AŠ Ikona vmgonline

Meksikietiška vakarienė žvakių šviesoje? Įmanoma

Avokadai, tortilijos ir per rankas tekantis aštrus padažas. Visa tai, galvodami apie meksikietišką virtuvę, pirmiausiai išvysta ir virtuvės šefai Mantas Dobradziejus ir Martynas Maciulevičius. Bet vieną vakarą, suvieniję savo jėgas, jie nusprendė įrodyti, kad ryškūs šios virtuvės skoniai gali būti sutramdyti ir pasodinti prie stalo, užkloto balta staltiese.

Meksika yra didelė šalis, turinti savo moderniąją pusę ir netgi regioną, vadinamą meksikietiškąja Toskana, kuriame yra auginamos vynuogės ir spaudžiamas vynas. Anot kulinarijos studijos „Čiop čiop“ vadovės Urtės Mikelevičiūtės, šio regiono patiekalai netgi primena Europą, todėl ir degustacijai ne be reikalo buvo suteiktas ispaniškas pavadinimas un poco Mexico un poco no, bylojantis apie tai, kokia įvairi ir iki galo nepažinta gali būti ši virtuvė.

Meksikietiškus patiekalus kūrė virtuvės šefai (iš kairės) Martynas Maciulevičius ir Mantas Dobradziejus.


Tai, kad požiūris į meksikiečių virtuvę yra dar gana siauras, teigė ir vienas iš vakaro virtuvės šefų M. Maciulevičius:

„Daugelis klysta sakydami, kad Meksikos virtuvė turi būti tik tradiciniai patiekalai. Žmonės, kurie atostogauja Meksikoje, dažniausiai būna valgę gatvės maisto, o tai yra močiučių maistas – paprasta gvakamolė. Ši virtuvė turi ryškius skonius ir jų yra daug, bet mes bandome perteikti tuos skonius kitaip. Tarkim, Meksikoje nėra tokių dalykų kaip tyrės. Taip pat klystama sakant, kad meksikiečių maistas yra aštrus. O tai yra tik padažai, kurių užsidedi, kai trūksta aštrumo. Mes siekiame pusiausvyros.“

Per keturias valandas trukusią degustaciją buvo pateikiami penki meksikietiško maisto ir vyno deriniai. Vienos iš sunkiausiai prie vyno derinamų virtuvių subtilybes komentuoja Urtė Mikelevičiūtė.

Pasak Urtės, pasitikimui puikiai tiks putojantis vynas „Codorniu Cava Barcelona“.

1. Tostadita, tunas + rožinis „Chateau Beaulieu Coteaux d‘aix-en-Provence“

Komentaras: Taip pasisveikina virtuvės šefai. Maža tostada (šviežia kukurūzinė tortilija, kepta aliejuje) yra derinama su lengvu rožiniu Provanso vynu. Tunas šiame patiekale yra paruoštas europietiškai – raw kepimas nėra meksikietiškos virtuvės bruožas.

2. Liežuvis, krienai, rūkyti pipirai + raudonasis „Sepp Moser Zweigelt Burgenland“

Komentaras: Tai yra mėsa, tai yra jautiena, tai yra liežuvis. Šis patiekalas vien iš savęs reikalauja raudonojo vyno, bet jame taip pat yra krienų, chipotle ir gravy padažo, tad dėl aštrumo reikia šiek tiek lengvesnio vyno.


3. Vilkešeris, kukurūzas, habanero + baltasis „L. Latour Chablis“

Komentaras: Vynas lengvas, bet su charakteriu, kaip ir šis patiekalas. Jis yra pakankamai lengvas – turi daug žalumos, o žuvis yra paprastai iškepta ir struktūriška. Konceptualiai šiame patiekale galima rasti ir Europos (garnyras, žuvies kepimo būdas), ir Naujosios Meksikos (joje yra suvalgoma daug šviežios žuvies).

4. Antis, pupos, chorizo, foie gras + baltasis „Hugel Gewurztraminer“


5. Margarita

Komentaras: Vietoje šerbeto. Margaritos su tekila, cukraus sirupu ir šiek tiek lemon spice prieskonių paskirtis – nuplauti degustacijos skonius ir taip pasiruošti desertui.


6. Šokoladas, guava, vyšnios + saldusis „Graham‘s Fine Ruby Port“

Komentaras: Prie klasikinio šokolado ir vyšnių derinio tinka saldus pastiprintas vynas, portas. Kadangi prieš tai gėrėme tekilą, portas yra kaip digestyvas. Digestyvas turi būti stipresnis už vyną.


Nuotraukos: Lina Jushke.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#meksikietiškavirtuvė #degustacija #čiopčiop #maistas #gėrimai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg