Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Pasižvalgykite po veganų rojų – tiek gėrybių vienoje vietoje nematėte senai

Šeštadienį Vilniaus sporto namuose „MyHero!“ šurmuliavo veganams bei augaline mityba besidomintiems skirta „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Joje dalyvavo per šimtas įmonių iš Lietuvos bei užsienio ir viliojo maisto įmantrybėmis.

Veganiškų skanėstų „Chaika“ stendas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.


„Vegfest LT“ renginiai skirti populiarinti veganizmo idėjas, supažindinti visuomenę su augalinio maisto įvairove. Atėjusieji į renginį galėjo paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių (šįkart renginyje buvo kaip niekuomet didelis mėsos ir pieno produktų pakaitalų pasirinkimas), ekologiškų gaminių, knygų, virtuvės įrangos, drabužių, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams.

Veganai gėrybių mugėje prisipirko metams. Lyg Sapne Photography nuotr.


Ištroškę žinių turėjo galimybę apsilankyti paskaitose. Jų programa aprėmė įvairias temas. Kauno technologijos universiteto profesorius semiotikas Dario Martinelli skaitė paskaitą „Veganizmas: idėja i idealas“, kurioje aptarė filosofinius veganizmo aspektus, prisiminė šio judėjimo istoriją ir pasijuokė iš jį supančių stereotipų.

Plati humuso pasiūla. Lyg Sapne Pchotography nuotr.


Estų gydytojas Antsas Haavelas, pats auginantis penkis vaikus, skaitė pranešimą „Veganinės mitybos nauda vaikams“. Iš Jungtinės Karalystės atvykęs verslininkas bei verslo konsultantas Mike‘as Hillas konsultavo etiško verslo klausimais. Jo pranešimo tema – „Kaip įkurti ir vystyti veganišką verslą“.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.


Veganiškas majonezas. Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.


O sveikos gyvensenos žinovas, Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos įkūrėjas bei prezidentas Paulius Jaruševičius kalbėjo tema „Veganizmas: etika ir sveikata“, kurioje aptarė priežastis, dėl kurių verta rinktis veganizmą ir patarė kaip užtikrinti, kad pasirinktus tokį gyvenimo būdą nereikėtų skųstis sveikata.

Lifolizuotos braškės. Lyg Sapne Pchotography nuotr.


„Žmonėms šios temos buvo iš tiesų įdomios – paskaitų salė buvo sausakimša“, – džiaugėsi renginio iniciatorė Ventė Viteikaitė. Idėją organizuoti „Vegfest LT“ ji atsivežė iš užsienio. Pasak merginos, veganams skirti festivaliai, mugės, pasaulyje organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų iš sulaukia daugybės lankytojų. Užpernai pirmą kartą apsilankiusi Londono veganų festivalyje, Ventė prisiminė, kad norinčiųjų pakliūti į vidų buvo tiek daug, kad teko daugiau nei valandą stovėti eilėje.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


Kitais metais bus surengtas didysis „Vegfest LT“ vasaros festivalis bei keletas mažesnių renginių. Informacija apie būsimus renginius skelbiama ČIA

#Lietuva #naujienos #veganai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg