AŠ Ikona vmgonline

Mokslininkė apie supermaistą ir sulčių detoksikaciją: „Anksčiau pati tuo tikėjau!"

Gerkite tą, valgykite aną ir būsite gražūs ir sveiki. Viskas būtų pernelyg paprasta, jei būtų tiesa. Deja, deja… Jei patys specialistai keičia savo nuomonę, nes užkimba ant pseudo teorijų kabliuko, ką jau kalbėti apie kitus, norinčius tiesiog kokybiškai gyventi. Kartą jau griovėme mitus kartu su neuromokslininke Urte Neniškyte.

Šįkart - apie kitą specialistę, kuriai atsivėrė akys, parašė Dailymail.co.uk. „Nesu dar viena sveikatos tinklaraštininkė, siūlanti transformacinį planą ar magišką vaistą, apsiginklavusi gražia lėkšte maisto ir rinkodaros strategija. <…> Esu mokslininkė ir skeptikė, kuri šiandien gaišta laiką spręsdama galybę maisto mitų, kurie tapo atskira industrija, supančia sveikatingumo koncepciją“, – taip pradeda Pixie Turner, knygos „The Wellness Rebel“ autorė, kuri yra biochemikė ir sertifikuota mitybos specialistė.


Straipsnyje P. Turner pasidalijo savo akla patirtimi, t. y. kaip ji tam tikrų produktų grupes buvo pašalinusi iš savo mitybos, šlovino supermaistą, žavėjosi beglitimine mityba ir sulčių gėrimu, ji netgi praktikavo savaitinius žalio maisto „apsivalymus“. Būdama Australijoje, kur buvo apsupta visiškų sveikatinimosi fanatikų, ji prarėgėjo ir pradėjo kvestionuoti kiekvieną tiesą, ieškodama įrodymų.

Sulčių detoksikavimo mitas

Kiek kartų girdėjote apie sulčių dietas? Esą keletą dienų reikia gerti vien tik sultis – natūralias, šaltai spaustas, be priedų. Sulčių iškrovos pažadai dideli ir gražiai skambantys: suteiks energijos, numesite svorio, jūsų oda spindės, o ląstelės gaus drėgmės.

Dabar atveriame akis. Sulčių dietoje trūksta geležies ir baltymų, priklausomai nuo sulčių joje gali būti daug cukraus (iš vaisių, todėl natūralaus). Dėl natrio trūkumo galite jaustis tarsi apsvaigę. Jei gersite tik daržovių sultis, jums trūks angliavandenių, todėl jausitės pavargę. Taigi efektas anaiptol ne pakeliantis tonusą, ar ne? Galiausiai, ką ketinate valgyti po šio apsivalymo? Juk sugrįšite prie standartinės mitybos, o tai reiškia, kad sakysite „ate“ numestiems keliems varganiems kilogramams.

Pixabay.com nuotr.


Tikriausiai smalsu, ar vandenį su citrina gerti galima? „Pažadina kepenis“, „valo toksinus“ – juk taip dažnai sako įvairūs sveikatos „specialistai“ straipsniuose „20 priežasčių, kodėl rytais reikia gerti vandenį su citrina“ arba „Moteris metus gėrė vandenį su medumi ir citrina. Štai kas įvyko“.

Visų pirma, jūsų kepenims nereikia būti pažadintoms – jos nemiega. Antra, paklauskite dantisto, ką gali tokios kasdienės citrininio vandens dozės… Jos gali pakenkti jūsų dantims, tiksliau, emaliui! O ką jau kalbėti apie tai, kad toks gėrimas gali sukelti rėmenį, skrandžio skausmus…

Vitos Marijos Murėnaitės nuotr.


Supermaisto mitas

Pseudo mitybos guru dažnai dėl energizuojančio poveikio rekomenduoja vartoti peruvinę pipirnę, (maca miltelius). Anot P. Turner, tyrimai neįtikinami. Ji rašo: „Jei trūksta energijos, kava yra jūsų draugas. Kava nėra nesveika – iš tikrųjų, pagal naujausius tyrimus vienas 350 ml puodelis kavos sumažina ankstyvos mirties riziką 12 proc. Energijos trūkumas gali būti ženklas, kad jums reikia daugiau pavalgyti, arba trūksta tam tikrų mikroelementų kaip B12 ar geležis“.

Kitas dažnai rekomenduojamas supermaistas – baobabo vaisiai. Tačiau šio Afrikos vaisiaus milteliai – nepaprastai brangus vitamino C šaltinis. „Jei trūksta vitamino C, valgykite daugiau tokių vaisių kaip apelsinai, uogos ar pipirai“, – pataria biochemikė, kritiškai atsiliepusi ir apie spiruliną, acai uogas.

Parengta pagal Dailymail.co.uk.

#mitai #sultys #acaiuogos #acai #supermaistas #detoksikaciją #TheWellnessRebel #mityba #iškrovosdienos #iškrova #PixieTurner #baobabovaisius #baobabai

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg