AŠ Ikona vmgonline

Neįtikėtinas kruopštumas: tautinius drabužius primenantys 3D sausainiai

Saldumynų dekoratorės iš Vengrijos Judit Czinkné Poór kūrinius, besislepiančius po pavadinimu „Mézesmanna“ sunku pavadinti tiesiog sausainiais. Dar sunkiau įsivaizduoti, jog kas išdrįstų šiuos meno kūrinius tiesiog suvalgyti. Apie tautinius drabužius, statulėles, 3D atvirukus primenančius kepinius išskirtiniame interviu pasakoja pati Judit.

Kur jūs gyvenate? Ar geografinė vieta turi reikšmės Jūsų veiklai?

Gyvenu nedideliame Vengrijos mieste Ajka. Galėčiau dekoruoti sausainius bet kur, tačiau mūsų šalis turi gilias imbierinių sausainėlių dekoravimo tradicijas.

„Mézesmanna“ nuotr.


Kiek laiko pati užsiimate sausainių dekoravimu?

Prieš 20 metų užsiiminėjau įvairiausia kūrybine veikla, tarp jų – ir skiautiniais bei grafika. Esu kvalifikuota porceliano dekoratorė ir daug metų dirbau garsioje Vengrijos porceliano gamykloje „Herend Porcelain Manufactory“. O sausainius dekoruoju jau ketverius metus. Esu laiminga, galėdama dirbti su įvairiausiomis medžiagomis ir taip realizuoti save.

Kaip kilo įkvėpimas ant kepinių atkartoti vengriškus siuvinėjimo motyvus, kurie ir tapo Jūsų kūrybos išskirtinumo ženklu?

Prieš ketverius metus, kai meduolių puošimas dar nebuvo mano pagrindinė veikla, draugas manęs paprašė paruošti jam keletą sausainėlių su vengriškais motyvais, kad galėtų juos padovanoti kolegoms iš užsienio. Šios dovanos sulaukė tokio pasisekimo, kad tai paskatino mane tęsti šį darbą, pamačiau, jog turiu tam talentą. Taip gimė mano saldus meniškas verslas, pavadinimu „Mézesmanna“ (vengriškas žodis „Mézes“ reiškia medų, o antroji pavadinimo dalis „manna“ reiškia Biblijos maistą – dangiškąją maną). O draugas, beje, tapo mano vadybininku.

„Mézesmanna“ nuotr.


Gidas pradedančiajam: ar tai sudėtinga?

Svarbu turėti geras priemones. O ypač – gerą glajų. Aš niekada neperku paruoštų mišinių, o glajų visada gaminu pati iš kiaušinio baltymo, cukraus ir krakmolo. Na, o toliau svarbiausia – nusiteikimas, kantrybė ir praktika. Dekoruoti sausainius gali visi, puikus to įrodymas – pamokos vaikams, kurias vesdama kaskart įsitikinu begaliniu žmogaus kūrybingumu. Ir tam net nereikia specialaus pasiruošimo ar kažkokių triukų, vaikai yra labai kūrybingi, jie gali dirbdami praleisti ištisas valandas. Toks darbas lavina jų smulkiosios motorikos įgūdžius, vaizdinę atmintį, skaitymo ir skaičiavimo įgūdžius, galėčiau sąrašą tęsti ir tęsti.

O kokie jūsų mėgstamiausi piešinių motyvai? Atrodo, kad glajumi nupiešti galite viską!

Mano mėgstamiausi meduoliai yra papuošti iškiliais (3D) vaizdais. Pavyzdžiui, klientų itin pamėgti sausainėliai su kačiukais, kurie atrodo tarsi gyvi.

„Mézesmanna“ nuotr.


Ar mėgstate kepti sausainius, ar juos tik dekoruojate?

Taip, labai mėgstu kepti ir sausainius, ir pyragus, tačiau tam dabar paprasčiausiai neturiu laiko.

Ar užsiimate tuo visus metus? Nes įprasta manyti, kad sausainiai dekoruojami tik per Kalėdas.

Dirbu ištisus metus, tačiau per žiemos šventes darbo yra tikrai daugiau.

„Mézesmanna“ nuotr.


Kiek meduolių paprastai padabinate per Kalėdas?

Neskaičiuoju, tačiau 1–2 tūkstančius tikrų tikriausiai.

Jūsų kūriniai atrodo per gražūs, kad tiesiog imtum ir suvalgytum. Ar tiesa, kad Vengrijoje populiaru dovanoti sausainėlius ir paprastai jų niekas nevalgo?

Taip, vengrai turi seną tradiciją dovanoti imbierinius sausainėlius. Įsimylėjėliai dovanoja vieni kitiems imbierines širdeles, kurių viduryje būna įkeptas veidrodėlis. Jų galite rasti pirkti šventinėse mugėse.

„Mézesmanna“ nuotr.


Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Būkite drąsūs ir kūrybingi! Išdrįskite eksperimentuoti ir kurkite kurkite!

„Mézesmanna“ darbus galite sekti čia.

#desertai #sausainiai #skanėstai #Kalėdos #meduoliai #rankdarbiai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg