Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Pirmasis 100 % žaliavalgiškas restoranas Lietuvoje: baltosios mišrainės užteks visiems

Vilniaus senamiestyje, Rūdninkų gatvėje, duris atvėrė atsinaujinęs restoranas „Vegan RawHouse“. Pirmasis ir vienintelis Lietuvoje 100 % žaliavalgiškas restoranas pakeitė pavadinimą (iki šiol vadinosi „Raw 42“), atnaujino interjerą ir meniu. Jame nerasite cukraus, užtat veganiško torto, lietuviškos mišrainės, šaltibarščių ar cukinijų makaronų prisikirsite iki soties.

Luko Žentalio nuotr.

Luko Žentalio nuotr.


VEGANAI NERAS, PRIE KO PRIKIBTI

Restorano patiekalai atitinka žaliavalgiškam maistui keliamus reikalavimus: jie yra apdorojami termiškai, o temperatūra neviršija 42 °C, mat aukštesnėje temperatūroje žūva naudingieji augalų fermentai ir netenkama kai kurių vitaminų. Restoranas siūlo tik augalinį maistą, o nuo šiol nutarė atsisakyti ir medaus, taigi visi patiekalai yra tinkami veganams. Cukrus taip pat nenaudojamas – patiekalai saldinami razinomis, datulėmis, retkarčiais – klevų sirupu.

Luko Žentalio nuotr.

Luko Žentalio nuotr.


LĖKŠTĖJE – KETURI METŲ LAIKAI

Pasak „Vegan RawHouse“ bendraturčių Anos Vrublevskienės bei Edvino Petkaus, itin didelis dėmesys bus skirtas produktų sezoniškumui, o meniu bus keičiamas keturis kartus per metus. Taip pat atsirado daugiau išsinešti skirtų produktų: įvairių duonelių, padažų, desertų, sėklų, daigų.