Monika Linkytė: galiu valgyti praktiškai bet kur, kur yra šaltibarščių

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

Gilės projektai

mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

  Monika Linkytė: galiu valgyti praktiškai bet kur, kur yra šaltibarščių


  Geros nuotaikos ir šiltai besišypsančią – tokią dainininkę Moniką Linkytę tikriausiai įpratę matyti daugelis. Ji įsitikinusi, kad didelę įtaką savijautai ir emocinei būsenai turėjo apsisprendimas tapti vegetare. Mėsos Monika nevalgo jau trečius metus, tačiau ir be jos randa gardžių idėjų. Dainininkė papasakojo ne tik apie jas, bet ir apie mėgstamas Londono bei Vilniaus vietas. O kur dar patarimai, kaip išlikti sveikiems, kai už lango įsisiūbuoja ruduo!

  Monika, kodėl nusprendei tapti vegatare?

  Atsisakiau mėsos, nes ieškojau būdų, kaip pagerinti savo savijautą, emocinę būseną, ir savo sprendimu labai džiaugiuosi. Jaučiuosi kur kas žvalesnė, kupina jėgų. Žinoma, vegetarizmas nėra tik viena ir vienintelė priežastis, kodėl jaučiuosi geriau, bet tai viena iš sudedamųjų dalių. Tiesa, kol kas kartais vis dar suvalgau žuvies ar jūrų gėrybių, todėl būtų tiksliau, jei sakyčiau, jog esu pesketarė.

  Per trejus metus, kai nevalgai mėsos, tikriausiai išbandei daugybę vegetariškų receptų. Koks gardžiausias tavo atradimas?

  Yra daug labai skanių vegetariškų patiekalų, kuriuos ypač mėgstu, net sunku įvardinti konkrečius. Vieni iš mano favoritų būtų cukinijos, baklažanai, moliūgai, avinžirniai, kopūstai. Juos galima kepti, miksuoti, troškinti, gaminti sriubas, daržovių troškinius, daryti iš jų blynus ar kotletukus, patiekti su kariu, grietinėle ir tokių variacijų gali būti šimtai. O dar visokiausios salotos… Kažkada galvojau, jog vegetarai valgo tik lapus (juokiasi). Kai pati pradėjau taip maitintis, atradau tiek įvairiausių patiekalų, kad nesinorėjo išlipti iš virtuvės.

  Studijuoji Londone, tad tikrai esi atradusi mėgstamų vietų. Kur ir ką siūlytum paragauti šiame mieste?

  Pirmiausia, rekomenduoju užsisakyti „Papa Johns“ picą su papildomu sūriu plutelėje! Tiems, kurie maitinasi sveikai, siūlau išmėginti „Farmacy“. Čia esu atradusi ir vieną mėgstamiausių burgerinių „Honest burgers“, kur skrandį galės pradžiuginti tiek vegetarai, tiek visavalgiai. O jei kas trokšta įspūdingų pusryčių, pietų ar vakarienės aukštai virš Londono, rekomenduoju „Duck and Waffle“. Ne tik nuostabus vaizdas, bet ir skanus maistas.

  O kur mėgsti valgyti, kai būni Lietuvoje?

  Mėgstu „Vegafe“, „Holigans“, „Radharane“. Pusryčiams dažnai renkuosi „Kavos erą“. Bet iš esmės galiu valgyti praktiškai bet kur, kur siūlo šaltibarščių (juokiasi).

  Kurį valgymo metą – pusryčius, pietus ar vakarienę – išskirtum kaip mėgstamiausią?

  Pusryčius, nes gali prigalvoti įvairiausių blynų, košių ar vaisių kombinacijų. Ir vakarienė, nes tada gali prisikviesti draugų ir vakarieniauti šiltai kalbantis. Tada tai ne šiaip kažkoks susėdimas pavalgyti, bet kartu ir buvimas drauge. Būtent tai, mano supratimu, yra vienas svarbiausių dalykų.

  Užsiminei apie vakarienes su draugais. Ar turi firminį patiekalą, kurį jiems ruoši?

  Mano draugai ypač mėgsta mano tortilijas su troškintomis daržovėmis saldžiarūgščiame padaže. Iš daržovių šiame patiekale karalienė yra cukinija. Ir, žinoma, kaip aš be saldumynų. Turiu savo firminį šokoladinį pyragą su švelniu kremu.

  Nors ruduo kol kas lepina šiluma, artėja metas, kai visi ims sukti galvą, kaip sustiprinti imunitetą ir apsisaugoti nuo ligų. Koks tavo receptas? Gal turi ir stebuklingą būdą, kuris padeda greitai atsistoti ant kojų susirgus?

  Užklupus negalavimams aš tiesiog leidžiu sau ir savo kūnui atsikvėpti, nes juk to jis savo susirgimu manęs ir prašė: „Ei, alio, visas bėgimas labai smagu, bet man reiktų šiek tiek poilsio.“ Daug miegu, geriu imbierines arbatas. Tiesą sakant, nelabai prisimenu, kada paskutinį kartą rimtai sirgau. Nuo to laiko, kai pradėjau sąmoningai galvoti, ką valgau, ką mąstau, kur ir kodėl būnu, ligos nelabai ir užklumpa. Žinoma, imbieras tikrai gali būti vienas iš tų būdų, kaip stiprinti imunitetą ir mažiau sirgti.

  #vegetariškasmaistas #MonikaLinkytė #RestoranaiLondone #vegetariškireceptai #MonikaLinkytėvegetarė #kurvalgytiLondone #vegetarizmas #vegetarai

  ATGAL

  PASIDALINTI

  Naujienlaiškis

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg