AŠ Ikona vmgonline

Pirmas kartas: kaip deramai elgtis „cuppinge“?

„Iš vakaro venkite raudonojo vyno ir česnako. Kitą dieną iš ryto nesikvėpinkite – užtenka įprastos higienos. Paprastai pusryčiai yra labai svarbus dalykas – pavalgyti reikia, nes kartais per ilgą cupping būna taip, kad iki pietų ragauji tik kavą, o po pietų vėl geri kavą. Per dieną gali susidurti su 200 puodelių kavos. Pats šiandien pusryčiams valgiau juodą duoną su gorgoncolos sūriu“, – taip apie pasiruošimą profesionaliai kavos degustacijai (cupping) pasakoja „Šviežia kava“ įkūrėjas Vytautas Kratulis.

Kadangi tokioje degustacijoje lankėmės pirmą kartą, džiaugėmės nespėjusios padaryti kažko nederamo dar neprasidėjus ilgiausiam kavos gėrimo seansui. Tučtuojau užsirišome prijuostes, nes, anot Vytauto, kavą gerti su prijuoste būtina. Ypač jei „per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau – buvo labai skanu“. Kad bus skanu rodė tai, kokia tema buvo rengiamas „cupping“. Susirinkome degustuoti 19 geriausių šių metų braziliškų džiovintų kavų, pažymėtų „Cup of Exellence“ ženklu.

Kaip deramai elgtis ir kam cupping metu reikia skirti didžiausią savo dėmesį, komentuoja V. Kratulis.

Vytautas Kratulis (Valerijos Stonytės nuotr.).


Degustacijai reikės 4 puodelių: vieno – skirto kavai, vieno su šiltu vandeniu šaukštui nuplauti (stebėkite šį puodelį ir nepamirškite pakeisti vandens), vienos spjaudyklės ir stiklinės geriamam vandeniui. Žvilgsniu stabtelėjote prie šaukštų? V. Kratulis siūlo nesiblaškyti: „Dideli, maži, sunkūs lengvi, sidabruoti. Mūsų naudojamas šaukštelis yra patogiausias, bet profesionalams ne toks svarbus šaukštas, svarbu – kokia yra kava“.


Į specialų platų cupping puodelį, padedantį pajausti kavos aromatą, yra supilama 12 gramų stambiai maltos kavos. Jeigu šį žingsnį jau sėkmingai atlikote, metas pradėti cupping. „Jei sausa kava nėra sena ir išsikvėpusi, joje randame daug informacijos. Galima pajausti žemuoges, o užplikius kavą kavos plutoje užuosti pienišką šokoladą ir jokių žemuogių. Tai nereiškia, kad žemuogių nebus pačioje kavoje. Tam, kad susikurtume ryškų kavos vaizdą, būtina uostyti sausą kavą“, – sako V. Kratulis. Nenaudokite prieš kavą jokios drebinimo jėgos. Degustacijoje dalyvauja daug žmonių – visiems jiems turi užtekti kavos kvapo.


Užpilamas vanduo turi būti kuo karštesnis ir kuo greičiau pasiekti kavą. Jo pilame iki puodelio viršaus.


Vėl uodžiame kavą. Jeigu apsidairysite aplink, pamatysite, kad visi savo nosimis naudojasi skirtingai. Nebijokite, ir jūs savąja naudojatės tinkamai. Šio klausimo nebeužduokite, nes V. Kratulis tik juokiasi: „Priklauso nuo nosies, įpročių, situacijos. Esu matęs, kaip uosdami žmonės nudega nosis kava. Priklauso nuo to, kaip gerai nori pagauti tai, kas yra kavoje. Įkvepiant taisyklė tokia – reikia daryti mažus, trumpus įkvėpimus. Taip informaciją gaunate kelis kartus. Iškvėpkite kaip patogiau.“


Praėjus 4–5 minutėms po to, kai užpylėme kavą, galima „pralaužti“ kavos plutą. Šio žingsnio taisyklė naujokams – stebėkite, ką daro kiti. Į rankas paimkite du šaukštelius ir 2–3 elegantiškais grybšniais nugrėbkite plutą. Pagautą turinį išpilkite į spjaudyklę.


Prieš „pralauždami“ kitą kavą, pamerkite šaukštelius į vandens stiklinę. Dar viena svarbi detalė: ir vėl nepamirškite pasinaudoti savo nosimi. „Pirmas paties gėrimo kvapas, vos pralaužus plutą, yra labai svarbus. Dažnas, nugrėbęs plutą ima ragauti kavą, bet aš mėgstu palaukti ir uostyti patį gėrimą. Tame taip pat yra daug informacijos. Vėliau yra skoniniai dalykai – negali teisti kavos tol, kol jos neparagauji. Tai yra diletantiška“, – komentuoja V. Kratulis.


Pasiekėte paskutinę cupping stotelę. Šaukšteliu pasemkite šiek tiek kavos ir kuo greičiau bei garsiau ją sušliurpkite. Negalvokite, kad elgiatės nemandagiai, toks elgesys čia pageidautinas. „Kaip vyne, taip ir kavoje kvapas kinta ir skleidžiasi. Kavą šliurpiame, sumaišome su oru, leidžiame jai oksiduotis. Lygiai taip pat šliurpia ir vynininkai, taip ragaujamas alyvuogių aliejus. Sumaišę gėrimą su oru, geriau pajaučiame skonį. Užsikimškite nosį ir pabandykite ką suvalgyti – nesuprasite savo patiekalo skonio“, – pataria efektingiausiai degustacijoje šliurpę V. Kratulis.


Baigę degustuoti vieną kavą ir pereidami prie kitos šaukštelį pamerkite į vandens stiklinę. Vėsdama kava ir toliau keičia savo skonį – praėjus kelioms minutėms ir vėl šliurpkite.


#profesionalikavosdegustacija #cupping #šviežiakava #degustacija #vytautaskratulis #patarimai #brazilija #hurracan #kaipdegustuoti #kava

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg