje Reikjavike vykusiame dizaino festivalyje dalyvavęs „Iceland Academy of the Arts“ studentas Ari Jónsson pristatė savo sukurtą alternatyvą plastikiniams buteliams. Lengvai biologiškai suyrantį buteliuką islandas pagamino iš raudonųjų jūros dumblių miltelių.

Tai padaryti A. Jónsson paskatino perskaityti tikrai optimistiškai nenuteikiantys su aplinkosauga susiję faktai: „Perskaičiau, kad 50 proc. plastikinių pakuočių yra naudojamos tik kartą ir išmetamos iš karto po to, kai jomis buvo pasinaudota. Pajaučiau, kad skubiai reikia ko nors imtis ir atrasti ką nors, kuo būtų galima pakeisti neįsivaizduojamą kiekį pagaminamo plastiko“, – teigė A. Jónsson.

Pristatydamas savo sukurtą produktą A. Jónsson uždavė milijono dolerių vertą klausimą: „Kodėl tik kartą naudojamus plastikinius buteliukus gaminame iš medžiagų, kurioms gamtoje suirti reikia šimto metų?“ Norėdamas įrodyti, kad tai nėra tik tuščios šnekos, vaikinas išsakytą teiginį apgynė savo atlikto tyrimo duomenimis. Jis tyrinėjo tam tikrų medžiagų stiprybes ir silpnybes ir priėjo išvadą, kad problemą geriausiai išspręsti galėtų pakuotės iš dumblių.

Buteliukai iš dumblių gali būti gaminami visai paprastai. Gamybai reikia tik jūros dumblių miltelių, vandens, karščio ir šalčio. Iš jūros dumblių miltelių pagamintas mišinys yra supilamas į formą, kuri vėliau yra įdedama į šaldiklį. Kol buteliuke bus vandens, jis išlaikys savo formą, o, vandens nebelikus, buteliukas pradės savaime irti. Arba galimas ir kitas būdas sunaikinti buteliuką – jį… suvalgyti.

#plastikas #ekologija #ateitis #jūrosdumbliai #kastoliau #buteliukai

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg