AŠ Ikona vmgonline

Perlai už 1600 Eur – jūsų lėkštėje

Sraigės yra hermafroditės – kiekviena jų turi ir vyriškuosius, ir moteriškuosius lyties organus. Poruojantis dalyvauja dvi sraigės. Praėjus kelioms dienoms po poravimosi, viena sraigė padeda nuo 80 iki 120 baltų kiaušinėlių – sraigių ikrų. Viename kilograme telpa apie 30 tūkst. sraigių ikrų (50 g indelyje – apie 1500 ikrų). Pasaulinėse rinkose kilogramas sraigių ikrų gali kainuoti iki 1600 Eur.

Prieš sudėdama ikrus, sraigė savo koja dirvoje išrausia negilią duobutę. Per metus viena sraigė poruotis ir dėti kiaušinius gali iki 5 kartų. Net 80 % sraigių, padėjusios ikrus, žūva. Vieno ikriuko dydis siekia 3–6 mm. Sraigiukai išsirita po 2–4 savaičių.

Tokio Lietuvoje pagamintų sraigių ikrų indelio kaina – 15 Eur.


Auginant sraiges ūkiuose, sudaromos sąlygos sraigiukams išsiristi pavasarį, kad per vasarą sraigės spėtų užaugti ir rudenį būtų galima surinkti „derlių“. Dalis sraigių, geriausios šios rūšies atstovės, paliekamos kitiems metams kaip motininė banda. Jos, pabudintos pavasarį, duos pradžią naujai jauniklių vadai.

Apie sraigių ikrus – pikantiškai. Sraigių ikrai dar senovės Romoje buvo vadinami Afroditės perlais, nes tikėta, kad jie yra afrodiziakai. Juos valgant jaučiamas žemės, miško, drėgmės, grybų skonis.

#kaina #faktai #sraigiųikrai #lietuvoje #sraigės #apiesraiges #įdomu

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg