Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Mylite savo Reksą iki mėnulio ir atgal? Nesidalinkite šiuo maistu!


Šuns organizmas kitaip reaguoja į kai kuriuos žmonių mėgstamus produktus ir patiekalus, mat jo virškinimo sistema veikia kur kas lėčiau. Todėl kad ir kokiomis akimis į jus žiūrėtų, kad ir kiek komandų norėdamas paragauti to, kas jiems skaniai kvepia, darytų, kai kuriais produktais šunis lepinti draudžiama dėl jų pačių sveikatos ir geros nuotaikos.Avokadai

Avokadai gali būti pražūtingi jūsų augintiniui. Matydamas jus skaniai valgant, čepsint ir užuosdamas dažnai vien tik prieskonius, šuo irgi prašo. Tačiau avokaduose yra toksino, kuris vadinamas persinu. Jis puikiai tinka žmonėms, tačiau šunų organizmui jis gali stipriai pakenkti. Šuniui suvalgius avokado, jo krūtinėje ir plaučiuose pradeda kauptis skysčiai, jam pasidaro sunku kvėpuoti, ima trūkti deguonies, šuo pradeda šnopuoti, jam gali būti sunku judėti ir pan. Avokadas šuniui gali būti net ir mirtinas.

Dalis skysčių gali kauptis ir širdies ertmėje. Iš pradžių nepajusite nieko įtartino, tik vėliau tai komplikuojasi į rimtas ligas.
2. Kofeinas

Kavoje, arbatoje, kakavoje, kai kuriuose gaiviuosiuose gėrimuose ir net šokolade randamas kofeinas augintiniui nėra tinkamas. Kofeinas gali stipriai pažeisti šuns nervų sistemą ir paspartinti širdies plakimą. Gavęs kofeino šuo iš pradžių ims nenustygti vietoje, jūsų neklausys, negirdės, kas jam sakoma, galiausiai sutriks virškinimo veikla, todėl jis gali nesulaukti pasivaikščiojimo lauke. Mirtina dozė kofeino, nepataisomai sutrikdanti širdies veiklą šuniui, yra 1 mg vienam kilogramui (kavos puodelyje yra nuo 40 iki 150 mg kofeino), tad jei jūsų augintinis sveria 10 kg, mirtina dozė kofeino jam bus 10 mg.3. Vynuogės ir razinos

Šios uogos gali sukelti staigią jūsų mylimo draugo mirtį. Dar nėra žinoma, kurios būtent medžiagos yra toksiškos šuniui, tačiau net maža jų dozė sukelia stiprų pykinimą. Suvalgius daugiau vynuogių ar razinų, šuns inkstai nustoja dirbę, tai gresia staigia mirtimi. Pamačius apgraužtą vynuogių kekę ir pajutus, kad jūsų augintiniui darosi bloga, reikėtų nedelsiant vežti jį pas veterinarą.


4. Ksilitolis

Ksilitolis yra saldiklis, tiksliau, cukraus alkoholis. Šiuo saldikliu saldinama kramtoma guma, įvairūs saldainiai, kepiniai, dantų pasta. Žmogui jis tinkamas, tačiau šuneliui – jokiu būdu. Ksilitolio suvalgiusio šuns organizme itin staigiai nukrenta cukraus lygis, o po trisdešimties minučių pasireiškia pirmieji to simptomai: pykinimas, silpnumas, apatija, lėti judesiai, netgi traukuliai ar koma. Juos išvydus reikėtų sunerimti ir staigiai reaguoti, mat atsisakius dirbti inkstams šuo gali mirti.

5. Druska

Per didelis kiekis druskos šuns organizme gali sukelia apsinuodijimą druska arba vandens trūkumą. Tai sukelia pykinimą, vėmimą, viduriavimą, drebulį ir traukulius. Pasak specialistų, mirtina druskos dozė šuniui yra 4 gramai vienam kilogramui (10 kg sveriančiam šuniui – 40 gramų). Augintiniams nerekomenduojama duoti paragauti jūsų valgomų bulvių traškučių, sūdytų riešutų, spragėsių, sūriais padažais gardintų patiekalų ir kitų sūrių užkandžių bei produktų.6. Alkoholis

Turbūt nereikia pasakoti, kuo alkoholio padauginimas kenkia žmogui. Jūsų augintiniui jo užtenka žymiai mažiau, kad iškart pasireikštų visi neigiami simptomai. Pirmieji pasireiškia per valandą: šuo jaučiasi išsekęs, nevalgo, nukrenta temperatūra, gali pasireikšti dusulys, vėmimas ar viduriavimas. Šuniui suvartojus per daug alkoholio, plaučiai ir kepenys pradeda dirbti žymiai lėčiau, jį gali ištikti koma ar net staigiai sustoti širdis. Tačiau neužtenka per kiekvieną vakarėlį įsitikinti, kad šuo negali pasiekti jūsų taurės ir jums nematant paragauti gėrimo, mat alkoholiu šunys gali apsinuodyti ir suvalgę supuvusių obuolių ar net žalių mielių.


7. Svogūnai, česnakai ir žirneliai

Kodėl šie trys skirtingi produktai priklauso vienai kategorijai? Todėl, kad netyčia suvalgyti šie produktai šuns organizme sukelia tą pačią ligą – anemiją (mažakraujystę). Šios ligos simptomai gana paslaptingi, laiku jų nepastebėjus šuo gali mirti. Dažniausiu atveju, kai šuo serga anemija, jam reikalingas kraujo perpylimas, todėl būkite atsargūs duodami ragauti šuniui maisto, pagardinto svogūnais, česnakais ir net žirneliais.
Saugokime vieni kitus.
ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg