Penktadienio šūvis: tekilos baras „Spiritus“

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

Gilės projektai

mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

  Penktadienio šūvis: tekilos baras „Spiritus“

  Ne paslaptis, kad interviu nėra parašomi per trisdešimt minučių – visas darbas trunka nuo kelių dienų iki kelerių metų. Sugalvojus idėją, prasideda pašnekovo ar pašnekovų ieškojimas. Iš kažkur gauni kontaktą, skambini akyse neregėtam žmogui, kvieti pasišnekėti, o kartais sutinki įdomų herojų tiesiog gatvėje ar troleibuse ir pasiūlai ne kartu parūkyti, o pakalbėti. Šįkart ruošiantis penktadienio šūvio rubrikai nutiko panašiai. Sėdėjau automobilyje, aikštelėje netoli Aušros vartų. Staiga prireikė kompiuterio, o koks kompiuteris be interneto – prisijungiau ir prie jo, viskas gerai, darbas vyksta greitai ir tik panorau spausti „enter“ – juodas ekranas. Suvokiau, kad penktą vakaro namo grįšiu mažiausiai per keturiasdešimt minučių, tad pakėliau akis – priešais sparnais mojuojanti lyg ir žmogiška būtybė. Ne, man nesivaideno – tai baro „Spirtus“ logotipas.

  Susisukau laidus, užėjau į barą ir paprašiau ne tekilos, bet „rozetės“. Du vyrai nė nemirktelėję tarė „OK“ ir leido prijungti kompiuterį prie gyvybės aparato. Paspaudžiau tą lemtingąjį „enter“ ir paklausiau barmeno „gal susitinkame interviu? Norėčiau daugiau sužinoti apie tekilą ir meskalį“. Modestas atsakė: „Gerai, žinoma. Va, Linai, matai, kaip žmonės reikalus tvarko, apsimetė, kad reikia „rozetės“, o iš tikrųjų susitarti norėjo.“ Juokai juokais, bet kaip viena patarlė mini: kiekviename juoke yra dalis tiesos.

  Taigi, jūsų dėmesiui – dvasingasis baras „Spiritus“, tekilos ambasadorius Linas Starkus „Lencas“ ir baro užkulisių maestro Modestas Paplauskas.

  Baro logotipas (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


  Linai, nors turite ir kitų gėrimų, jūsų baro specializacija yra tekila ir meskalis. Ką čia atėjus galiu rasti kitokio nei parduotuvėje?

  Pirmiausia, tikrą tekilą iš 100 % agavų. Turime įvairių gėrimų, bet tikrai išmanome tekilą ir meskalį. Žmonėms stiprieji gėrimai asocijuojasi su girtuokliavimu, nes žmonės nesupranta to gėrimo ir prisigeria, bet mes su tekila supažindiname, pasakojame apie ją ir duodame paragauti. Kai tu pažįsti gėrimą, niekada neprisigeri. Apskritai, specializuoti tam tikro gėrimo barai skatina domėtis skirtingomis kultūromis. Manau, kad mes perduodami žinias apie tekilą svečiams, užsiimame šiokia tokia edukacija ir, kad ir kaip keistai skambėtų, prisidedame prie girtuoklystės mažinimo.

  Noriu užsisakyti tekilos, tačiau nieko apie ją neišmanau, ką pasiūlysite?

  Pirmas klausimas būtų – kokį skonį labiau mėgstate lengvesnį ar sunkesnį? (Tarkime, lengvesnį.) Jeigu patinka lengvesni gėrimai, iš karto siūlytumėme mažiau alkoholio turinčius gėrimus. Kitas klausimas, kokį aromatą – vaisių, gėlių, uogų – mėgstate. Pavyzdžiui, vaisių, tuomet iš karto žinosiu, ką pasiūlyti. Apskritai, geriausia tekila yra ta, kuri jums labiausiai patinka. Tada nei skonis, nei kaina, nei kokybė nėra svarbu.

  100 % agavų tekilos galima įsigyti vietoje (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


  Kokią tekilą ragauti ne žinovui, o tik pažinti ketinančiam?

  Pradžioje stengiamės siūlyti baltąją tekilą, ne brandintą statinėse. Pastarosios turi tam tikrą statinės aromatą, prie kurio reikia priprasti.

  Modestai, ar dažnai atsisako paragauti tekilos, kurią siūlote?

  Būna, kad sako, jog niekada negers tekilos, nes kažkada „savo atgėrė“ tačiau mes vis tiek pasiūlome padegustuoti ir nė vienas dar nėra atsisakęs arba paragavęs teigęs, kad neskanu. Taip yra todėl, kad žmonės pripratę gerti tą netikrą tekilą, nuo kurios būna bloga, negera. Mes šią vietą juokais vadiname reabilitacijos klinika. Ne sveikatos prasme, o žinių – nes čia jų bagažas papildomas naujomis. Aišku, jeigu žmogus visiškai negeria alkoholio, mes jo gink Dieve neskatiname gerti. Bet jeigu žmogus geria alkoholį, tai kam gerti prastus gėrimus, juk tiek daug gerų yra! Todėl ir akcentuojame šio baro misiją tiekti ir gėrimus, ir žinias.

  „Lick, shot, bite“ – populiarus būdas gerti tekilą su druska ir citrina ar laimu. Linai, ką jūs manote apie šį tradiciniu vadinamą būdą?

  Tradicijos būna arba amžių patikrintos, arba sukurtos. Ši tradicija yra labai jauna ir sukurta didelio gamintojo, kuri padeda parduoti daugiau gėrimų. Kodėl? Paaiškinimas labai paprastas – druska slopina skonį, o jeigu gėrimas ne itin geros kokybės, tai padeda parduoti daugiau produkcijos. Būtent nuo tų gėrimų ir būna bloga, nes ten dažniausiai yra sumaišyti kokie nors du gėrimai: agavų distiliavimo rezultatas ir cukrašvendrių distiliatas – romas. Štai ir turime du gėrimus, o kas būna sumaišius du stiprius gėrimus? Bloga, galva skauda, žodžiu, apsinuodijimas.

  VMG rekomenduoja paragauti „Campo Azul“ namų tekilos kokteilio „Paloma“ su greipfruto ir laimo sultimis bei keliais slaptais ingredientais (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


  Tai tekilą reikia gerti vieną?

  Mes siūlome pamėginti vieną, bet ir skatiname vartoti vitaminus, tai yra, užkąsti tekilą laimu, apelsinu ar kitu citrusiniu vaisiu. Arba užgerti sangrita, kurią čia ir gaminame. Dar niekada nebuvau pasidavęs žmonėms, kurie prašo druskos – neduodu. Pavyzdžiui, būna, atvažiuoja žmonės ir sako: „Svečiai atvažiavo iš Kazachstano tik dėl jūsų, duokite jiems to, ko jie nori – druskos.“ Tada sakau, kad jeigu jie dėl mūsų atvažiavo, tegu pabando kažką kitokio! Tegu turi kitokią patirtį.

  Neretai ateina žmonių, kurie visiškai negeria alkoholio, tačiau ateina čia paklausinėti, pasidomėti gėrimais. Sėdi ir klausia, o mes papasakojame.

  Kadangi mano akį patraukė jūsų plasnojantis logotipas, įdomu, kodėl jis toks? Aušros vartų šventovė įkvėpė?

  Mintį davėme dizaineriui, kuris paėmė ir nupaišė jį ant servetėlės. „Spiritus“ – kaip dvasia ir „spiritus“ – kaip alkoholis, o centre – žmogus, nes jis yra stipriausias. Tai atspindi ne tik alkoholinius gėrimus, bet ir žinias, kurių pakylėtas išeini iš čia.

  Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

  #modestaspaplauskas #savaitgalis #baras #linasstarkus #spiritus #penktadieniošūvis #vilnius #kąveikti

  ATGAL

  PASIDALINTI

  Naujienlaiškis

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg