AŠ Ikona vmgonline

Geriausia šefė pasaulyje vakarienę ruošė net karaliams!

Britų šefė Clare Smyth, patiekalus ruošusi karališkosioms princo Harry ir Meghan Markle vestuvėms, šiais metais vykusiuose prestižiškiausių pasaulio restoranų apdovanojimuose „World’s 50 Best Restaurants 2018“ buvo pripažinta geriausia šefe visame pasaulyje. Nors pati Clare Smyth apibūdina save gana kukliai: „Esu tradiciška ir nuobodi šefė“, tačiau ji yra pirmoji ir vienintelė moteris šefė Jungtinėje Karalystėje (JK), kurios karjerą puošia aukščiausias trijų „Michelin“ žvaigždučių įvertinimas.

Instagram.com nuotr.

C. Smyth yra pirmoji britė, laimėjusi 50 geriausių „Elit Vodka“ geriausių pasaulio šefų apdovanojimus. Kai birželio 18 d. 50-ties prestižiškiausių pasaulio restoranų apdovanojimuose ji buvo pripažinta geriausia virtuvės šefe, C. Smyth neslėpė nuomonės, jog lyties pagrindu išskirtam geriausios šefės apdovanojimui nepritaria: „Apmaudu, tačiau vis dar trūksta moterų, kurios būtų pripažintos kulinarijos srityje. Mes turime kažko imtis, nes niekas nesikeis ignoruojant. Skirstyti lytis man mažų mažiausiai keista, bet nematome pakankamai moterų, kurios pasiektų didelių aukštumų. Aš labai norėčiau, kad viskas pasikeistų, tada moterims nereikėtų specialių apdovanojimų dėl lyties, jos būtų lygiavertiškai pripažintos šioje industrijoje ir įsivyrautų pusiausvyra. Tikiuosi, kad greitu metu išvysime daugybę moterų 50 geriausiųjų šefų sąrašuose ir tokių apdovanojimų nebeliks“.Kulinarijos žvaigždė gimė Šiaurės Airijoje, Antrimo grafystėje. Kai jai tebuvo 16 metų, ji paliko šeimos ūkį, įsikūrusį tarp Ballymenos ir Belfasto, ir išvyko studijuoti viešojo maitinimo „Highbury“ koledže, Portsmute. Studentavimo laikais ir po jų C. Smyth dirbo ne viename restorane kol vieną dieną 2002 metais ji atsidūrė pas Gordoną Ramsay, su kuriuo pradirbo daugiau nei dešimtmetį. Po keleto metų, 2007-aisias, ji tapo restorano „Gordon Ramsay“ vyriausiąja šefe.

Šiame restorane ji tapo pirmąja ir vienintele moterimi šefe JK, kurios darbovietę puošė trys „Michelin“ žvaigždutės. Tik septynioms moterims per visą gido istoriją teko garbė gauti taip visų šefų trokštamą aukščiausią įvertinimą.„15 savo gyvenimo metų praleidau dirbdama trijų „Michelin“ žvaigždučių restoranuose, todėl išmokau būti geriausia savo versija. Viską pasiekiau ne atsitiktinai, bet sunkiai dirbdama“, – pabrėžė šefė.

2017 metų vasarą Notting Hille ji atidarė restoraną „The Core“ , kuris šiemet buvo išrinktas geriausiu restoranu kasmetiniuose „GQ“ apdovanojimuose. C. Smyth atskleidė, kad nors ir yra dėkinga „Gordon Ramsay“ restoranui už savo karjeros pradžią, atidariusi savo restoraną ji gali leisti sau eksperimentuoti su kuklesniais ingredientais, pavyzdžiui bulvėmis. Taip gimė jos firminis garsusis patiekalas – bulvė su ikrais.Šių metų gegužės 19 d. C. Smyth paruošė karališką vestuvių vakarienę dviems šimtams svečių. Tarp jų buvo tokios Holivudo žvaigždės kaip George ir Amala Clooney, tenisininkė Serena Williams ir kunigaikštienės M. Markle geriausia draugė Jessica Mulroney su vyru Benu. Jiems buvo patiekiami „prašmatnūs mėsainiai“ su wagyu jautiena, kiaulienos papilvė, o desertui – cukraus vata.

Nuo 2002 m. organizuojamų „World’s 50 Best Restaurants 2018“ apdovanojimų ceremonijos ilgą laiką buvo rengiamos Londone, tačiau prieš dvejus metus persikėlė į Niujorką, pernai vyko Melburne, Australijoje, ir tik šiemet pasiekė į Ispaniją, Baskų krašte esantį Bilbao.


Parengta pagal Theguardian.com ir Theworlds50best.com

#geriausiašefė #ClareSmyth #šefė #Core #50WorldsBestRestaurants

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg