AŠ Ikona vmgonline

NE lapiniams kopūstams: pasaulis atrado naują superproduktą

Kalmarų rašalas – tai viena neįprasčiausių valgomų medžiagų. Skystis, kurį kalmarai išleidžia norėdami apsiginti ir apakinti jiems grėsmę keliančius plėšrūnus, yra surenkamas iš cistų, esančių tarp galvakojo moliusko žiaunų. Beveik visų šios rūšies atstovų cistose randamas skirtingų atspalvių rašalas yra naujausias superproduktas, praneša Dailymeal.com.

Kalmarų rašalas yra sudarytas iš pigmento melanino, kuris yra pagaminamas vykstant amino rūgšties, vadinamos tirozinu, oksidacijai. Melaninas ne tik nulemia mūsų plaukų ir odos spalvą. Gyvūnijos pasaulyje jis atlieka ir daugybę kitų funkcijų. Pigmente randama baltymų, mineralų, amino rūgščių, lipidų ir laimės hormono dopamino.

Nors dažniausiai minėtasis rašalas yra naudojamas kaip priemonė spagečiams ir rizotui dažyti, mokslininkai atkreipia dėmesį, kad jame yra gausu maistinių medžiagų ir antioksidantų. Neseniai kinų mokslininkų su laboratorinėmis žiurkėmis atliktas tyrimas parodė, kad naujasis superproduktas geba pažaboti ląstelių aktyvumą, kas reiškia, jog rašalas gali būti naudojamas kovoti su vėžiu. Naudojamas tokiu tikslu per chemoterapiją jis apsaugotų baltuosius kraujo kūnelius.

#atradimas #kalamrųrašalas #superproduktas #sveikata

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg