AŠ Ikona vmgonline

5 patiekalai, kuriais galite paįvairinti Velykų staląAnt kiekvieno velykinio stalo galėsime pamatyti ryškiaspalvius kiaušinius – tai neatsiejamas stalo atributas, dėl kurio galvos neskauda. Visai kitaip su kitais patiekalais… Būtent čia įprastai ir atsiranda vietos dvejonėms. Jautiena, žuvis, kiauliena, o gal vištiena? Gal kažkas tradicinio – vyniotinis ar mamų ir močiučių taip mėgstamas netikras zuikis? Jei pritrūko fantazijos, VMGonline.lt kviečia idėjų pasisemti iš kitų kraštų.

Velykinis vaisių pyragas „Simnel cake“, Didžioji Britanija

Tai – pyragas, kurio pagrindinis ingredientas yra marcipanai. Lengvai pagaminamas ir burnoje tirpstantis kepinys puikuojasi ant kiekvieno brito Velykų stalo. Marcipaniniai rutuliukai ant pyrago viršaus yra ne tik puošmena – jie simbolizuoja Jėzau Kristaus mokinius.


Ėriuko koja „Le gigot d’agneau Pascal“, Prancūzija

Prancūzijoje vienas populiariausių Velykų patiekalų – pagal tradicinį receptą marinuotos ir keptos ėriuko kojos. Vietiniai net suteikė šiam patiekalui unikalų vardą „Le gigot d’agneau Pascal“, lietuviškai tai skambėtų „Paskalio ėriuko kojos“. Nors pavadinimas skamba sudėtingai, tačiau paruošiamas paprastai. Tad jei neturite daug patirties virtuvėje, šiuo patiekalu tikrai nustebinsite šeimą. Prieš kepdami nepamirškite mėsos pagardinti česnaku, rozmarinu bei pipirais.


Žuvienė „Fanesca“, Ekvadoras

Šią žuvienę sudaro įvairios ankštinės daržovės ir kruopos. Taip pat labai svarbus ingredientas yra žuvies sultinys, dažniausiai jam paruošti naudojama menkė, tačiau galite rinktis ir kitą jums patinkančią žuvį. Ši sriuba yra tradicinis velykinis maistas Ekvadore. Patiekale esančios dvylikos rūšių kruopos simbolizuoja apaštalus.

Velykinis pyragas „Torta pascualina“, Argentina

Šis nesaldus pyragas ruošiamas iš rikotos, špinatų, jau išvirtų kiaušinių, artišokų ir petražolių. Patiekale esantys kiaušiniai simbolizuoja Kristaus prisikėlimą. Dėl šio pyrago kilmės italai ir argentiniečiai nesutaria iki šiol. Tiek vieni, tiek kiti sako esą šio patiekalo pradininkai. Jei neišbandysite šio pyrago Velykų metu, ruoškite po jų – tai puiki proga panaudoti nesuvalgytus ar suskilusius kiaušinius.


Velykinis varškės desertas „Pascha“, Rusija

Stačiatikiai šį desertą vadina „pascha“, o jo pagrindą sudaro varškė. Pagal tradicinį receptą „paschą“ turėtume gardinti razinomis ir riešutais, tačiau razinas pakeitus džiovintomis spanguolėmis ar abrikosais, galime gauti kitą šio patiekalo variantą. Įdomu tai, jog šis slaviškas desertas visada ant Velykų stalo atsiduria papuoštas raidėmis XB, kurios simbolizuoja Kristaus prisikėlimą.


#Velykųpatiekalai #velykinis #velykos #velykųpyragas #žuvienėfanesca #Velykinisvarškėsdesertas #ėriukokoja #tortapascualina #velykospasaulyje #pascha #simnelcake #Velykųstalas #LegigotdagneauPascal

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg