Kaip išsirinkti mandariną?
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Kaip išsirinkti mandariną?

Artėjant šventėms, šiuos oranžinius vaisius perkame ir valgome maišais. Tikriausiai be mandarinų Kalėdų laukimas būtų neįsivaizduojamas – vos jų aromatas apgaubia namus, šventinė nuotaika kaipmat sustiprėja. Vis dėlto, kvapnus vaisus ne visada pateisina skonio lūkesčius. Ar žinote, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis mandarinus? Kada ir kokie patys gardžiausi? Visas paslaptis apie šiuos vaisius VMGonline.lt sutiko atskleisti „Naturalia Sodas“ bei „Naturalia Ūkis“ parduotuvės vadovas Mantas Miežanskas.

Unsplash.com nuotr.

Kaip įvardija pašnekovas, pirmiausia reikėtų įsidėmėti, kad egzistuoja mandarinai ir klementinai. „Nors žmogui tai tas pats mandarinas, skirtumas yra didžiulis. Mandarinai dažniausiai būna mažesni, plonesne odele, sunkiau lupasi. Jie rūgštesni, tačiau sultingesni. O štai klementinai lupasi lengvai, yra saldūs, bet ne tokie sultingi“, – aiškina M. Miežanskas.

Pirkti mandarinus jis pataria kuo vėliau, t. y. kuo arčiau Kalėdų datos – tada vaisiai būna geriausiai prinokę ir neprivers raukytis nuo rūgštumo. Klementinų sezonas prasideda žymiai anksčiau, todėl juos galima pirkti gerokai prieš šventes. „Tiek mandarinų, tiek klementinų žievelė neturi būti plona. Tai reikštų, kad jie jau padžiūvę ar seniai atvežti. Vaisiai turėtų būti gana minkšti, be tamsių dėmių“, – vardija pašnekovas.

Ekologiškų produktų parduotuvių vadovas renkantis mandarinus rekomenduoja atsižvelgti į jų dydį, išvaizdą, kvapą, kainą bei klasę: „Siūlyčiau pirkti 1 klasės vaisius – jie visada bus žymiai skanesni. Prekybos centruose įprasta, kad geresnius mandarinus pardavinėja prabangesnėse pakuotėse.“ Jis dalijasi ir dar vienu naudingu patarimu: „Visos informacijos reikia ieškoti ne etiketėje, kuri parašyta lietuviškai, o ant originalios dėžės užsienio kalba.“

Pašnekovas kaip skaniausius mandarinus įvardija atkeliavusius iš Italijos, taip pat Prancūzijos. Tačiau šie labai brangūs – už kilogramą teks pakloti 8–9 eurus, o ir didžiuosiuose prekybos centruose jų vargu, ar pavyktų rasti.

Mandarinus, sako M. Miežanskas, galima pirkti dar kelis mėnesius po Naujųjų šventės, tačiau nuo vasario rekomenduotų šiuos vaisius rinktis atidžiau. „Gali būti išparduodami likučiai už gerą kainą, kurie galbūt nebuvo laikomi tinkamomis sąlygomis, yra pašalę, vandeningi, beskoniai“, – įspėja jis.

#Kalėdos #naturaliaūkis #mandarinųrūšys #MantasMiežanskas #klementinas #naturaliasodas #klementinai #mandarinas #kalėdos2018 #mandarinai

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg