„No Forks“: nebijokite, galima ir su šakutėmis

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

Gilės projektai

mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

  „No Forks“: nebijokite, galima ir su šakutėmis

  Birželio 27 d. visi supratome, kokią galią turi tiesioginės „Facebook“ transliacijos. Jos gali priversti užversti kompiuterį ir skubėti užsiimti vietą eilėje. Visgi maistas akyse dingsta tiesioginio eterio metu. Kažkur dingo ir 400 „No Forks“ susuktų buritų. Užsukome pasidomėti, kuo gyvena Vokiečių gatvės naujakuriai Emilis Kičiatovas ir Lukas Tranavičius praėjus mėnesiui po sausakimšo debiuto.

  „No Forks“ meniu susideda iš 4 žingsnių (Valerijos Stonytės nuotr.).


  Tariantis dėl pokalbio Emilis taria, kad geriau šnekučiuotumėmės iki pietų, nes vėliau vaikinui ir jo buvusiam bendraklasiui, grupiokui, kambariokui, o dabar dar ir verslo partneriui Lukui patiems tenka tiesiogiai prisidėti prie to, kad Vilnius būtų pamaitintas. Atrodo, kad viskas jau grįžo į savas vėžes.

  „Daugiau „sold-out“ nebebūna ir užsidarome laiku, o ne penkiomis valandomis anksčiau kaip pirmąją dieną. Buvo pasibaigę visi produktai, kuriuos turėjome pasiruošę tą dieną. Važiavome pirkti papildomai, bet ir to neužteko“, – prisiminė buritų karštinės apimtą pirmadienį Emilis.

  „No Forks“ įkūrėjai Lukas Tranavičius ir Emilis Kičiatovas (Valerijos Stonytės nuotr.).


  Vilniuje nesate vieninteliai meksikiečiai. Kuo „No Forks“ bus kitokie?

  Lukas: Mūsų meksikietiško maisto pateikimo koncepcija nėra visiškai meksikietiška. Tai yra labiau amerikietiškas maistas: pati mūsų gaminama didelė, sultinga, spalvota burita neatsirado Meksikoje. Ji su ryžiais, mėsa ir padažu atsirado San Franciske. Tai yra visai kas kita: į tam tikrus „fine dining“ restoranus Lietuvoje yra ateinama, užsisakoma ir pavalgoma. Pas mus žmogus gali kurti savo patiekalą taip, kaip jis nori. Mes ruošiamės ilgai, bet pateikiame per sekundes. Reiškia, tai yra greitasis meksikietiškas maistas. Čia žmonės ateina pietauti.

  Emilis: Ir kiekvieną kartą atėję žmonės gali surasti vis kitą kombinaciją. Galime padetalizuoti, kad išsipūtusi burita buvo sukurta 1961 m. „El Faro“ kavinėje. Turbūt dėl meksikiečių įtakos visai Kalifornijai. Tikra meksikietiška burita yra šiek tiek mažesnė, turi mažiau ingredientų. Esame daugiau pietų vieta. Pas mus žmogus gali valgyti paprastai ir greitai. Kitose greitojo maisto vietose jis suvalgo mėsainį ir jaučia, kad šią savaitę mėsainių jau gana, o mes norime, kad žmogus ateitų ir šiandien, ir rytoj. Čia gali suvalgyti apie 400 g sveriančią buritą ir visai neapsunkti. Jau yra žmonių, kurie apsilanko šešis kartus per savaitę ar net du kartus per dieną.

  Sombrerų čia nerasite, nes įkūrėjai save vadina amerikiečiais-meksikiečiais (Valerijos Stonytės nuotr.).


  Ne paslaptis, kad greitojo maisto tinklas, su kuriuo jus lygina žmonės rašydami atsiliepimus, yra „Chipotle“ Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kaip atsikirstumėte komentatoriams?

  Emilis: Lygina ne veltui, nes tai – vienas geriausių ir sėkmingiausių tinklų. Neslepiame, kad mūsų koncepcija yra panaši…

  Lukas: Ir idėjų sėmėmės iš ten, bet pas mus daugiau kulinarijos nei „Chipotle“.

  Emilis: Esame detaliai išnagrinėję jų receptus. Jie daug paprastesni. Nerasime ten jautienos su šokoladu ar kiaulienos su cinamonu.

  Lukas: Kai daug žmonių mus lygina su „Chipotle“, atrodo, kad jie ne lygina, o labiau nori pasirodyti, kad ten buvo ir žino, kas tai yra. Tokio tipo tinklų yra daug daugiau nei vienas ir, man asmeniškai, jų yra daug priimtinesnių, kuriuos lygina su „Chipotle“, o kai kurie atsirado netgi daug anksčiau nei „Chipotle“.

  „Nusprendėme pasilikti prie minimalaus, urbanistinio, neįpareigojančio interjero, nes meksikietiškų akcentų galima rasti ir kitose vietose“, – sako Emilis (Valerijos Stonytės nuotr.).


  Baigę tarptautinio verslo studijas ir jau tada pradėję tirti rinką ir kurpti mintis apie nuosavą verslą, apie šią sritį žinojote viską. O kaip maistas?

  Lukas: Apie maistą aiškinausi laba ilgai. Kaip ir dažnai nutinka versle, vieni netikėti dalykai priveda prie kitų dalykų. Per Emilio pažintis atsirado aukštos klasės technologas, virtuvės šefas, Londone baigęs kulinarijos mokyklą ir dirbęs su Gordonu Ramziu. Su juo sėdome prie bendro stalo ir kūrėme meniu. Gaminome ir degustavome – meniu tobulinimas užtruko metus.

  Emilis: Gaminome kartu su juo. Galiausiai jis mus apmokė ir išvyko. Kartas nuo karto jis grįžta ir mus patikrina.

  Dažnai manoma, kad greitasis maistas tikrai nėra sveikas, o jūs pabrėžiate, kad savo virtuvėje netgi neturite šaldiklio…

  Lukas: Mes bandome šią idėją rinkoje pakeisti. Greitasis maistas gali būti sveikas ir už prieinamą kainą. Nesame tokie pirmieji. Mūsų kabliukas – šviežias ir tikras maistas. Neturime konservų, šaldytų produktų. Viską ruošiame kasdien. Kiekvieną dieną gauname mėsos, daržovių ir viską ruošiame nuo nulio.

  Emilis: Buvome nusipirkę šaldiklį. Galvojome, kad gal kam prireiks, bet jį atidavėme. Taip pat mūsų maistas – labai greitas. Nuo pasisveikinimo žmogus užtrunka 2–3 min. ir gauna maistą. Žinoma, neskaičiuojant eilės. Kartais, kai per dienos pietus eilė būna iki laukinių durų, mes ją įveikiame per 10–15 min.

  Meniu ir bendroji tvarka. Atėję į „No Forks“ išsirenkate patiekalą: buritą, nuogą buritą, „tacos“ arba salotas (visi patiekalai – po 4,95 Eur). Antrasis žingsnis – pasirinkimas, su kuo valgysite („chipotle“ vištiena, saldi kiauliena, „barbacoa jautiena“, „portobello“ grybai). Trečiasis žingsnis – išsirenkate pagardus: „Tex-Mex“ ryžius, juodąsias pupeles, baltąsias pupeles, sūrį ir grietinę, gvakamolę (+ 0,70 Eur). Paskutinis akcentas – padažas („pico de gallo“, „pineapple“, „sweet corn“, „smoked’n’spicy“).

  Restorane yra apie 40 vietų: žmonės pavalgo (ar pasiima maistą išsinešti) ir išeina. Čia nėra užsisėdima (Valerijos Stonytės nuotr.).


  Gėrimai. „Coca-Cola“, „Fanta“, „Sprite“, „Nestea“, „Cappy Icefruit“, organiškas limonadas „Wostok“.

  Išskirtinumai. „Barbacoa“ jautiena yra ruošiama 10 valandų – mėsa supjaustoma, karamelizuojama keptuvėje ir po to paliekama sūkurinėje paruošto marinato vonioje. Kitas priedas – saldi kiauliena su cinamonu ir cukrumi. „No Forks“ gali valgyti ir vegetarai bei veganai.

  Šakutės. „Žmonės pastebi, kad mūsų maistas gali varvėti ir reikia valgyti rankomis. Vieniems tai patinka, kitiems ne. Mūsų konceptas – maistas, kurį gali valgyti rankomis, bet nesame griežti ir paliekame vietos tolerancijai – turime šakučių.“

  Rekomendacijos. Emilio mėgstamiausioji burita – su „chipotle“ vištiena, ananasų salsa, gvakamole, sūriu ir pupelėmis su šonine. Luko – burita su „barbacoa“ jautiena, pupelėmis su garstyčių padažu, „pico de gallo“ padažu, „smoked’n’spicy“ salsa, gvakamole, sūriu ir salotomis.

  Darbo laikas

  Pirm.– Penkt.: 11:00–23:00

  Šešt.: 12:00–23:00

  Adresas. „No Forks“, Vokiečių g. 9, Vilnius. „Facebook“ puslapis ČIA.

  #Meksika #meksikiečiai #meksikietiškavirtuvė #noforks

  ATGAL

  PASIDALINTI

  Naujienlaiškis

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg