Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Naujoje žuvies parduotuvėje ikrų ekspertas atskleidė, ko net nebūtume susapnavę

Užupyje įsikūrusioje naujoje „Šiaurės Jūros“ parduotuvėje nuo šiol galite rasti ir aukščiausios kokybės ikrų. Kaip juos degustuoti, su kokiais patiekalais ruošti ar gėrimais derinti, išduoda ikrų ekspertas, kompanijos Calvisius atstovas Roman Schaetti.

ikru magnatas copy2

Irmanto Gelūno nuotr.


Papasakokite apie populiariausias ikrų rūšis. Visų pirma, tikri ikrai, apie kuriuos kalbame, yra eršketo. Rinkoje yra ir daug kitų ikrų – ciegoriaus, vadinamųjų vokiškų ikrų, raudonųjų lašišos ikrų. Visi jie yra pasūdyti žuvies kiaušinėliai, bet tikrieji ikrai mums yra eršketo ikrai. Pasaulyje suskaičiuojama apie 20 eršketo rūšių, o ikrų gamybai naudojama apie 12 jų. Tai panašu į vyną ir skirtingas vynuoges, nes čia mes turime skirtingus eršketus. Visi ikrai yra skirtingos kokybės, dydžio, spalvos, skonio profilio. Geriausia ikrus ragauti vienus.

Ar skiriasi skirtingų ikrų rūšių skonis, net jei jie visi – eršketų? Mes gaminame aštuonių skirtingų rūšių eršketų ikrus, o dabar parodysime, kaip skiriasi trijų rūšių ikrai. Kaip matote, tai nėra kokio juodo marmelado spalva, įsižiūrėję pastebėsite ir pilkus, rudus atspalvius. Kartais jie yra apvalūs, o kartais ovalūs. Pirmieji – tradiciniai baltojo eršketo ikrai. Ikrai visuomet turi tamsesnių ar šviesesnių pilko atspalvio šešėlių. Sibiro eršketo ikrai pasižymi gintariškumu, taip pat gali būti tamsesni ar šviesesni. Paskutiniai yra rusiški „osetra“ ikrai, kurie turi daugiau rudų ir pilkų atspalvių. Tokie yra spalvų skirtumai, o didžiausi skirtumai pastebimi ragaujant.

Ką manote apie tuos, kurie perka nelegaliai į šalį atvežamus ikrus? Manau, kad jie apsigauna. Ir dėl to, kad nusižengia įstatymams, ir todėl, kad gauna nebe šviežią, galbūt net padirbtą žemos kokybės prekę. Neprofesionalas iš pirmo žvilgsnio juk neatskirs, ar tai kokybiškas produktas. O po to tas žmogus valgys ikrus ir sakys: „Nieko ypatingo. Ko kiti dėl jų miršta ir moka šimtus eurų?“ Taip, neypatinga, nes valgote pigų padirbinį, pakuotą nežinia kur, nežinia ko. Todėl jei norite tikros šventės, pirkite juos specializuotoje parduotuvėje. Ir atkreipkite dėmesį – ant kokybiškų ikrų pakuotės yra emblema su specialia skaičių kombinacija, įrodančia jų kilmę.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.