AŠ Ikona vmgonline

Naujas „Dublis“

Ketvirtadienį Vilniuje, Trakų g. 14, vyko „Vilnius City Operos“ gruodžio 3, 5 d. premjeros „Pelėjas ir Melisanda“ spaudos konferencija, kurioje buvo pristatytas ne tik naujas režisierės Dalios Ibelhauptaitės, bet ir žymaus virtuvės šefo Deivydo Praspaliausko bendras projektas.

Sėkmingai sostinės stoties rajone daugiau nei metus veikęs bistro „Dublis 1“ praėjusį šeštadienį priėmė paskutiniuosius svečius. Naujasis D. Praspaliausko restoranas, sujungiantis ne vieną ir net ne du konceptus, persikėlė į pačią Senamiesčio širdį – Trakų gatvės 14-uoju numeriu pažymėtą namą.

Jau gruodžio 4 d. ši erdvė pakvies į naują restoraną „Dublis“, kur lankytojų lauks išskirtinė aplinka ir išieškoti novatoriški skoniai. Vietos šeimininkas ir režisierius – šefas Deivydas Praspaliauskas čia vadovausis skandinavišku požiūriu į virtuvės tradicijas: sezonui būdingas meniu, kruopščiai atrinkti tiekėjai.

Nors remonto darbai dar nebaigti, D. Praspaliauskas tikina, kad pirmoji vakarienė įvyks gruodžio 3 d., kaip suplanuota (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Tai, kas šiuo metu vyksta Trakų g. 14, galima pavadinti genius loci – vietos dvasios – atgimimu arba vienu iš magiškų senojo Vilniaus stebuklų. Tai istorija apie kilmingą skonį, tradicijas ir meną džiaugtis gyvenimu. Ji trunka jau beveik 500 metų…

Jau nuo XVI amžiaus šioje vietoje stovėjo rūmai. Yra žinoma, kad pastatas priklausė garbingoms Oginskių, Tiškevičių šeimoms, o XVIII amžiuje tapo puikiu skoniu, laisvu mąstymu ir dideliais turtais garsėjančių Radvilų namais. Radvilos – viena įtakingiausių ir įdomiausių LDK didikų giminių. Daugelis jų – smalsūs keliautojai ir meno žinovai, į Lietuvą vežęsi meno kūrinius ir naujausias Vakarų Europos vyno, maisto bei aprangos ir gyvenimo būdo madas. Jie buvo ir vieni pirmųjų Vilniaus operos mecenatų.

Skandinaviškos maisto kultūros puoselėtojas D. Praspaliauskas vis svajojo apie išskirtinę vietą, kur susitiktų menas ir išskirtinis maistas, todėl naujoji Deivydo vieta sujungs ne tik Vilniaus gurmanams gerai pažįstamą bistro „Dublis 1“ vakarienės konceptą, verslo pietus tieksiantį barą-virtuvę, bet ir meno galeriją, įsikursiančią tiesiai po restorano erdve. Joje daugiausia bus eksponuojami Danijos menininkų darbai, vyks įvairūs menininkų susitikimai, paskaitos ir dirbtuvės.

„Iki atidarymo likus tik savaitei, atrodo, kad darbų pabaigos dar nematyti, bet jei pasakiau, kad pirmoji vakarienė įvyks gruodžio 3 d., 22.15 val., vadinasi, taip ir bus. Ir nė minute vėliau, – šypsosi D. Praspaliauskas ir priduria, kad įgyvendinti šį projektą užtruko 4,5 mėnesio. – Ir čia tik pradžia, kai sukirtome rankomis su patalpų šeimininkais. Remontui turėjome vos du mėnesius.“

Praėjusį šeštadienį paskutinę vakarienę senajame „Dublis 1“ surengęs D. Praspaliauskas sako jau kurį laiką svajojęs ne tik apie erdvesnes patalpas, bet ir apie vietą, kurioje galėtų įgyvendinti kelis širdžiai artimus virtuvės konceptus. „Dieną „Dublis“ veiks kaip baras-virtuvė, siūlanti kokybiškus dienos pietus, kaip būdavo „Pilies kepykloje“. Vakare pakviesime į kitoje erdvėje įsikursiantį „Dublio“ restoraną. Čia, restorane, stengsimės išlaikyti tą pačią koncepciją, kaip senajame „Dublyje“, – apie planus pasakojo D. Praspaliauskas. Be to, šioje erdvėje bus įrengtas ilgas „šefo stalas“ su 16 sėdimų vietų. Prie jo ant paaukštintų baro kėdžių sėdintys svečiai galės ne tik iš arti stebėti virtuvės darbą, bet ir akis į akį bendrauti su virtuvės šefu.

„Dublio“ virtuvėje iš viso dirbs 30 žmonių, o bendroje restorano ir braserijos erdvėje bus galima sutalpinti bene 200 svečių. Kviečiame pasidairyti po būsimo restorano erdves, o pokalbį su D. Praspaliausku apie virtuvės šefo kasdienybę ir ateities planus skaitykite jau kitą savaitę.

#vilniuscityopera #mieste #opera #dublis #praspaliauskas #trakųgatvė #restoranas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg