Penktadienio šūvis: baras „Dėvėti“
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Penktadienio šūvis: baras „Dėvėti“

! Skaitant šį tekstą, klausykite DAINOS, kurią išrinko baro savininkai.

Sovietinė skiestos žalios spalvos laiptinė ir spinta, kurią turėjo kiekvieni namai – pirmi dalykai, kuriuos pastebi, kai įkeli koją į „Dėvėtus“. O ją kelti reikia iš tiesų aukštai. Stoties rajono patalpos pačios diktuoja baro interjerą ir kiek nepatogų, bet autentišką siaurą įėjimą į vidų. Barmenas, atvėręs duris, nusišypso kreiva lūpa ir pasveikina: „Sveikos, gražuolės, jau laukėm.“

„Čia – viskas kaip sovietinėje laiptinėje, nes ten daug kas įvykdavo“, – mirkteli Haris. „Oi, ko tik mes nedarydavome laiptinėse. Ten rinkdavomės ir pašnekėti, ir parūkyti, ir išgerti, ir… na, suprantat“, – priduria Dima.

Spinta, kurią turėjo kiekvieni namai (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Greičiausiai fotoaparatas ir įjungtas diktofonas kiek sutrikdė darbuotojus, nes labiau sumišusių veidų neteko matyti. Tačiau persimetę keliais žodžiais apie alų, užmezgėme kontaktą su savininkais, kuriems šis putojantis gaivalas yra lyg gėlės nektaras bitėms.

„Tai – populiariausias gėrimas. Daugiausiai parduodame alaus ir tai – ne paslaptis. Žinai, kai toks rajonas, visi galvoja, kad alus prastas, skiestas, bet mūsiškis yra pats geriausias lietuviškas. Ir palyginus su kitomis vietomis, pigus. Kai įvedė eurą, mes vieninteliai nuleidome kainas ir puslitris „gryno“ kainuoja 2 eurus“, – įtikinėja vienas iš baro įkūrėjų Dimitrijus.

Po baro stalais kabo kibirai ir popierinių rankšluosčių rulonai (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Prisėdęs prie vieno iš staliukų su pakabintu kibiru šiukšlėms Dimitrijus žvelgia pro akinių viršų ir traukia cigaretę. Tuo metu kitas savininkas Haris prisėda ant palangės, o prie pokalbio aktyviau prisijungia tada, kai pradedame šnekėti apie gėrimus ir žmones, kurie čia lankosi.

„Turime ir klasikinių kokteilių. Bet vadovaujamės posakiu, kurį matote ant sienos (angl. „We usually have, you usually drink“ – red. past.). Kokie žmonės čia ateina? Hm, visokie. Čia užsuka įvairūs žmonės, kaip mes juokaujame –  nuo studento iki prezidento. Aišku, ateina ir tipinių stotinių, bet jiems tiesiog neparduodam gėrimų ir tada jie čia neturi ką veikti“, – sako Haris.

Sienos primena sovietines laiptines (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Stoties mito apie „nurašytą“ rajoną šie vyrukai paneigti neketina, jie tiesiog įsikūrė ten, kur gavo patalpas. Paklaustas apie šio rajono kultūrinę ateitį, Dima išsitiesė aukštoje baro kėdėje ir atsakė taip, kad nekilo abejonių.

„Bus ta ateitis. Va, pažiūrėkite, kitoje gatvės pusėje kuriasi meno galerija, šalia mūsų – taip pat menas. Be to, atsirado nemažai naujų barų. Labai džiaugiuosi, kad kuriasi vis daugiau barų, ir nebijau konkurencijos. Tegu ji būna, nes tada žmonės į šį rajoną atvažiuos ne tik dėl kažkurio vieno baro, o eis per kelis ir ieškos, kur jiems geriausia“, – prikimusiu balsu sako Dimitrijus.

„Va, per šį boomboxą leidžiame muziką”, – sako baro savininkas Dimitrijus. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Sklinda gandai, kad šioje Stoties „laiptinėje“ vyksta geriausi vakarėliai mieste. Iš pirmo žvilgsnio nepanašu, kad padėvėtoje vietoje kas nors galėtų rimtai koncertuoti ar šokti ant baro. Tai iš kur tie protą su šaknimis raunantys vakarai?

„Aha, taip… (ilgai juokiasi). Reikia pagalvoti. Ką čia pasakius… Na, mes savaitgaliais samdome didžėjų, kitais vakarais, va, per šį boomboxą leidžiame muziką. Bet tiesa, tūsina čia visi. Ir labai. Žinot, nuo ko priklauso? Nuo žmonių. Pas mus susirenka tokie, kurie turi sielą. Plius tokia aplinka neįpareigoja, galima jaustis laisvai ir savimi“, – pokalbį baigia Dimitrijus.

Baras „Dėvėti“, Sodų g. 3, Vilnius

Darbo laikas:

Pirm.–Sekm. 17:00–01:00

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#vieta #baras #alus #Dėvėti #Stotis #penktadieniošūvis #kureiti #penktadienis #vilnius

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg