Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Aplinkai draugiškų kavinių ir restoranų žemėlapis: padėkite pildyti

Sakoma, kad ekologija, zero waste ir aplinkos saugojimas tampa mados reikalu. Net jei ir taip, ši mada – pati geriausia kada nors egzistavusi. Į ją įsitraukia ir maitinimo verslai, nuo kavinių iki restoranų, o tokie dalykai savo puodelio nešiojimasis jau nebekelia nuostabos. Tačiau kaip žinoti, ar vieta, į kurią einate kavos ar pietų, stengsis ir kuo labiau tausoti gamtą? Aplinkos saugojimu susirūpinusiems žmonėms gerai žinoma įvairių zero waste prekių turinti parduotuvė „Nula“ nutarė sudaryti tokių vietų žemėlapį.


Įtrauktos vietos stengiasi būti draugiškos gamtai pačiais įvairiausiais būdais: vienose nerasite plastikinių šiaudelių, kitose gausite nuolaidą atsinešę savo daugkartinį puodelį kavai, o dar kitos pasiūlys produktų be pakuočių. Paspaudus ant kiekvienos vietos galima pamatyti, kokiu tvariu būdu ji prisideda prie aplinkos saugojimo. Į žemėlapį yra įtraukta nemažai kavinių ir restoranų, pamažu pildosi ir barų bei parduotuvių sąrašas. Vis dėlto, kol kas žemėlapis apima tik Vilnių.

Jei žinote žemėlapyje nepažymėtų vietų, kuriose taikomi tvarūs sprendimai, parašykite žinutę per „Facebook“ (arba komentuokite) ir taip prisidėkite prie sąrašo pildymo. Idėjos iniciatorės tikisi, kad po metų tokio žemėlapio galbūt apskritai nebereikės, nes visos vietos daugiau ar mažiau, bet prisidės prie aplinkos saugojimo.


Žemėlapį galima rasti ČIA.


#žemėlapis #tvarūssprendimai #daugkartiniaipuodeliai #draugiškųaplinkaivietųžemėlapis #Nula #draugiškigamtairestoranai #draugiškosgamtaikavinės #zerowaste

ATGAL

PASIDALINTI