Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Ne viskas Benediktai, kas vadinama Benediktais

Vėlyvųjų pusryčių mada jau kurį laiką užkariavusi maisto mylėtojų širdis ir, panašu, greitu metu trauktis neketina. O koks gi brunch’as be kiaušinių patiekalų? Populiarieji Benediktai, ko gero, jokia naujiena, tačiau egzistuoja ir kitokios variacijos. Kokios? Apie pusryčių patiekalų subtilybes, kuriose pagrindinis vaidmuo atitenka kiaušiniams, VMGonline.lt papasakojo „Bizarre“ vyr. šefas Ernestas Viršilas.

Benedikto kiaušiniai („muffin“ bandelė, „yuzu hollandaise“ padažas, kumpis). Paruošti „son in law“ būdu (6,5 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Jo teigimu, kiaušiniai be konkurencijos nugali kitus vėlyvųjų pusryčių patiekalus. „Tradiciškai atėję brunch’o, žmonės būna nusiteikę, kad valgys kiaušinį. Pastebime, kad lankytojai jau atpažįsta skirtingas kiaušinių variacijas ir pradeda jas vertinti, juk ypač Vilniuje tikrai yra, iš ko pasirinkti ir ką palyginti“, – komentuoja šefas.

Karališki kiaušiniai („muffin“ bandelė, „yuzu hollandaise“ padažas, marinuota škotiška lašiša). Paruošti „son in law“ būdu (7 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Kuo gi skiriasi įvairūs kiaušinių patiekalai? Pradėkime nuo „Benediktų“ (angl. eggs Benedict), kurie jau yra tapę pusryčių klasika. Atrodytų, kad bene kiekvienas turėtų žinoti, kas gi slepiasi po šiuo pavadinimu, tačiau E. Viršilas sako pastebintis vyraujantį klaidingą supratimą:

„Yra nusistovėjęs įsitikinimas, kad Benediktas gali būti ir su kumpiu, ir su lašiša ar špinatais, tačiau tai netiesa. Benediktas yra kiaušinis, virtas be lukšto, patiekiamas ant angliškos bandelės ir pagardintas kumpiu. Jei vietoj kumpio yra kitas ingredientas, tokio patiekalo nebegalima vadinti Benedikto kiaušiniais. Tai yra konkretus receptas, o ne paruošimo būdas.“ Patyręs šefas atskleidžia ir ženklus, kurie išduoda, kad Benedikto kiaušiniai paruošti netinkamai: neišviręs kiaušinio trynys ar jaučiamas acto skonis.

„Bizarre“ kiaušiniai („wok“ keptos jaunos bulvytės, čoriso dešra, svogūnai, aitrioji paprika, žaliosios citrinos lapai). Paruošti „son in law“ būdu (8 Eur). Restorano „Bizarre“ svečiai, užsisakydami pasirinktą kiaušinių patiekalą, gali rinktis iš dviejų kiaušinių paruošimo būdų: „poached eggs“ arba „son in law“. Valerijos Stonytės nuotr.


Dar vienas kiaušinių patiekalas, kurį verta įsidėmėti – karališki kiaušiniai (angl. eggs royal). Jais, kaip paaiškina E. Viršilas, vadinami „marškinėliuose“ virti kiaušiniai su sūdyta lašiša. Jei sūdytą lašišą pakeičia špinatai, tokie kiaušiniai vadinami Florentino (angl. eggs Florentine).

Restorano vėlyvieji pusryčiai susideda ne tik iš kiaušinių patiekalų. Čia rasite įvairių sušių variacijų, keptų vištienos pirštelių (nuotraukoje; (7 Eur) ar makaronų vaikams, taip pat austrių, patiekiamų su šampano taure. Valerijos Stonytės nuotr.


Renkantis kiaušinių patiekalą, ne mažiau svarbu žinoti ir būdus, kaip jis gali būti paruoštas. Vienas tokių – kiaušiniai „marškinėliuose“ (angl. poached eggs). Taip ruošiami kiaušiniai yra verdami be lukšto. Čia, pabrėžia pašnekovas, kalbama apie kiaušinių paruošimo būdą, o ar tai bus Benediktai, ar karališki, ar dar kitaip besivadinantys kiaušiniai, priklausys nuo su jais patiekiamų ingredientų.

E. Viršilas sako pastebintis, kad jų restorane vis populiaresni tampa belgiški vafliai, patiekiami su uogomis ir ledais (6 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Šefas įvardija ir dar vieną paruošimo būdą – žento kiaušiniai (angl. son in law). Pasak E. Viršilo, kol kas „Bizarre“ restoranas yra vienintelis Vilniuje, siūlantis paragauti taip paruoštų kiaušinių. „Tai tie patys „marškinėliuose“ išvirti kiaušiniai, kuriuos vėliau „įpaniruojame“ į džiūvėsėlius ir pagardiname trupučiu sojų padažo. Patiekiame su skirtingais ingredientais – kumpiu, lašiša, avokadu, kai turime, su šviežiu snieginiu krabu, rudens sezono metu – su voveraitėmis ar baravykais“, – pasakoja restorano virtuvei vadovaujantis šefas.

Daugiau informacijos apie „Bizarre“ vėlyvuosius pusryčius rasite ČIA.

#Florentinokiaušiniai #kiaušiniaimarškinėliuose #žentokiaušiniai #brunch #Bizarre #Benediktokiaušiniai #soninlaw #kiaušiniųpatiekalai #poachedeggs #ernestasviršilas #brunchas #vėlyviejipusryčiai #karališkikiaušiniai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg