Aš Ikona pokalbių šou naujas sezonas vmg online

Naujienlaiškis

Pagaliau sulauktas „Vegfest LT“ drauge subūrė ir veganus, ir visavalgius gurmanus (nuotraukų galerij

Šiandien, jau nuo 10 valandos ryto, „VCUP“ prekybos centras virto tikra augalinės mitybos šalininkų susibūrimo vieta. Sakoma, kad skanus maistas sutelkia žmones, taip nutiko ir šio „Vegfest LT“ festivalio metu. Puikus oras, gera nuotaika, daugybė įdomių maisto ir kosmetikos produktų, aksesuarų ir pramogų į penktą prekybos centro aukštą traukė ne tik suaugusiuosius, bet ir jų vaikus ar net augintinius. O pasirinkti visiems yra iš ko: čia save atras net ir visavalgiai gurmanai, nes beveik 100 prekeivių turi ką pasiūlyti net ir patiems išrankiausiems.

Valerijos Stonytės nuotr.


Festivalyje labiausiai žavi bendrumo jausmas ir vienas kito supratimas, nes lankytojai labai skirtingi ir kai kurie net žada veganišką majonezą ar pestą vartoti kartu su mėsa. Mugės prekeiviai į tai nekreipia dėmesio, nes festivalis – ne apie tai. Festivalio tikslas – šviesti visuomenę ir parodyti, kad ir nenaudojant gyvulinės kilmės ingredientų galima pagaminti puikiausius produktus ir patiekalus. Pavyzdžiui, toli gražu ne veganas italų kilmės vienas iš „Pastopoly“ įkūrėjų Angelo Joe pristatė šviežutėlį, veganišką, dviejų rūšių pesto padažą, kurį gamino savo rankomis. O patį faktą, kad festivalis sužavėjo visus, patvirtina prie veganiškų ledų vežimėlio nusidriekusios tokio ilgumo eilės, kokias retai pamatysi per eilines muges.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.


Turbūt labiausiai festivaliu džiaugėsi Ventė Viteikaitė, „Vegfest LT“ organizatorė. Iš vienos į kitą vietą bėgančios moters buvo sunku nepastebėti: Ventė pati iš savęs šiandien spinduliuoja gerą energiją, bendrauja ne tik su prekeiviais, bet ir mugėje apsilankiusiais svečiais, turinčiais klausimų apie veganizmą, mėsos atsisakymą, augalinės kilmės produktų pasirinkimą. Patyrusi veganė visiems besidomintiems atsako su malonumu ir dalijasi savo patirtimi. Be to, festivalio metu iki 15 valandos, paskaitų metu, patirtimi dalijosi ir kiti šia tema daug išmanantys žmonės. Buvo galima pažvelgti į veganizmą kitu kampu – kaip į ateities mitybą, išgirsti šokiruojančių faktų apie palmių aliejaus žalą ir suprasti, kad veganizmas yra viena iš filosofijų.

Valerijos Stonytės nuotr.


VMG komanda šio festivalio metu taip pat nesnaudė. Lankėmės čia ir kaip įdomybių ieškantys svečiai, ir kaip dalyviai. Savaitės pradžioje pasirodęs „Verdu ir kepu“ žurnalo numeris jau nuo ryto yra viena iš renginio žvaigždžių. Atvykę į festivalį ir pasidaliję veganišku receptu, žurnalą galite gauti dovanų, tačiau derėtų paskubėti, nes įdomių receptų vis daugėja, o žurnalų kiekis – mažėja. Tiesa, kai kurie klausė, ar šiame numeryje – vien tik veganiški receptai. Atsakome, kad ne, receptų yra įvairiausių, tačiau pagrindinis dėmesys, be abejo, buvo skirtas šio mėnesio žvaigždei – augalinei mitybai.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.


„Vegfest LT“ apsilankyti galite iki 18 valandos. Visą nuotraukų galeriją rasite ČIA

Daugiau apie festivalį skaitykite ir gyvai jį sekite „Facebook“ paskyroje

#savaitgaliorenginiai #žaliavalgystė #veganizmas #renginiai #mugė #augalinėmityba #vegfest #maistofestivalis #maistomugė #festivalis

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg