AŠ Ikona vmgonline

Pacų rūmuose duris atvėrė dvi naujos vietos su išskirtinėmis istorijomis

Didžiojoje gatvėje stovinčiuose Pacų rūmuose, kuriuose kadaise buvo rengiami prašmatnūs pobūviai ir priėmimai, šiandien, liepos 6 d., duris oficialiai atveria dvi naujos vietos – baras „Sofija“ ir restoranas „14 Horses“, kurių pavadinimai mena rūmų istorijas.

Vilniaus senamiestis garsėja savo unikalia architektūra bei čia vykusiomis neįtikėtinomis istorijomis. Vieta, kurioje knibžda galybė paslapčių ir pasakojimų – dar XVII a. didžiojo etmono Mykolo Kazimiero Paco įsigyti rūmai, kuriuos jis pavertė viena puošniausių sostinės erdvių.

Roberto Daskevičiaus nuotr.


Čia gyvenusi Sofija Tyzenhauzaitė buvo išskirtinė asmenybė ir savo protu bei grožiu sužavėjo įtakingiausius to meto valdovus – Rusijos imperatorių Aleksandrą ir Prancūzijos imperatorių Napoleoną. Taip pat Sofija yra pirmoji Lietuvos moteris rašytoja, kuri savo kūriniuose detaliai nupasakojo to laikmečio politinius bei kultūrinius vyksmus. Naujai atsidariusiame bare „Sofija“ praeities istorijos yra miksuojamos su šiuolaikiškų mū, prisimenant šeimininkės Sofijos svetingumą ir keliamas įdomiausias puotas Vilniuje.

Roberto Daskevičiaus nuotr.


Naujojo restorano pavadinimas nupasakoja šiaurinės pastato dalies istoriją: pirmame aukšte šios erdvės buvo naudotos kaip rūmų arklides, o antrame – kambariai žirgų prižiūrėtojams. Tokią gilią istoriją menančiuose Pacų rūmuose įsikūrusi braserija „14 Horses“ (liet. „14 Žirgų“) išsiskiria nauju požiūriu į vietinius organiškus produktus, kurie yra užauginti restoranui priklausančioje fermoje, todėl meniu yra tiesiogiai priklausomas nuo metų sezonų.

Roberto Daskevičiaus nuotr.


„Viską, ką darome, norime daryti natūraliai. Fermoje „Farm Circle“ norime veikti kartu su gamta, o ne prieš jos dėsnius. Taip pat elgiamės ir su praeitimi bei jos palikimu. Pacų rūmuose įsikūrusiuose restorane ir bare norime papasakoti čia vykusias istorijas, jas išryškinti ir būti jų įkvėpti, o ne paslėpti ar atnaujinti“, – pasakoja „Nordic Food Republic“ vadovas Nielsas Peteris Pretzmannas.

Restoranas „14 Horses“ ir baras „Sofija“ yra įsikūrę viešbutyje „Pacai“.

#NordicFoodRepublic #pacai #Pacųrūmai #14Horses #Sofija #FarmCircle #NielsasPeterisPretzmannas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg