Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Paragauti Londono per vieną dieną

Jau seniai Londonas lietuviams nebėra jokia egzotika. Dažnai ten skrendama tiesiog savaitgaliui. Tarp turistų lankomiausių vietų – Londono muziejai, bažnyčios, karališkieji rūmai, parkai. Žinoma, ir aludės (angl. pubs). Tačiau šįkart mes norime pasiūlyti kitokią ekskursiją po Londoną, kurioje ne tik pramankštinsite kojas ir pamaloninsite akis, bet įdarbinsite visus savo pojūčius. Nes šios kelionės tikslas – ragauti ir dar kartą ragauti.

GARSIAUSIAS BRITANIJOS MAISTO TURGUS

Visi maisto mylėtojai nors kartą privalo apsilankyti „Borough Market“ turguje. Tai – žinomiausias šalies maisto turgus, kuriame rasite tiek britų, tiek tarptautinių gamintojų produkcijos. Turgaus užuomazgos prasidėjo dar XI a., kai grūdų, žuvies ir gyvulių pardavėjai rinkdavosi ant Londono tilto. XIII a. visi pardavėjai perkelti į gatvę, kuri dabar žinoma kaip Borough High Street. Nuo tada turgus ir veikia šioje vietoje.

Šiuo metu turguje yra daugiau nei 100 prekystalių, čia galite įsigyti daržovių, sūrio, duonos, mėsos gaminių, žuvies ir jūrų gėrybių, prieskonių, grybų, gėlių. Prie žuvies prekystalio už 1,5 svaro įsigiję austrę, šalia rasite ir šampano (taurė – 6,5 svaro) ar „Prosecco“ (taurė – 4,5 svaro) pardavėją. Visi produktai yra švieži, o maistas – gaminamas prie jūsų akių. Tačiau sakoma, kad ne dėl maisto kokybės šis turgus toks ypatingas.

Turgaus bendruomenę sudaro žmonės iš Didžiosios Britanijos, kitų Europos ir viso pasaulio šalių. Visiems pardavėjams rūpi jų parduodamo maisto ir gėrimų kokybė. Dauguma jų patys augina, kepa ir pardavinėja savo produkciją. O tie, kurie importuoja, jums išsamiai papasakos, iš kurio pasaulio krašto yra jų siūlomi produktai ir kaip jie buvo auginami. Pavyzdžiui, turguje iš tolo šviečia užrašas „Pauostyk tai čia“. Priėję rasite kelis stiklinius indus su vienais brangiausių delikatesų pasaulyje – trumais.

Tad nenustebkite turguje sutikę garsų šefą, restorano savininką ir daugybę kokybiško maisto mylėtojų. Čia gausu įvairių kavinių, užkandinių, nesunkiai rasite staliuką, kur galėsite paragauti savo įsigytų gėrybių.

KINŲ KVARTALAS

Londonas yra daugiakultūrinis miestas, ir kiekviena tauta formuoja jo kulinarinį veidą. Jei norite pajusti Azijos skonį, turite užsukti į Londono „Chinatown“. Jis įsikūręs pačiame miesto centre, užima dalį Vestminsterio rajono ir yra išsidėstęs Gerrardo gatvėje bei aplink ją. Praktiškai visi kinų restoranai kviečia jus paragauti įvairiausių dim-sum ir keptų vištų ar kitų jos dalių, pavyzdžiui, vištos kojų – jas galima apžiūrėti tiesiog vitrinoje.

Pirmas kinų restoranas Londone atidarytas dar 1907 metais. Jie sparčiai išsiplėtė po Antrojo pasaulinio karo. 2003 metais pirmą kartą istorijoje Londone veikiantis kinų restoranas gavo „Michelin“ žvaigždę. Taip į istoriją įėjo „Hakkasan Hanway Place“. Beje, šis restoranas tituluojamas „seksualiausia vieta“ Londone, ir, nors čia turėsite nemažai išleisti, vietinių teigimu, maistas ir aptarnavimas vertas kiekvieno grašio.

Londono skonis – rafinuotumo ir paprastumo derinys

LONDONO SITIS

Norite pajusti, ką reiškia pasakymas „spartus gyvenimo tempas“? Tada privalote pasivaikščioti po Londono Sitį, arba istorinį Londono centrą. Tai – vienas didžiausių komercinių ir finansinių centrų visame pasaulyje. Pietų metu visi čia dirbantys žmonės suplūsta į gatves, todėl prie aludžių ir kavinių gatvėje nusitęsia ilgiausios eilės. Iš tikrųjų Londone įpranti, kad per pietų pertraukas išgeriamas bent bokalas alaus. Londono Sityje dirbanti pažįstama ukrainietė juokavo, kad visi sprendimai yra priimami prie bokalo alaus arba… beuostant kokainą.

Sityje šalia modernių stiklinių pastatų kontrastuoja XIII a. pastatyta Šv. Pauliaus katedra. Beje, iki 1962 m. katedra buvo aukščiausias Londono pastatas. Stovėdami biurų ir parduotuvių centre ir iš vienos pusės besigrožėdami katedra galite paskanauti namuose pagamintų spurgyčių ar kitų gardėsių. Toks mini maisto turgus įsilieja į brangių parduotuvių ir skubančių biurų darbuotojų minią.

Garsusis keliaujantis šefas Anthony Bourdainas, filmuodamas laidą Londone, papietauti užsuko į Sityje esantį restoraną „Sweetings“. Prie jo nepamatysite jokių eilių ar iškabų „fast food“, „slow food“. Vitrinoje – austrės ir vynas. Prie staliukų – tik kostiumuoti džentelmenai. Sakoma, kad nuolatiniai lankytojai čia laukia tol, kol juos aptarnaus konkretus padavėjas.

PAOBUOLIAUTI SODE

Antrasis Covent Garden rajono vardas galėtų būti Londono teatras. Be kitų teatrų, Covent Garden stovi žymioji Karališkoji opera – viena iš dviejų pagrindinių Londono operos scenų. Nesvarbu, mėgstate dramas, komedijas, miuziklus ar baletą, – kas vakarą čia verda kultūrinis, o šalia jo – ir kulinarinis gyvenimas.

Svarbi šio rajono dalis – „Apple Market“, tai nedidelis turgus milžiniškame Covent Garden prekybos centre. Jame įsikūrę vietos meistrai, pardavinėjantys papuošalus, drabužius, rankų darbo suvenyrus, paveikslus, saldumynus. Be to, architektūros šedevru vadinamame turgaus pastate veikia kavinės ir restoranai, kurių vienas – garsiojo britų šefo Jamie Oliverio.


LONDONO GARBĖ

Ne vieną šimtą metų skaičiuojančios britų aludės su išdidžiai užrašytomis įkūrimo datomis kviečia užsukti išalkusius ir ištroškusius praeivius. Juose per pietus susirenka ir biurų tarnautojų, ir iš pašalpų gyvenančių asmenų. Pirmieji papietauja, išgeria alaus ar vyno ir išeina. Antrieji – geria alų ir žaidžia biliardą ar smiginį. Beje, tikriausiai daugelis yra girdėję apie britišką alų „London Pride“, bet taip pat meniu kai kur vadinama ir riebaluose kepta žuvis su bulvių skiltelėmis (angl. fish and chips).

Tradiciškai britišku laikomas patiekalas atsirado XIX a. kartu su Pramonės revoliucija. Tuomet buvo išplėtotas žuvies gaudymas žvejybiniais tralais, o platus geležinkelių tinklas uostus sujungė su pagrindiniais pramonės miestais. Tiesa, manoma, kad riebaluose kepta žuvis į Angliją atkeliavo kartu su žydų pabėgėliais iš Ispanijos ir Portugalijos dar XVI a. Tačiau pirmąją „fish and chips“ parduotuvę Londone Josephas Malinas atidarė tik 1860 metais.

Visgi per tuos dešimtmečius, kai egzistuoja šis patiekalas, išliko ne visos tradicijos. Anksčiau užsisakę žuvies su bulvėmis būtumėte gavę juos susuktus į seną laikraštį, bet tai pakoregavo Europos Sąjungos direktyvos. Tad šiuo metu dažniausiai maistas pakuojamas į paprastą popierių, kartonines ar putplasčio dėžutes.

KARALIŠKAS MALONUMAS

Bulvės ir žuvis neskamba viliojančiai? Norite iš darbininkų klasės pakilti į aukštuomenę? Tuomet centre privalote užsukti į unikalią „Fortnum & Mason“ bakalėjos parduotuvę, įkurtą dar 1707 m. Parduotuvė garsėja savo desertais, šokoladu, kava, arbata, vynu, pastate veikia penki restoranai. Kalbant apie kainas, už vieną pyragaitį sumokėsite apie 6 svarus, o už šokoladinį advento kalendorių – apie 200 svarų.

2012 m. švenčiant D. Britanijos karalienės 60 metų valdymo jubiliejų, ketvirtame pastato aukšte atidarytas „Deimantinio jubiliejaus arbatos salonas“. Jo atidaryme dalyvavo ne tik karalienė Elizabeth II, bet ir princo Williamo žmona kunigaikštienė Catherine bei Kornvalio kunigaikštienė Camilla.

Tačiau niekas neįpareigoja jūsų nusipirktą pyragaitį suvalgyti kurioje nors iš brangių kavinių. Išeikite į gatvę, užsukite į artimiausią tinklinę kavinę kavos ir pajuskite tikrą Londono skonį – rafinuotumo ir paprastumo derinį.

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg