AŠ Ikona vmgonline

Pirmasis baras Kaune pradėjo siūlyti galimybę alaus pastatyti ir savo keturkojui!

Ar bent kartą jautėtės graužiami sąžinės, kai turėjote uždaryti duris prieš tas liūdnas šunelio akis, kai patys sukote į barą? Situacijos rimtumą supratęs „BO baras“ Kaune pirmasis mieste pradėjo siūlyti galimybę pastatyti alaus ir savo keturkojui. Žinoma, įpilant jo į dubenėlį. Po populiarumo sulaukusio ketverių metų mopsės Hondos degustacijos įrašo „Facebook“ domėjomės, kiek šunelių Kaune jau spėjo lyžtelti alaus.

„Susidomėjusių tikrai yra. Ateina ir prašo, būna pasiskaitę, kad alus yra sveikas ir geras. Mūsų baras yra labai susijęs su gyvūnų mėgėjais. Mes lankomės gyvūnų prieglaudose, o direktorė kaip tik lankėsi veterinarinėje vaistinėje ir pastebėjo šį alų. Nusprendėme pabandyti. Na, patys dar pabandyti nespėjome, bet labai norime – įdomu, alus juk vištienos skonio (juokiasi)“, – naują „BO baro“ gėrimą aptarė baro rinkodaros vadovė Vaida.

Po pirmosios savaitės Vaida jau pastebėjo, kad šunys dubenėlyje nepalieka nė lašelio! „Alaus kiekis buteliuke yra pritaikytas šuniui, ne žmogui“, – komentuoja. Tai bare sukėlė dar vieną naują reiškinį – prie baro laukdami savo gėrimo į eilę rikiuotis pradėjo ir šunys. Kas priverčia vizgintis jų uodegą?


Bare šunims pilstomas „Snuffle Dog Beer“, kaip rašoma etiketėje, tai nealkoholinis, vištienos arba jautienos skonio alus su vitaminu B, skirtas visoms šunų veislėms. Gali būti pilamas kaip skanėstas ar maisto papildas, kuris suteiks augintiniui dar nepatirtos laimės. Jeigu jau baiminatės dėl gėrimo sudėties, ji nėra slepiama. Tai yra: vanduo, mėsos ir gyvūnų dalys 1 % (jautiena (0, 5%) ir vištiena (0,05 %) arba tik vištiena 1 %), miežių salyklo ekstraktas (0,5 %), pieno rūgštis (E270), konservantas kalio sorbatas (E202). Alkoholis – 0 %. Beje, ir čia esama vartojimo ribojimų: rekomenduojama paros norma – 0,25 l (tiek, kiek telpa viename buteliuke). Pagamintas Belgijoje.

Jei alaus sudėtį perskaitėte gana atidžiai, čia neradote nė apynių, nė salyklo. Kodėl tai yra alus? Šiuo klausimu ir kreipėmės į alaus šunims platintoją Lietuvoje Mindaugą:

„Šunų alaus kvapas turi panašumų į žmonių alų – ir pagal sudėtį jį galėtų gerti žmogus. Aš pats esu jo ragavęs ir nieko man nenutiko, tik tiek, kad skonis yra specifinis ir skirtas gyvūnams. Tai yra alus, nes jo gamybos procesas yra lygiai toks pat. Jis turi visus tuos pačius vitaminus, kaip alus, bet tiesiog neturi alkoholio, kaip ir nealkoholinis alus. Aluje esantys vitaminai yra labai naudingi šuns kailiui ir odai.“

„BO baro“ nuotr.


Taip pat Mindaugas patikino, kad išlakus alų, šunų ramybės ir neramybės lygis išlieka toks pat, kaip jo ir nelakus. Artėjančią puotą nujaučia tik jo ragavusieji. „Jei šuo alaus nebūna ragavęs nė karto, tai jis pradžioje nežinodamas nepuola, uodegos nevizgina, nes nežino, kas tai yra. O tie, kurie jau yra ragavę ir įkišę liežuvį, pajautę tą vištienos ar jautienos ekstraktą, sulaka viską, kas būna įpilta. Kitą kartą jie jau žino ir vizgina uodegą, džiaugiasi“, – pasakojo pašnekovas.

Panašu, kad bare nepasiūlyti alaus darosi nepriimtina ar mažų mažiausiai nepagarbu. Keturkojai alaus taip pat gali paskanauti šunims draugiškose kavinėse bei baruose Vilniuje („Alaus studija“, „KAS KAS“, „Studio 9“, „Meat Lovers Pub“, „Baras ŠUO“, „Keulė Rūkė“, „Šnekutis“, „Būsi trečias“, „ŠMC kavinė“, „Nisha Craft Capital“, „Balti drambliai“, „Misterija“, „Cozy“, „PERI PERI restas“, „Le Butcher“, „MEATBUSTERS“), Kaune („BO baras“), Šiauliuose („Cask 215“), Druskininkuose („The House“).

Alaus buteliukas „BO bare“ kainuoja 2,70 Eur.

„Keulė Rūkė“, Vilnius


„Meat Lovers Pub“, Vilnius


„MEATBUSTERS“, Vilnius


„PERI PERI restas“, Vilnius


„Alaus studija“, Vilnius


„Cask 215“, Šiauliai


#alusšunims #BObaras #kaunas #snuffledogbeer

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg