AŠ Ikona vmgonline

Pavydėkite svetimų tarakonų: jų pienas – naujasis superproduktas

Išaušo diena, kai pavydėsime svetimų tarakonų, nebeskubėsime jų naikinti ir galbūt pradėsime sąmoningai veisti šiuos kenkėjus? Mokslininkai teigia atradę vienintelę tarakonų rūšį pasaulyje, kuri laktacijos metu išskiria produktą, turintį potencialą tapti naujuoju superproduktu. Šis pienas gali būti virškinamas žmogaus, skelbia Grubstreet.com.

Lotyniškai žinomas kaip Diploptera Punctata iš Ramiojo vandenyno regiono kilę tarakonas kitaip nei kiti jo rūšies atstovai deda ne kiaušinius, o gimdo gyvus jauniklius. Tarptautinė tyrėjų komanda, kurioje buvo mokslininkų iš Indijos, Japonijos, Prancūzijos, Kanados ir JAV, pastebėjo, kad maitinančio tarakono pienas yra fantastiškas maistingųjų medžiagų šaltinis, turintis visas reikalingas amino rūgštis ir suteikiantis tris kartus daugiau energijos nei karvės pienas.

Kaip vienas tyrime dalyvavusių mokslininkų tarė, tarakono pienas – tai ne tik pavienis produktas, jį dėl sudėtyje esančių baltymų, riebalų ir cukraus galime laikyti ir atskiru patiekalu.

Dabar, kai mokslininkai jau nustatė tarakono piene esančio baltymo genetinę seką, tapo įmanoma mėgautis tarakonų pieno glotnučiu, kuris taip pat būtų ir „cruelty-free“. Tarakonai neturi būti naikinami siekiant gauti pieno – vietoje to pieno baltymas „užauginamas“ mielėmis.

Nuotrauka – „ISTOCK“

#naujiena #pienas #tarakonai #tarakonųpienas

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg