AŠ Ikona vmgonline

Keturių sūrių pica: kokie sūriai turėtų ant jos atsidurti?

Picų būna visokių – plokščiapadžių ar storapadžių, su dviem ar keliskart daugiau ingredientų. Bet nei vienos jų neįmanoma įsivaizduoti be vieno ingrediento, kuris picą ir paverčia pica – sūrio. Traškus tešlos padas ir tąsus, kreminis sūris – juk tai danguje sukurta pora. Nors ant picos įprasta dėti plėšytą mocarelą, šįkart „SAY CHEESE“ sūrio ekspertė Aurelija Palivonienė VMGonline.lt papasakojo apie įdomesnius pasirinkimus, su kuriais galima eksperimentuoti kepant picą namuose.

Gorgonzola Dolce. Valerijos Stonytės nuotr.


Nors plokščios duonelės su įvairiais pagardais ant jų buvo minimos gerokai seniau, pirmoji mums pažįstama pica atsirado XVIII-XIX a. pradžioje, kuomet Italijoje paplito pomidorai. 1830 m. Neapolyje, Italijoje, buvo atidaryta pirmoji picerija pasaulyje Antica Pizzeria Port’Alba. Beje, ji gyvuoja iki šiol.

1889 m. picų kepėjas Rafaele Esposito picerijoje apsilankiusios Italijos karalienės Margaritos garbei sukūrė picą iš trijų naujosios Italijos vėliavos spalvų – raudonos (pomidorai), baltos (mocarela) ir žalios (švieži baziliko lapeliai). Nuo tada pica greitai paplito visame pasaulyje kaip pigus, sotus ir skanus patiekalas.

Kaip pasakoja Aurelija, nors dabar galima būtų rasti picų su pačiais įvairiausiais ingredientais tiek šaldytų parduotuvėse, tiek šviežiai iškeptų picerijoje, ne mažiau skanesnę galima pasigaminti ir namuose: „Kepant picą namuose, svarbu atkreipti dėmesį į ingredientus ir rinktis juos kokybiškus. Tai itin aktualu kalbant apie pomidorų padažą ir sūrį, kurie dengia visą picos padą. Nors dėl pomidorų padažo daug patarimų neturiu, apie sūrio pasirinkimus papasakoti galima daug ką. O daugiausiai sūrio rūšių yra, žinoma, keturių sūrių picoje – būtent ją labai rekomenduočiau išbandyti.“

Iš kairės į dešinę: Gorgonzola Dolce, Sovrano con Latte di Bufala, Mozzarella di Bufala ir Brie de Meaux. Valerijos Stonytės nuotr.


Kaip sufleruoja pavadinimas, ant picos turi puikuotis keturių skirtingų rūšių sūriai. Klasikinėje keturių sūrių picoje dažniausiai galima pamatyti tokius itališkus sūrius kaip mocarela, Provolone, Pecorino, Parmigiano Reggiano, Ricotta, Gorgonzola ar Fontina.

„Kadangi gaminant namuose picą galima padaryti įdomią ir įvairią, aš siūlyčiau pabandyti kiekvieną ketvirtį paskaninti skirtingu sūrių tipu. Apskritai keturių sūrių pica yra puikus būdas palepinti tiek save, tiek draugus, todėl verta išbandyti kažką naujo, pakeisti savo įprastą sūrio pasirinkimą kažkuo labiau intriguojančiu. Asmeniškai siūlyčiau tokį sūrių ketveriukės variantą: Mozzarella di Bufala, Gorgonzola Dolce, Sovrano con Latte di Bufala ir Brie de Meaux,“ – rekomendacija dalijasi „SAY CHEESE“ sūrio ekspertė.

Aurelija taip pat plačiau papasakojo, kuo šie sūriai ypatingi.

Mozzarella di Bufala rutuliukai. Valerijos Stonytės nuotr.


Mozzarella di Bufala. Tai Italijos pasididžiavimas, klasikinis picos ingredientas (tiesa, ne visi naudoja būtent buivolės pieno mocarelą). Šviežias sūris gaminamas naudojant tempimo techniką, kuomet sūris yra lydomas karštame vandenyje, ir dar karštas tempiamas bei formuojamas į norimo dydžio gabalėlius. Šviežią mocarelą galite rasti įvairaus dydžio, tiek karvių, tiek buivolių pieno. Aurelija pakomentuoja, kad pati rinktųsi Mozzarella di Bufala Perlini – mažiausius mocarelos rutuliukus, kuriems natūralus buivolės pieno riebumas suteikia pasakiško kremiškumo. Juos galima tiesiog užberti ant picos pado, o kepant jie gražiai išsilydys, palikdami tąsias, baltas šio nuostabaus sūrio balutes.

Gorgonzola Dolce. Dar vienas klasikinis keturių sūrių picos ingredientas, ir dar viena Italijos klasika. Nuostabiai kremiškas, net tekantis karvių pieno sūris, dailiai išraižytas švelnaus, bet lengvą aitrumą burnoje paliekančio mėlynojo pelėsio. Itališkas žodis Dolce reiškia švelnus, saldus, būtent tuo ir pasižymi šis puikus sūris. Picai jis suteiks pikantiškumo ir puikiai derės su traškiu padu.

Brie de Meaux. Valerijos Stonytės nuotr.


Sovrano con Latte di Bufala. „Kietasis sūris iš Italijos, Parmiggiano Reggiano pusbrolis, gaminamas iš karvių ir buivolių pieno mišinio,“ – sūrio ypatumus atskleidžia ekspertė. „Buivolių pienas kiek sušvelnina klasikinio parmezano aitrumą ir intensyvumą, todėl galima drąsiau skanauti jį vieną. Kadangi yra kietas ir sausas – ant picos jį užtarkuokite. Padą jis padengs lengvu lyg sniegas sluoksniu, kuris kepant greitai išsilydys ir taps tąsia skonio bomba.“

Brie de Meaux. Be abejonės, tai Prancūzijos sūrių karalius. Kremiškas baltasis pelėsinis karvių pieno sūris, kuris praturtins picą neįprastais aromatais ir skoniais. Baltasis pelėsis suteiks kontrasto minkštam sūrio vidui, kuris kaitinamas greitai išsilydys. Šis sūris taip pat turi grybo skonio natų, todėl tikrai skirsis nuo likusios picos dalių.

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg